Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Promovare server


SANDWAVE

Promovare sau nu?  

12 members have voted

  1. 1. Promovare sau nu?

    • Da. vreau sa creasca serverul
      9
    • Nu
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

In loc sa va zbateti pentru server de halloween sa faceti ceva, mai bine am face o promovare serverului la cineva, doar daca vrea runix, dar parerea mea este ca nu are farmec daca sunt 80 playeri in ziua halloween-ului, anul trecut eram 200 playeri full. 
Prefereati premiile sau promovarea? Eu zic ca odata cu promovarea vor veni playeri care le vor placea serverul si vor dona, etc.. Ca fiecare player nou cand vede ceva deosebit si ii place, doneaza. Inainte de concurs, as zice sa ne intereseze popularea serverului, iar apoi concursul.. 

@RuNix Daca poti face ceva in privinta cu asta, ar fi perfect.

Edited by - SANDWAVE -
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta, si va avea succes garantat, la fel ca toate celelalte promovari, alea sutele de le-ati facut voi nu stiu cui, Trex parca, Lectura de la a la z? Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara, ca serverul va avea succes doar acele zile cat persoana respectiva va posta, bani aruncati pe apa sambetei :)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, asap rocky said:

Cu siguranta, si va avea succes garantat, la fel ca toate celelalte promovari, alea sutele de le-ati facut voi nu stiu cui, Trex parca, Lectura de la a la z? Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara, ca serverul va avea succes doar acele zile cat persoana respectiva va posta, bani aruncati pe apa sambetei :)) 

E doar doar o sugestie, nu trebuie sa ma faci imbecil, baiete. Nu te-am jignit, nu ti-am vorbit urat, astept sa fie respectul reciproc.. 'Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara' nu sunt vorbe de aruncat, dar ce sa-ti cer.. bine ca nu iti stiu anii, ca nu stiu daca ma adresez unui copil mic fara minte sau unui om in toata firea de 18+ dar daca ai 18+ si jignesti fara a fi jignit, e grav. 
Daca e sa o luam logic asa este pe orice server. Cat ii faci promovare creste, iar cat nu-i faci, scade, dar esti cam inchis la minte.
Eu nu am venit aici sa ma cert, am venit cu o idee buna sau rea, este o idee, dar dupa cum vezi..esti toxic pentru comunitate, deoarece cauti sa instigi, cauti cearta prin limbajul asta de "golanas de samp" esti badboy, am inteles, dar lasa-le deoparte, ca nu toti acceptam limbajul asta, nu ai stat cu mine in acelasi pat si nici la aceeasi masa. Esti toxic pentru comunitate si mai sunt si altii ca tine care ii apuca dintr-o data sa vorbasca in fursecuri ca tine.

Edited by - SANDWAVE -
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, - SANDWAVE - said:

E doar doar o sugestie, nu trebuie sa ma faci imbecil, baiete. Nu te-am jignit, nu ti-am vorbit urat, astept sa fie respectul reciproc.. 'Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara' nu sunt vorbe de aruncat, dar ce sa-ti cer.. bine ca nu iti stiu anii, ca nu stiu daca ma adresez unui copil mic fara minte sau unui om in toata firea de 18+ dar daca ai 18+ si jignesti fara a fi jignit, e grav. 
Daca e sa o luam logic asa este pe orice server. Cat ii faci promovare creste, iar cat nu-i faci, scade, dar esti cam inchis la minte.
Eu nu am venit aici sa ma cert, am venit cu o idee buna sau rea, este o idee, dar dupa cum vezi..esti toxic pentru comunitate, deoarece cauti sa instigi, cauti cearta prin limbajul asta de "golanas de samp" esti badboy, am inteles, dar lasa-le deoparte, ca nu toti acceptam limbajul asta, nu ai stat cu mine in acelasi pat si nici la aceeasi masa. Esti toxic pentru comunitate si mai sunt si altii ca tine care ii apuca dintr-o data sa vorbasca in fursecuri ca tine.

Am 13, daca chiar te intereseaza :)), daca tot vrei sa faci astfel de promovari total "EFICIENTE" din punctul tau de vedere, n-ai decat sa ti pierzi timpul, sincer nici nu as vrea sa stau cu o astfel de persoana la masa, am vazut cat te poate duce mintea prin status updateurile alea relevante 'care le pui', daca cunosti consecintele pe care le va avea serverul, faptul ca vor fi 200 de persoane si maine 70, de ce inca continuati sa veniti cu aceasi idee idiota? :)), nu sunt 'golanas pe samp' cum zici tu, sa stau pe server ca ultimu terminat  sa mi pierd timpu cu afacerile alea din care se castiga foarte bine, nu vreti sa va impacati cu ideea ca jocu' e mort si atata tot, incercati sa aduceti tot felul de metode prin care puteti aduce jocu' la viata, dar din pacate nu prea va reusesc... crede-ma, nu trebuie sa ai 18+ ani ca sa te gandesti la realitate :)), nu incerc decat sa te pun pe ganduri si sa realizezi si tu ce scoti pe gura 

Edited by asap rocky
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asap rocky said:

Cu siguranta, si va avea succes garantat, la fel ca toate celelalte promovari, alea sutele de le-ati facut voi nu stiu cui, Trex parca, Lectura de la a la z? Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara, ca serverul va avea succes doar acele zile cat persoana respectiva va posta, bani aruncati pe apa sambetei :)) 

ce promovari s au facut? a uite intra pe server si fa ce vrei =))) aia e promovare? te intrebi de ce nu au avut succes? pentru ca n a fost nimeni sa le explice toate chestiile de pe server,au fost facute deampulea efectiv acele promovari,n au fost facute cu cap,dar daca acum s ar obosi cineva sa i explice ce poate sa faca pe server un newbie poate altfel ar fi fost rezultatul,dar nu se implica nimeni,degeaba facem noi sute de concursuri daca de server nu s a auzit sau nici macar nu s au interesat sa vada ce e pe el.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kenz_ said:

ce promovari s au facut? a uite intra pe server si fa ce vrei =))) aia e promovare? te intrebi de ce nu au avut succes? pentru ca n a fost nimeni sa le explice toate chestiile de pe server,au fost facute deampulea efectiv acele promovari,n au fost facute cu cap,dar daca acum s ar obosi cineva sa i explice ce poate sa faca pe server un newbie poate altfel ar fi fost rezultatul,dar nu se implica nimeni,degeaba facem noi sute de concursuri daca de server nu s a auzit sau nici macar nu s au interesat sa vada ce e pe el.

asta mananc cacat de vreo 2 3 replyuri incontinuu, daca nu ii pasa staffului, chiar credeti ca o sa stea un membru sa va faca voua promovari asa? :)) nici macar nu v ati dat silinta sa faceti ceva bun si va plangeti ca de ce n aveti playeri 

Link to comment
Share on other sites

Si eu as vrea sa creasca numarul de playeri pe server, doar ca multi s-au lasat de samp si nu cred ca se mai reapuca... O idee ar fi sa facem un sv de FiveM, sa ne marim comunitatea, ce spuneti? Poate am avea succes cu el. Cat despre sv de samp eu zic sa il lasam asa, sa nu mai modificam o gramada de lucruri la el ca si asa suntem putini. Ganguri noi, Admini noi fara experienta etc. Da intr-adevar, o promovare ar fi de ajutor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, - SANDWAVE - said:

In loc sa va zbateti pentru server de halloween sa faceti ceva, mai bine am face o promovare serverului la cineva, doar daca vrea runix, dar parerea mea este ca nu are farmec daca sunt 80 playeri in ziua halloween-ului, anul trecut eram 200 playeri full. 
Prefereati premiile sau promovarea? Eu zic ca odata cu promovarea vor veni playeri care le vor placea serverul si vor dona, etc.. Ca fiecare player nou cand vede ceva deosebit si ii place, doneaza. Inainte de concurs, as zice sa ne intereseze popularea serverului, iar apoi concursul.. 

@RuNix Daca poti face ceva in privinta cu asta, ar fi perfect.

Avem nevoie de un youtuber care sa joace constant samp mai ales pe serveru nostru.

Ia-o logic.

Daca sta 1 ora dupa care nu o sa mai intre niciodata cine crezi ca o sa ramana? Playerii carora a inceput sa le placa serveru? Nu prea cred,fara sursa lor de intrare.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kenz_ said:

ce promovari s au facut? a uite intra pe server si fa ce vrei =))) aia e promovare? te intrebi de ce nu au avut succes? pentru ca n a fost nimeni sa le explice toate chestiile de pe server,au fost facute deampulea efectiv acele promovari,n au fost facute cu cap,dar daca acum s ar obosi cineva sa i explice ce poate sa faca pe server un newbie poate altfel ar fi fost rezultatul,dar nu se implica nimeni,degeaba facem noi sute de concursuri daca de server nu s a auzit sau nici macar nu s au interesat sa vada ce e pe el.

Daca te referi de promovarea lui Trex de care m am ocupat eu , fii sigur ca daca facea o promovare si nu un gameplay cum a facut, nu avea succes mai mult decat a avut acel video.  Lumea vrea sa vada ceva distractiv, sa rada, daca doar prezenta serverul lumea nici nu s-ar fi uitat la tot clipul pentru ca este prictisitor, in schimb, cand se joaca si face ceva distractiv parca te-ai uita si tu, chiar daca este un joc din 2004. Initial eu i-am zis sa faca promovare, dar el a zis ca nu face videouri de genuri, doar gameplay-uri, deci, oricum nu ar fi fost altfel de video.

Iar youtuberii care chiar ar aduce un numar semnificativ de playeri nu cred ca fac promovari pentru ca au propriile servere.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [esu.familia]VENEPS said:

da, trb sa gasim un youtuber care se joaca samp, aveti idee care?

Era RPG, Raduq printre primii care fac o adevarata promovare si chiar au sampisti nu ca si Trex care nu a avut nici o legatura cu sampu.

Era RPG un baiat care prin promovarile lui a ridicat foarte multe servere RPG si pentru el ar fi ceva frumos sa faca o promovare la un server de stunt vechi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, (Stoica) ستويكا ستويكا said:

Era RPG, Raduq printre primii care fac o adevarata promovare si chiar au sampisti nu ca si Trex care nu a avut nici o legatura cu sampu.

Era RPG un baiat care prin promovarile lui a ridicat foarte multe servere RPG si pentru el ar fi ceva frumos sa faca o promovare la un server de stunt vechi.

Implicarea contează cel mai mult. De ce serverele de rpg au 1000 playeri? Ca a murit dempul? Despre ce vorbim..

Lumea nu a aflat de server pentru ca nu are cine sa il promoveze

Si eu il pot promova, ca am 350 abonati, iar daca toți aia sunt activi si intra pe server,  e tot ce contează.

Conteaza calitatea, nu cantitatea, trex are 500k abonați, iar era rpg dau un ex 27.7si mai multi sampisti il urmăresc pe ala si intra pe anumite servere care le face promovare. Trex  nu a fost cea mai bună soluție. Putem sa creștem daca vrem, dar nu este implicare. 

Pentru cei care spun ca samp-ul e mort, e mort pentru voi, altii chiar il joaca, cel putin pe serverele de rpg, doar trebuie sa ne facem auziti.

Edited by - SANDWAVE -
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, asap rocky said:

Am 13, daca chiar te intereseaza :)), daca tot vrei sa faci astfel de promovari total "EFICIENTE" din punctul tau de vedere, n-ai decat sa ti pierzi timpul, sincer nici nu as vrea sa stau cu o astfel de persoana la masa, am vazut cat te poate duce mintea prin status updateurile alea relevante 'care le pui', daca cunosti consecintele pe care le va avea serverul, faptul ca vor fi 200 de persoane si maine 70, de ce inca continuati sa veniti cu aceasi idee idiota? :)), nu sunt 'golanas pe samp' cum zici tu, sa stau pe server ca ultimu terminat  sa mi pierd timpu cu afacerile alea din care se castiga foarte bine, nu vreti sa va impacati cu ideea ca jocu' e mort si atata tot, incercati sa aduceti tot felul de metode prin care puteti aduce jocu' la viata, dar din pacate nu prea va reusesc... crede-ma, nu trebuie sa ai 18+ ani ca sa te gandesti la realitate :)), nu incerc decat sa te pun pe ganduri si sa realizezi si tu ce scoti pe gura 

Du-te la școală, iar apoi să comentezi despre ce postez.

Nu vezi ca esti limitat si ce scoți pe gura? Sa te iei de ce postez in status-ul update, ca am postat o poza cum samp facuta de mine?

Nu mai stau sa imi bat capul cu tine, ai doar 13 ani, ti-a ajuns atentia mea. In realitate sunt sigur ca nu aveai ce sa imi reproșezi, deoarece esti tare doar in taste.

Este ca si cum m-as certa cu kiesul, tot 13 ani are si vorbeste urat si injura de rupe, sunteti la același nivel. 

Sa nu se interpreteze ca vreau sa te bat, nu lovesc puști de 13 ani, as fi prost si chiar mai mult de atat,  ma refer la faptul ca nu iti permiteai sa ma jignesti, nu te-ar tine de rusine.

Edited by - SANDWAVE -
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai smecheras daca ai fi smecher n-ai sta sa te certi cu copii pe un forum se sa:mp,nici macar nu pierdui timp sa citesc ce scrisesi pe acolo dar numai faptul ca stai sa scrii romane unui copil ca sa-i spui prin cuvinte cat de smecher esti,arata ca esti un ratat :( 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CarloS said:

Bai smecheras daca ai fi smecher n-ai sta sa te certi cu copii pe un forum se sa:mp,nici macar nu pierdui timp sa citesc ce scrisesi pe acolo dar numai faptul ca stai sa scrii romane unui copil ca sa-i spui prin cuvinte cat de smecher esti,arata ca esti un ratat :( 

Si tu esti la fel de ratat, ca ai stat sa imi spui una ca asta.

Link to comment
Share on other sites

Ia-o cum vrei,cred ca n-am mai scris ceva pe forum de 2 luni sau mai bine,daca nu,poti s-o iei in gura

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Am încercat eu am 2.000+ Abonații pe YouTube dar nu am avut Sucess prea mare dacă au venit 10 player dela mine.

+ trebuie un youtuber care sa joace constant, dacă se lasă el se lasă și o mare parte din ei., promovările pe sa:mp nu prea au avut Sucess mai mult metinul pana le-a dat gameforce strike la videoclipuri, după ceva timp au revenit chiar și pe twitch au venit playeri.., sa:nou trebuie promovat altfel dar cum :-? Dacă YouTube nu ne aduce faima și Sucess, reclame, update altceva nu-mi trece prin cap. 

+ ca dacă mai se găsește câte'un deștept sa zică "ca sv moare" cum văd ca o tine de ceva timp a$ap Rocky ăsta, normal ca lui "xYz" ii va piere chefu de a intra, ce rost are sa mă chinui dacă "ăștea zic ca mâine,poi-maine RSS se duce" ii cred și eu.. 

vorba dela Runix: RSS va rămâne online chiar dacă vor fi doar 5 online.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, - SANDWAVE - said:

Du-te la școală, iar apoi să comentezi despre ce postez.

Nu vezi ca esti limitat si ce scoți pe gura? Sa te iei de ce postez in status-ul update, ca am postat o poza cum samp facuta de mine?

Nu mai stau sa imi bat capul cu tine, ai doar 13 ani, ti-a ajuns atentia mea. In realitate sunt sigur ca nu aveai ce sa imi reproșezi, deoarece esti tare doar in taste.

Este ca si cum m-as certa cu kiesul, tot 13 ani are si vorbeste urat si injura de rupe, sunteti la același nivel. 

Sa nu se interpreteze ca vreau sa te bat, nu lovesc puști de 13 ani, as fi prost si chiar mai mult de atat,  ma refer la faptul ca nu iti permiteai sa ma jignesti, nu te-ar tine de rusine.

Tipic romanului 'ai 12 ani ce plm vorba sa am cu tine esti idiot?', la ce ma puteam astepta de la tine? :)), inloc sa faci un lucru prin care sa ti castigi existenta la aia 20 si cati ani ai tu alegi sa te certi cu un plod =)))))), nu ma refeream la o poza, daca tu intelegi prin status update-uri doar o poza e clar :)), status updateurile alea prin care te plangi sa ti dea niste terminati cu numele xXx_andrew47beleaua_xXx subscribe la canalu ala de youtube le-ai uitat :))?  Sunt sigur, probabil nu voi mai iesi din casa vreo 4 5 ani si nici la scoala nu ma voi duce ca s-ar putea sa vina vreun pastilat dupa mine sa mi dea 'cutit', drept dovada, ti am aratat ca esti un terminat amenintand un copchil de 13 ani care habar n-are sa lege doua cuvinte ca vii tu sa l bati, esti ultima speta de om bai baiatule

Edited by asap rocky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, asap rocky said:

Tipic romanului 'ai 12 ani ce plm vorba sa am cu tine esti idiot?', la ce ma puteam astepta de la tine? :)), inloc sa faci un lucru prin care sa ti castigi existenta la aia 20 si cati ani ai tu alegi sa te certi cu un plod =)))))), nu ma refeream la o poza, daca tu intelegi prin status update-uri doar o poza e clar :)), status updateurile alea prin care te plangi sa ti dea niste terminati cu numele xXx_andrew47beleaua_xXx subscribe la canalu ala de youtube le-ai uitat :))?  Sunt sigur, probabil nu voi mai iesi din casa vreo 4 5 ani si nici la scoala nu ma voi duce ca s-ar putea sa vina vreun pastilat dupa mine sa mi dea 'cutit', drept dovada, ti am aratat ca esti un terminat amenintand un copchil de 13 ani care habar n-are sa lege doua cuvinte ca vii tu sa l bati, esti ultima speta de om bai baiatule

@The.Extreme @KrYsTy @rullz #DBPN @[esu.familia]mitzy @[esu.familia]Frankie Il invatati sa vorbeasca frumos, vad ca s-a cam aglomerat la gurita acest baiat si trebuie luat masuri. Nu stiu cate jigniri ti-am adresat ca sa-mi aduci asemenea insulte.
Nu stiu care a venit sa comenteze aiurea prima data si sa ma jignesti.


"

Cu siguranta, si va avea succes garantat, la fel ca toate celelalte promovari, alea sutele de le-ati facut voi nu stiu cui, Trex parca, Lectura de la a la z? Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara, ca serverul va avea succes doar acele zile cat persoana respectiva va posta, bani aruncati pe apa sambetei :)) "

"
Am 13, daca chiar te intereseaza :)), daca tot vrei sa faci astfel de promovari total "EFICIENTE" din punctul tau de vedere, n-ai decat sa ti pierzi timpul, sincer nici nu as vrea sa stau cu o astfel de persoana la masa, am vazut cat te poate duce mintea prin status updateurile alea relevante 'care le pui', daca cunosti consecintele pe care le va avea serverul, faptul ca vor fi 200 de persoane si maine 70, de ce inca continuati sa veniti cu aceasi idee idiota? :)), nu sunt 'golanas pe samp' cum zici tu, sa stau pe server ca ultimu terminat  sa mi pierd timpu cu afacerile alea din care se castiga foarte bine, nu vreti sa va impacati cu ideea ca jocu' e mort si atata tot, incercati sa aduceti tot felul de metode prin care puteti aduce jocu' la viata, dar din pacate nu prea va reusesc... crede-ma, nu trebuie sa ai 18+ ani ca sa te gandesti la realitate :)), nu incerc decat sa te pun pe ganduri si sa realizezi si tu ce scoti pe gura "

  • "
Edited by - SANDWAVE -
Link to comment
Share on other sites

Just now, - SANDWAVE - said:

@The.Extreme @KrYsTy @rullz #DBPN @[esu.familia]mitzy @[esu.familia]Frankie Il invatati sa vorbeasca frumos, vad ca s-a cam aglomerat la gurita acest baiat si trebuie luat masuri. Nu stiu cate jigniri ti-am adresat ca sa-mi aduci asemenea insulte.

haha, nu mai ai ce scoate pe gura si apelezi la 'aia mari' patetic :)))))))))))))

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, asap rocky said:
1 minute ago, asap rocky said:

haha, nu mai ai ce scoate pe gura si apelezi la 'aia mari' patetic :)))))))))))))

 

Pai de asta au si grade, doar nu vrei sa-ti iau mortii si alte lucruri, n-are rost, mai bine te potolesc ei, eu nu am ce sa-ti fac, nu am grade.
Tu ai venit primul si m-ai jignit.

 

7 hours ago, asap rocky said:

Cu siguranta, si va avea succes garantat, la fel ca toate celelalte promovari, alea sutele de le-ati facut voi nu stiu cui, Trex parca, Lectura de la a la z? Tu esti atat de imbecil incat nu te gandesti nici macar cat sta trenu in gara, ca serverul va avea succes doar acele zile cat persoana respectiva va posta, bani aruncati pe apa sambetei :)) 

Primul tau post la postare.

Link to comment
Share on other sites

in primul rand, daca nu ai unul care sa-ti joace pe server constant, care sa-si aduca publicul sa se joace alaturi de el, e absolut inutil, n-o sa reusesti nimic.

cat timp awake se juca pe comunitatea aia de cacat pe green si pe orange au fost serverele full, odata ce si-a facut bagajul la cateva luni au inchis serverele la cat de putini jucatori au mai ramas.

 

in al2-lea rand, publicul nici nu se uita la un server freeroam. te plictisesti pe roleplay-uri, daramite aici cand voi tot ceea ce stiti sa faceti e dm.

 

in al3-lea rand, nici serverele roleplay in fact nu mai au mare succes, te uiti la astia de i-am mentionat mai sus, au ajuns de la 5 servere la unu singur, te uiti la b-**** care si ei aveau in 2016 undeva la ~3800 de jucatori adunati pe toate 4 serverele, au ramas cu doua servere care nu depasesc 700 de jucatori.

 

obisnuiti-va dragilor cu ideea ca sampul e in moarte clinica, zicea cineva mai sus de server de fivem si zau ca zice bine, ar trebui sa va pregatiti de pe acum sa va mutati pe gta v, o sa rupa pe viitor, din samp nu mai scoti nimic, it's over.

Edited by KAPPA_
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evitati problema principala si anume ca jocul e mort.

Nu cu promovare RSS a fost cel mai popular server,ci prin placerea de a juca si munca pe care a depus-o RuNix, insa orice placere are si un sfarsit..

In mare parte a jucatorilor mai sunt cei cu low specs si cei nostalgici, de dragul amintirilor..cu prietenii..

Pana si serverele RPG le-au scazut numarul de playeri..

Impacati-va cu ideea ca jocul e mort.

Nu mai dati vina pe admini, playeri sau pe update-uri si comparatii.

Pe RSS mereu au fost codati, tepari, copii cu bani care abuzau de functii si etc si cu toate astea era distractie si serverul mergea inainte cu tot cu plangaciosi..

 

Daca era vorba de o promovare, RuNix ar fi stiut asta  de mult timp si nu ar fi fost o problema pentru el. Spre deosebire de alte copii de servere, RSS a rezistat si inca rezista...deci RuNix stie cel mai bine ce e de facut iar acum cred ca tot ce trebuie e sa acceptam ca aia e... game over.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...