Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie desfintare ganguri


Kordon

Recommended Posts

Nume: Kordon

Sugestie: Observ ca si in perioada asta cand serverul este mai mereu full nu exista activitate in gang-uri, sau este activitate foarte redusa, adica 2 maxim 3 playeri care merg la atac, gwar-uri plictisitoare intre 1/2 playeri si oarecum inteleg de ce, pentru ca este plictisitor, cel putin si  mie mi s-a luat de sistemul asta de gang-uri. Propunerea mea este sa se desfinteze aceste ganguri si sa se pune mai mult accent pe clanuri. Sa fie ca in momentul de fata, fiecare sa isi poata face clanuri, doar cu mici adaugari, spre exemplu sa existe mai multe topuri:

-Clanuri experimentate (primele 5 clanuri)

-Clanuri avansate (clanurile de pe top 6,7,8,9,10)

-Clanuri medii (clanurile din top 11-20)

De ce este nevoie de mai multe topuri? Pentru ca membrii din clanurile din topuri vor putea face clan points(cum este la ganguri) doar pe membrii care se afla in clanuri din topul in care se afla clanul sau.

De ex daca clanul meu se afla in top 16, adica la clanuri medii eu voi putea face clan points doar pe membrii care apartin clanurilor medii, din top 11-20. Asta ajuta sa nu existe abuzuri, de exemplu cei din top 1 care sunt foarte buni sa faca clan points pe cei din top 20 care ar trebui sa fie mult mai slabi. Aceste topuri pot fi reduse si mai mult, adica top 3, top 8, top 15.

 

O mica conditie pentru a face un clan ar fi sa ai un minim nr de ore, cum ar fi 10/20 ore, si sa platesti cu o suma de coins, 2000/3000 coins.

 

Rankurile din clan sa fie putin diversificate, cum ar fi: 

-membru

-avansat

-profesionist

-owner

Fiecare rank sa aiba acces la anumite comenzi si sa existe doar un owner, adica cel care a facut clanul.

 

 

 

Clanurile la final de sezon sa primeasca o suma de Clan Coins sau Gems in seiful clanului in functie de cat Clan Points au facut,iar cu acei Clan Coins poate achizitiona diferite lucruri din shop-ul clanului, dar in functie de top, de exemplu Clanurile experimentate pot cumpara.

-New Spawn Clan (2000 Clan Coins)

-New Car(maxim 10 masini per clan) (700 CC)

-Change 1 weapons- sa poata inlocui o arma cu alta. (500 CC)

-Health pickup (1500 CC)

-Armour pickup (1500 CC)

-10 Clan Slots (100 CC)

-Change Car (200 CC)

-Change health/armour pickup position (200 CC) -Atunci cand schimbi spawnul la clan va trebui sa schimbi separat si pozitia la pickup-uri, daca vrei:)) )

etc

-Clan Tank (1500 CC)- Care poate fi folosit doar la CLAN WAR-URI!

-Rocket/Minigun (1500 CC)-Care poate fi folosit doar la CLAN WAR-URI!

 Sunt doar niste exemple, CC=Clan Coins.

 

(Rocketul/minigunul si tankul sa NUfie spawnate undeva pe harta sa le poti lua, voi scrie mai jos cum pot fi folosite)

 

Clanurile avansate sa poata cumpara tot ce este sus inafara de 2,3 lucruri mai importante, cum ar fi New spawn clan, health/armour pickup, iar clanurile medii sa aiba accesibilitate la shop si mai mica. Mai pe scurt daca vrei sa poti cumpara avantaje mai mari trebuie sa urci cat mai multe in aceste topuri.

 

Spawnul la clan sa fie simplu cum este si acum, recomandat undeva intr-un loc mai retras, acum depinde de fiecare unde si-l seteaza. Iar ca sa evitam spawn kill-ul putem pune o restrictie in care membrii care doar ce s-au spawnat sa nu poata fi omorati.

 

Sa existe si clan war, dar accesibil doar clanurilor care se afla in top 15/20, sa nu fie pt toate clanurile. Sistemul sa fie cum este cel de la gang-uri (gang war), eventual sa se poata seta ce arme vor creatorii clan war-ului, sau pur si simplu ce arme are fiecare Clan.

 

Inainte sa incepa clan warul, cel care creaza acel clan war sa poata selecta carui jucator sa ii fie acordat minigunul/rocketul si tankul (daca clanul respectiv dispune de acestea), iar jucatorii care vor primi aceste avantaje, sa le poata folosi pana mor, si sa aiba doar un nr de gloante, cum ar fi 10 rocket si 30 ammo la minigun. Cei care au acces la /monster sau hunter/hydra fiind masina personala sa le poata folosi la acel clan war, nefiind nevoie de acces de la altcineva.

Aceste clan waruri sa se desfasoare pe  harti mai mari, nu cum sunt cele actuale, eventual sa fie facuta o mapa cum este cea de la garena, doar ca mai mica, in functie si de nr de jucatorii care participa la acel clan war.

 

 

Mi se pare o idee buna si cred ca va schimba putin atmosfera pe server. Sunt si multi jucatori carora nu le place gangurile si isi fac ei clanuri, in plus vor disparea acele cutii de pe server, nr de obiecte va fi mai redus, nu va mai exista acel sistem de capture care cel mai probabil supraincarca serverul=lag.  

 

Eventual sa incercam pt o perioada de timp sa vedem cum merge, dupa care vom lua decizia daca ramane acest sistem sau nu.

@RuNix

  • Like 4
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Mircea tu esti?

 Da-mparate!

 

Trebuia sa vezi ce fain a fost azi pe server,prima zi dupa rr.

S-au facut multe gwaruri,in fiecare minut un gang era atacat de altul,fiecare se batea cu cineva.

Eu zic ca e ok asa cum e,contra :)

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

contra, la momentu de fata, de ex azi au fost multe ganguri active, hte,la,cp,esu,t4l,upc a fost foarte muta activitate.

Link to comment
Share on other sites

A mai spus Runix intr-o sugestie asemanatoare: "Exact acelasi sistem doar ca denumiri diferite ?". Evident ca n-o sa se accepte, cum nu s-a acceptat nici asta.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, [Loyal.p]Hypnos said:

A mai spus Runix intr-o sugestie asemanatoare: "Exact acelasi sistem doar ca denumiri diferite ?". Evident ca n-o sa se accepte, cum nu s-a acceptat nici asta.

Nu este acelasi sistem, in primul rand nu mai exista acel teritoriu pe minimap si nici baza, iar o baza are in jur de 150/200 obiecte, 10 baze=1500/2000 obiecte care ar fi eliminate de pe server, plus acel sistem de capture care cred ca si produce lag daca sunt 3,4 atacuri in acelasi timp.

 

Al doilea rand care mi se pare cel mai important, orcine are posibilitate de as face si dezvolta propriul clan, lucru care nu este la actualul sistem de ganguri. Jucatorii noi pe server nu o sa doneze niciodata pt as face gang pe server deoarece nu au o credibilitate fata de server, daca vad ca isi pot face clan pe o suma mica de coins si cateva ore este mai convingator, iar prin faptul ca poate avea acele beneficii daca ajung in top il convinge sa munceasca/isi aduca prietenii pe server pt a crea un clan puternic si a fi in top.

 

In al treilea rand nu va mai fi posibila folosirea minigunului/tankului in zone publice, vor avea acces la acestea doar la Clan War-uri, iar aceste war-uri vor fi la un nivel mai mare, nu cum se face in momentul de fata 1v1 sau 2v2 si doar cu /ww. Va fi cum era la /garena in trecut, o idee ar fi sa poata participa la acest Clan war mai multe clanuri pentru a fi mai multa actiune.

Si tot ce am  prezentat mai sus nu se gaseste in momentul de fata, modul de personalizare al clanului, isi poate schimba spawnul clanului de cate ori doreste(daca isi permite),masinile, armele, etc, fara a mai fi nevoia unui rcon.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ar merge o schimbare doar ca schimbarea asta nu o sa fie diferita foarte tare insa RuNix ar putea sa o modifice, sa o updateze.

 

Oricum, nimeni nu te opreste sa iti faci clan, sa-l postezi pe forum si sa-l dezvolti iar daca ai ambitie il faci cunoscut. Adevarat, ii lipsesc niste optiuni insa nu ar  fi cu nimic diferit fata de gang..

Edited by [esu.familia]Slayer_
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cati mai tineti minte clanul ala al lui Gaabriell de acum cativa ani, nu mai stiu cum se numea, stiu doar ca avea culoarea alba si a ajuns sa aiba mai multi membri decat toate gangurile si era aproape imposibil sa-i bati la un atac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O idee mai buna ar fi sa se dea restart pe 15 in fiecare luna,dupa 15 deja devine plictisitor si nimeni nu mai munceste..?

  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, CarloS Morningstar said:

O idee mai buna ar fi sa se dea restart pe 15 in fiecare luna,dupa 15 deja devine plictisitor si nimeni nu mai munceste..?

Mai bine sa se dea rr in fiecare zi, sa stea toti ca animalele pe samp sa faca gp lol:)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...