Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Propunere Rank nou pe server!


spiderrrr

Recommended Posts

Nume : SPIDER

Sugestiie: Sa se introduca un nou rank pe rss nu mi-a venit inca o idee dar fiecare incepator care are -100 ore pe server sa-i apara unde-va pe ecran : 

Ai vreo nelamurire foloseste /n [intrebare] 

Sa fie un rank care sa ajute incepatorii idk mi s-ar parea o idee ok avand in vedere ca admini pe care-i avem nu dau 2 bani pe intrebarile ,,noobii-lor'' . 

Comanda sa fie /n [ intrebare ] 

Denumirea rank-ului o alege runix idk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, [esu.familia]spiderul said:

Nume : SPIDER

Sugestiie: Sa se introduca un nou rank pe rss nu mi-a venit inca o idee dar fiecare incepator care are -100 ore pe server sa-i apara unde-va pe ecran : 

Ai vreo nelamurire foloseste /n [intrebare] 

Sa fie un rank care sa ajute incepatorii idk mi s-ar parea o idee ok avand in vedere ca admini pe care-i avem nu dau 2 bani pe intrebarile ,,noobii-lor'' . 

Comanda sa fie /n [ intrebare ] 

Denumirea rank-ului o alege runix idk.

Hmm....PRO ,doar cu chestia asta sa se ocupe...cu intrebarile si etc. cv gens helper. Insa alta denumire.

Link to comment
Share on other sites

Asta este deja bagata pentru admini, la care noi raspundem cu /fpm.

Majoritatea intrebarilor alea sunt aiurea, noi raspundem la cele la care avem un raspuns, de exemplu ,,cum i-au arme?"  sau alte intrebari de genul asta.

Dar am zis, sunt multe date aiurea. 

Nu cred ca o sa se bage un rank anume, asa ca..

Edited by Vanilla
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, pe rpg e asa cu chat`u n00bilor, si helperii le raspund la intrebari. Cred ca e de ajuns /help, eu mereu le raspund la toti, si majoritatea adminilor ii ajuta pe incepatori.

Link to comment
Share on other sites

Ce prostie si auzi la el ca adminii nu dau 2 bani pe intrebarile noobilor.

Asta e un anunt mai mult pentru toti. Incercati sa nu mai bagati toti adminii in aceasi oala :D

Ai /h [text] daca vrei sa pui intrebari si crede ma ca toti adminii ajuta dar tu esti hater si nu sti sa te porti cu ei, deasta nu cred ca te ajuta.

:contra: Ar fi inutil avand in vedere ca e treaba adminilor sa se ocupe de noobi daca au intrebari

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu idiotenia asta cum ca adminii nu dau 2 bani pe intrebarile incepatorilor ? 

Tu nu esti admin si n-ai de unde sa stii daca raspundem la intrebari sau nu. Unele intrebari sunt irelevante la alea n-avem ce sa raspundem, dar eu de cele mai multe ori raspund cu un /fpm amarat ca doar sunt lucruri pe care le stiu ca-n palma... 

Cica ''adminii pe care-i avem'' :)) daca ai fii tu admin ai tacea din gura, sunt sigura.

De ce generalizezi asa nu inteleg.

:contra:N-avem nevoie de niciun rank in plus pentru ca adminii chiar isi fac treaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Și cine va avea acess la acel rank pt a Răspunde întrebărilor? 

Jumate de server?

este de-ajuns doar admini, dintre toți admini 1 trebuie sa răspundă.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [K]Punker. said:

Ce prostie si auzi la el ca adminii nu dau 2 bani pe intrebarile noobilor.

Asta e un anunt mai mult pentru toti. Incercati sa nu mai bagati toti adminii in aceasi oala :D

Ai /h [text] daca vrei sa pui intrebari si crede ma ca toti adminii ajuta dar tu esti hater si nu sti sa te porti cu ei, deasta nu cred ca te ajuta.

:contra: Ar fi inutil avand in vedere ca e treaba adminilor sa se ocupe de noobi daca au intrebari

 

Se intampla des ca toti sa fie bagati intr-o oala,deaia nici nu m-am mai ocupat de problemele altora ca la urma tot pe partea celora care nu ajuta ajung si de asa ceva n-am chef..

Contra la idee,avem /h cum a zis punker

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

abea dam /reports

 

gandeste te daca maxim 10 admini sunt on pe sv intr o zi

atunci astia care vor avea rank ul,da o sa aiba grija  3 zile,apoi se plictisesc

+ ca daca cineva are o problmea sau ceva foloseste  /FPM 

 

CONTRA

Link to comment
Share on other sites

adica un helper .. nu stiu cat de folositor o sa fie pe un server de stunt pentru ca ti le da /cmds mura-n gura

 

contra, srry

Link to comment
Share on other sites

Există /help la care nici acolo nu prea se îngrămădește nimeni să răspundă.. cu rankul asta o sa se ocupe primele zile la fel cum a fost și cu /help și după o lăsa baltă. 

Contra. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, [esu.familia]spiderul said:

Nume : SPIDER

Sugestiie: Sa se introduca un nou rank pe rss nu mi-a venit inca o idee dar fiecare incepator care are -100 ore pe server sa-i apara unde-va pe ecran : 

Ai vreo nelamurire foloseste /n [intrebare] 

Sa fie un rank care sa ajute incepatorii idk mi s-ar parea o idee ok avand in vedere ca admini pe care-i avem nu dau 2 bani pe intrebarile ,,noobii-lor'' . 

Comanda sa fie /n [ intrebare ] 

Denumirea rank-ului o alege runix idk.

Adevarata asta cu adminii,dai /report id si nush un cod sau cv si dupa 10 minute iti raspunde adminu.Sper sa faca RuNix ceva curatetine de vara in staff.:pro:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [K]Punker. said:

Ce prostie si auzi la el ca adminii nu dau 2 bani pe intrebarile noobilor.

Asta e un anunt mai mult pentru toti. Incercati sa nu mai bagati toti adminii in aceasi oala :D

Ai /h [text] daca vrei sa pui intrebari si crede ma ca toti adminii ajuta dar tu esti hater si nu sti sa te porti cu ei, deasta nu cred ca te ajuta.

:contra: Ar fi inutil avand in vedere ca e treaba adminilor sa se ocupe de noobi daca au intrebari

 

 

7 hours ago, ♥Kendra♥ said:

Ce-i cu idiotenia asta cum ca adminii nu dau 2 bani pe intrebarile incepatorilor ? 

Tu nu esti admin si n-ai de unde sa stii daca raspundem la intrebari sau nu. Unele intrebari sunt irelevante la alea n-avem ce sa raspundem, dar eu de cele mai multe ori raspund cu un /fpm amarat ca doar sunt lucruri pe care le stiu ca-n palma... 

Cica ''adminii pe care-i avem'' :)) daca ai fii tu admin ai tacea din gura, sunt sigura.

De ce generalizezi asa nu inteleg.

:contra:N-avem nevoie de niciun rank in plus pentru ca adminii chiar isi fac treaba.

Cand este Punker se ocupa el, cand este Kendra se ocupa ea, dar cand nu sunteti voi cine se ocupa? Spun asta pentru ca in majoritatea cazurilor cand eram eu pe server si eram ocupat si nu puteam sa dau un /fpm nu o facea nimeni, si erau intrebari simple, "cum iau arme", "cum bag boost" si absolut nimeni nu dadea un /fpm cu toate ca nu iti lua mai mult de 2 sec sa scrii /fpm speed, uneori mai scriam pe admin chat sa dea careva un fpm si la fel, ignoranta totala si eram nevoie sa pun pauza activitatii pe care o desfasuram si sa ajut jucatorul. Nu era seara/dimineata sa zici ca nu erau admini, erau peste 10 online in orice caz.

Nu zic ca asta se intampla mereu, dar sunt si cazuri de genul dar si cazuri in care chiar se ocupa, adica pana dau eu /fpm au mai dat alti 2 admini.

Avand in vedere tot ce am scris mai sus nu vreau sa reiasa ca sunt de acord cu idea, cum a zis si El3ktroz mai sus, se vor ocupa primele 2,3 zile dupa care nu se mai cupa nimeni si cu siguranta asa va fi, dar oricum trebuie facut ceva pentru ca jucatorii noi se beneficieze de mai mult suport din partea adminilor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Contra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...