Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sistem Gaming Omega Powered By MSI


[RSS]Kiddu.noLifeR

Recommended Posts

                                                                                                                 Sistem Gaming Omega Powered By MSI (Pret 4.399.99 RON)

1.Componente Sistem agaming Omega Powered By MSI

2. Poze PC. 

https://imgur.com/WWmdXaH

https://imgur.com/4L5MPay

https://imgur.com/z9SjaHV

 Placa de baza si placa video IMAGINI 

https://imgur.com/I5Knzg9

https://imgur.com/PCvRZeU

https://imgur.com/BZTskBX

 

Edited by [RSS]Kiddu.noLifeR
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

biggest ripoff ever , de pc-garage , mi se pare corect , cumparati-va go go go

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NaGaZ0R #DBPN said:

biggest ripoff ever , de pc-garage , mi se pare corect , cumparati-va go go go

In principiu sistemele brand sunt ripoff, cu exceptia poate a celor lenovo, m-au surprins, chiar au pret corect.

 

De sistemul asta ce sa zic, mai bine ti-l faci pe piese, repet...poti alege componente mult mai bune si sa iesi chiar mai ieftin. De ce r5 2500x si nu 1600x? 4 nuclee/8 threaduri vs 6 nuclee/12 threaduri + un ssd ar fi mers pe pci express ca la pretul ala ssd pe sata, na...

Uite iti fac eu lista iar, dar din pacate nu o sa pun 1600x pt ca i-a expirat discount-ul si coolerul cadou de pe pcg, deci voi merge pe 2600x.

 

r5 2600x - 1000 lei sau r7 1700 care e 820 de lei acum si e o alegere de n ori mai buna

mb gigabyte ab350m-d3sh v2 - 290 lei

2x hyperx fury 8gb la 3200 - 500 lei

gtx 1660 ti - 1500 lei (puteti mai reduce aici luand 1660 simplu, care e pana in 1200 lei, diferentele intre ele exista totusi, cam 10-15 fps-uri) SAU

gtx 1070 care e la discount mare pe pcg 1450 lei

sursa corshair v550 - 220 lei

carcasa (la alegere) eu bag deepcool matrex - 185 lei

ssd intel 660p 512 gb pci express - 350 lei

 

tadaam, 4000 de lei, unde e diferenta de 400 de lei? E o suma importanta, chiar daca nu pare asa la prima vedere. De diferenta asta iei un 1600x + cooler, mai dai 100-150 de lei in plus pe cooler. Iar tastaturi mecanice gasesti si in 150-200 de lei, si sunt bune, crede-ma.

Ok sa zicem si 100 de lei asamblare daca sunteti buti si nu stiti sa asamblati un pc singuri, ceea ce se poate invata daca va uitati la 2-3 tutoriale.

 

Ce urmeaza sa postezi, sistemul viking? :))

Edited by xreaL
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, xreaL said:

In principiu sistemele brand sunt ripoff, cu exceptia poate a celor lenovo, m-au surprins, chiar au pret corect.

 

De sistemul asta ce sa zic, mai bine ti-l faci pe piese, repet...poti alege componente mult mai bune si sa iesi chiar mai ieftin. De ce r5 2500x si nu 1600x? 4 nuclee/8 threaduri vs 6 nuclee/12 threaduri + un ssd ar fi mers pe pci express ca la pretul ala ssd pe sata, na...

Uite iti fac eu lista iar, dar din pacate nu o sa pun 1600x pt ca i-a expirat discount-ul si coolerul cadou de pe pcg, deci voi merge pe 2600x.

 

r5 2600x - 1000 lei

mb gigabyte ab350m-d3sh v2 - 290 lei

2x hyperx fury 8gb la 3200 - 500 lei

gtx 1660 ti - 1500 lei (puteti mai reduce aici luand 1660 simplu, care e pana in 1200 lei, diferentele intre ele exista totusi, cam 10-15 fps-uri)

sursa corshair v550 - 220 lei

carcasa (la alegere) eu bag deepcool matrex - 185 lei

ssd intel 660p 512 gb pci express - 350 lei

 

tadaam, 4000 de lei, unde e diferenta de 400 de lei? E o suma importanta, chiar daca nu pare asa la prima vedere. De diferenta asta iei un 1600x + cooler, mai dai 100-150 de lei in plus pe cooler. Iar tastaturi mecanice gasesti si in 150-200 de lei, si sunt bune, crede-ma.

Ok sa zicem si 100 de lei asamblare daca sunteti buti si nu stiti sa asamblati un pc singuri, ceea ce se poate invata daca va uitati la 2-3 tutoriale.

 

Ce urmeaza sa postezi, sistemul viking? :))

Nu mai bine il puneti pe el moderator?

Kiddu s-ar fi potrivit la sectiunea 'Bunele maniere' :)

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, xreaL said:

In principiu sistemele brand sunt ripoff, cu exceptia poate a celor lenovo, m-au surprins, chiar au pret corect.

 

De sistemul asta ce sa zic, mai bine ti-l faci pe piese, repet...poti alege componente mult mai bune si sa iesi chiar mai ieftin. De ce r5 2500x si nu 1600x? 4 nuclee/8 threaduri vs 6 nuclee/12 threaduri + un ssd ar fi mers pe pci express ca la pretul ala ssd pe sata, na...

Uite iti fac eu lista iar, dar din pacate nu o sa pun 1600x pt ca i-a expirat discount-ul si coolerul cadou de pe pcg, deci voi merge pe 2600x.

 

r5 2600x - 1000 lei sau r7 1700 care e 820 de lei acum si e o alegere de n ori mai buna

mb gigabyte ab350m-d3sh v2 - 290 lei

2x hyperx fury 8gb la 3200 - 500 lei

gtx 1660 ti - 1500 lei (puteti mai reduce aici luand 1660 simplu, care e pana in 1200 lei, diferentele intre ele exista totusi, cam 10-15 fps-uri) SAU

gtx 1070 care e la discount mare pe pcg 1450 lei

sursa corshair v550 - 220 lei

carcasa (la alegere) eu bag deepcool matrex - 185 lei

ssd intel 660p 512 gb pci express - 350 lei

 

tadaam, 4000 de lei, unde e diferenta de 400 de lei? E o suma importanta, chiar daca nu pare asa la prima vedere. De diferenta asta iei un 1600x + cooler, mai dai 100-150 de lei in plus pe cooler. Iar tastaturi mecanice gasesti si in 150-200 de lei, si sunt bune, crede-ma.

Ok sa zicem si 100 de lei asamblare daca sunteti buti si nu stiti sa asamblati un pc singuri, ceea ce se poate invata daca va uitati la 2-3 tutoriale.

 

Ce urmeaza sa postezi, sistemul viking? :))

Esti si tu cu blacklist cred si n-ai ce face, postez ce vreau timp de 3 saptamani nu imi zici tu mie ce sa fac lepra.

 

2 hours ago, ScoobY said:

Nu mai bine il puneti pe el moderator?

Kiddu s-ar fi potrivit la sectiunea 'Bunele maniere' :)

 

Stai calm ca nu imi nimeni locul. Chiar daca am un limbaj vulgar! 

De cand am primit un-blacklist un mute nu am primit deci ma mentin okey momentan. Si asa am sa o tin mereu! 

Edited by [RSS]Kiddu.noLifeR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [RSS]Kiddu.noLifeR said:

Esti si tu cu blacklist cred si n-ai ce face, postez ce vreau timp de 3 saptamani nu imi zici tu mie ce sa fac lepra.

 

Stai calm ca nu imi nimeni locul. Chiar daca am un limbaj vulgar! 

De cand am primit un-blacklist un mute nu am primit deci ma mentin okey momentan. Si asa am sa o tin mereu! 

Eu sunt cu blacklist? Nu chiar. Doar va dau cateva sfaturi ca sa nu luati tzeapa. Si nu ti-am spus ce sa faci, doar ca se vede ca nu prea ai treaba cu sectiunea. :)) Eu nici nu stiam ca esti moderator, credeam ca postezi doar asa ca n-ai ce face.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...