Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


F1® 22 - Poze, videoclipuri, discuții!


[T4L]Mister.Cretsoo

Recommended Posts

Salutare! Deschid acest topic pentru cei care sunt fani F1, atât despre sport cât și despre gaming!

Puteți posta aici orice ține de F1, poze, clipuri chiar și curse.

De asemenea, puteți discuta despre tot ce ține de F1, în special strategiile dezastruoase ale celor de la Ferrari ?!

 

Încep eu cu câteva poze din joc, de menționat că joc cu AI difficulty pe 85%!

Ux79sNe.png

ZLlPOFk.jpg

ezEShIb.jpg

5I8O217.jpg

3baTjdi.jpg

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

care e distractia in jocul asta daca te pui in cea mai buna masina?????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, KAPPA said:

care e distractia in jocul asta daca te pui in cea mai buna masina?????

degeaba ai tu cea mai buna masina daca stai 5 minute sa faci o curba
 

 

Edited by KARMA.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, KAPPA said:

care e distractia in jocul asta daca te pui in cea mai buna masina?????

La fel ca fifa, 22 playeri jucand cu o minge. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KAPPA said:

care e distractia in jocul asta daca te pui in cea mai buna masina?????

Crede-mă, Kappa, nu-i ușor deloc nici cu cea mai bună mașină dacă pui AI pe minim 85-90%. Termin cursele la distanțe foarte mici, 0.200, 0.300 față de ceilalți.

Am jucat cu Haas, McLaren, Alpine și mă țineam bine ținând cont de performanțele lor, ce-i drept terminam doar 5-6 maxim 4 când Verstappen a avut probleme la mașină, dar da, e greu și cu cea mai bună mașină, părerea mea este că ăsta este cel mai bun joc F1 de până acum.

Plus că dacă alegi când începi cariera 'realistic perfomance' chiar te încearcă puțin, puțin mai mult ?

Edited by [RSS]Mr.Crețu
??
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, [RSS]Mr.Crețu said:

Salutare! Deschid acest topic pentru cei care sunt fani F1, atât despre sport cât și despre gaming!

Puteți posta aici orice ține de F1, poze, clipuri chiar și curse.

De asemenea, puteți discuta despre tot ce ține de F1, în special strategiile dezastruoase ale celor de la Ferrari ?!

 

Încep eu cu câteva poze din joc, de menționat că joc cu AI difficulty pe 85%!

Ux79sNe.png

ZLlPOFk.jpg

ezEShIb.jpg

5I8O217.jpg

3baTjdi.jpg

 

Ferrari chiar are masina de titlu. Desi sunt fan LeClerc nu mi se pare inca capabil sa fie pilotul nr.1 Ferrari. Daca strategiile erau facute pentru Sainz poate aveau sanse la vreun titlu. Adevarat, au fost si strategii gresite, dar sa nu uitam si LeClerc cate puncte a pierdut si chiar victorii pe mana lui. 

Cat despre Max, clar va fi din nou campion mondial. Pare mai matur si are un avantaj cu Perez care ii face jocul mai mereu. RedBull e cea mai buna varianta din ultimii 10 ani la nivel de piloti. Comparativ la Ferrari care ii are pe Leclerc si Sainz unde amandoi isi doresc sa fie nr.1 al echipei. Ca sa nu mai zic de Binotto care nu prea le are cu strategiile =))

 

Respect pentru topicul asta, poate chiar o sa avem multe discutii legate de F1 pe aici :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DROP said:

Ferrari chiar are masina de titlu. Desi sunt fan LeClerc nu mi se pare inca capabil sa fie pilotul nr.1 Ferrari. Daca strategiile erau facute pentru Sainz poate aveau sanse la vreun titlu. Adevarat, au fost si strategii gresite, dar sa nu uitam si LeClerc cate puncte a pierdut si chiar victorii pe mana lui. 

Cat despre Max, clar va fi din nou campion mondial. Pare mai matur si are un avantaj cu Perez care ii face jocul mai mereu. RedBull e cea mai buna varianta din ultimii 10 ani la nivel de piloti. Comparativ la Ferrari care ii are pe Leclerc si Sainz unde amandoi isi doresc sa fie nr.1 al echipei. Ca sa nu mai zic de Binotto care nu prea le are cu strategiile =))

 

Respect pentru topicul asta, poate chiar o sa avem multe discutii legate de F1 pe aici :).

De acord, cu mașina pe care Ferrari o are acum, nici urmă de îndoială că se poate bate la titlu. Dar uite, cum ai spus și tu, greșelile lui Leclerc și strategiile proaste i-au tras în jos mult, foarte mult.

Leclerc pare că forțează fix atunci când nu trebuie și stă relaxat la fel, când nu trebuie. Poate sunt emoțiile că în sfârșit are o mașină cu care se poate lupta de la egal la egal cu Max, poate este altceva, nu știu. 

Oricum, anul ăsta Max este campion, matematic este deja dar mai este ceva din sezon și se poate întâmpla orice :))

Să zic așa un top de final la piloți:

1. Verstappen

2. Leclerc

3. Perez

4. Sainz

5. Russell 

Cât despre constructori eu presimt așa:

1. Red Bull

2. Ferrari

3. Mercedes - la distanță foarte mică de Ferrari

4. Alpine

5. McLaren

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, [RSS]Mr.Crețu said:

De acord, cu mașina pe care Ferrari o are acum, nici urmă de îndoială că se poate bate la titlu. Dar uite, cum ai spus și tu, greșelile lui Leclerc și strategiile proaste i-au tras în jos mult, foarte mult.

Leclerc pare că forțează fix atunci când nu trebuie și stă relaxat la fel, când nu trebuie. Poate sunt emoțiile că în sfârșit are o mașină cu care se poate lupta de la egal la egal cu Max, poate este altceva, nu știu. 

Oricum, anul ăsta Max este campion, matematic este deja dar mai este ceva din sezon și se poate întâmpla orice :))

Să zic așa un top de final la piloți:

1. Verstappen

2. Leclerc

3. Perez

4. Sainz

5. Russell 

Cât despre constructori eu presimt așa:

1. Red Bull

2. Ferrari

3. Mercedes - la distanță foarte mică de Ferrari

4. Alpine

5. McLaren

Imi permit sa te corectez putin la clasamentul pilotilor =)) Cred totusi ca top 3 va fi 

1. Verstappen

2. LeClerc

3. Sainz.

Il pun pe Sainz pe 3 si nu pe Perez tocmai pentru ce am zis mai sus. Perez e pilot de echipa si va incerca mereu sa il protejeze pe Max. In situatia asta ii va fi greu sa duca o lupta vs LeClerc si Sainz + un eventual Russel sau Hamilton care raman periculosi in ciuda parcursului prost. Sunt fan Ferrari si urmaresc f1 din 2012 de cand era Alonso la Scuderie. Sper ca ambii piloti sa fie in top 3. Pacat de startul bun avut de Ferrari. Greseli multe. 

 

Oricum ne asteapta doua curse mari acum. In casa lui Verstappen saptamana asta si saptamana urmatoare in casa scuderiei. Va fi interesant. Sper la doua curse frumoase si la un raspuns Ferrari macar din orgoliu in Olanda, in casa lui Max, poate poate ii fura victoria :). 

 

CALIFICARILE F1 PT MARELE PREMIU AL OLANDEI ASTAZI LA ORA 16:00 PE DIGISPORT3 (pentru cei interesati)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, [RSS]Mr.Crețu said:

De acord, cu mașina pe care Ferrari o are acum, nici urmă de îndoială că se poate bate la titlu. Dar uite, cum ai spus și tu, greșelile lui Leclerc și strategiile proaste i-au tras în jos mult, foarte mult.

Leclerc pare că forțează fix atunci când nu trebuie și stă relaxat la fel, când nu trebuie. Poate sunt emoțiile că în sfârșit are o mașină cu care se poate lupta de la egal la egal cu Max, poate este altceva, nu știu. 

Oricum, anul ăsta Max este campion, matematic este deja dar mai este ceva din sezon și se poate întâmpla orice :))

Să zic așa un top de final la piloți:

1. Verstappen

2. Leclerc

3. Perez

4. Sainz

5. Russell 

Cât despre constructori eu presimt așa:

1. Red Bull

2. Ferrari

3. Mercedes - la distanță foarte mică de Ferrari

4. Alpine

5. McLaren

ba cand ai ajuns tu asa destept ? 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

eee cuestion?

oke we are cheking

 

aLvxMNv_700b.jpg

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 11:21 AM, DROP said:

Imi permit sa te corectez putin la clasamentul pilotilor =)) Cred totusi ca top 3 va fi 

1. Verstappen

2. LeClerc

3. Sainz.

Il pun pe Sainz pe 3 si nu pe Perez tocmai pentru ce am zis mai sus. Perez e pilot de echipa si va incerca mereu sa il protejeze pe Max. In situatia asta ii va fi greu sa duca o lupta vs LeClerc si Sainz + un eventual Russel sau Hamilton care raman periculosi in ciuda parcursului prost. Sunt fan Ferrari si urmaresc f1 din 2012 de cand era Alonso la Scuderie. Sper ca ambii piloti sa fie in top 3. Pacat de startul bun avut de Ferrari. Greseli multe. 

 

Oricum ne asteapta doua curse mari acum. In casa lui Verstappen saptamana asta si saptamana urmatoare in casa scuderiei. Va fi interesant. Sper la doua curse frumoase si la un raspuns Ferrari macar din orgoliu in Olanda, in casa lui Max, poate poate ii fura victoria :). 

 

CALIFICARILE F1 PT MARELE PREMIU AL OLANDEI ASTAZI LA ORA 16:00 PE DIGISPORT3 (pentru cei interesati)

Dacă Max câștigă și acasă la Ferrari, o să fie scandal mare în tabăra italienilor ?

În cazul în care Ferrari nu obține o victorie acasă, presimt că viitorul lui Binotto nu o să mai fie așa de sigur :)

Mulți au spus că la Ferrari este nevoie de o schimbare, dar el este singurul de părere că nu e nevoie de nici o schimbare.

Cursa de azi a arătat din nou că italienii sunt zero barat la capitolul strategie, desigur, Max nu a dominat ca la Spa dar nici nu a avut concurență prea mare, poate doar pe final cu Russell și Hamilton în față și din câte s-a văzut nici atunci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, [RSS]Mr.Crețu said:

Dacă Max câștigă și acasă la Ferrari, o să fie scandal mare în tabăra italienilor ?

În cazul în care Ferrari nu obține o victorie acasă, presimt că viitorul lui Binotto nu o să mai fie așa de sigur :)

Mulți au spus că la Ferrari este nevoie de o schimbare, dar el este singurul de părere că nu e nevoie de nici o schimbare.

Cursa de azi a arătat din nou că italienii sunt zero barat la capitolul strategie, desigur, Max nu a dominat ca la Spa dar nici nu a avut concurență prea mare, poate doar pe final cu Russell și Hamilton în față și din câte s-a văzut nici atunci.

Dezamagitoare cursa... GG Max. 

Link to comment
Share on other sites

azi asta era victorie pentru mercedes sau cel putin dublu podium daca russell juca pentru echipa si nu fugea la boxe pt softuri, lewis got screwed over hard

 

9zg5h3zkful91.png

asta concluzioneaza intregul sezon, degeaba ai masina buna si soferi capabili sa castige curse weekend dupa weekend daca echipa e moarta in cada

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, KAPPA said:

azi asta era victorie pentru mercedes sau cel putin dublu podium daca russell juca pentru echipa si nu fugea la boxe pt softuri, lewis got screwed over hard

 

9zg5h3zkful91.png

asta concluzioneaza intregul sezon, degeaba ai masina buna si soferi capabili sa castige curse weekend dupa weekend daca echipa e moarta in cada

Poza perfecta care descrie tot dezastrul de la Ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Russell a vrut el să arate că se poate bate și la victorie, nu numai pentru top 5 :)

De acord, dacă nu schimba pe soft și juca pentru echipă cel mai probabil era un dublu podium pentru Mercedes.

Asta este, așteptăm cursa de la Monza, o să fie nebunie mare dacă Verstappen domină acasă la Ferrari :))

 

PS: Nu înțeleg cum încă se acceptă asemenea greșeli imense la Ferrari, dacă nu mă înșel și Lando a pățit treaba asta anul acesta, el sau Ricci dar cred că Lando, nu îmi aduc aminte în care cursă. :)) 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, [RSS]Mr.Crețu said:

Russell a vrut el să arate că se poate bate și la victorie, nu numai pentru top 5 :)

De acord, dacă nu schimba pe soft și juca pentru echipă cel mai probabil era un dublu podium pentru Mercedes.

Asta este, așteptăm cursa de la Monza, o să fie nebunie mare dacă Verstappen domină acasă la Ferrari :))

 

PS: Nu înțeleg cum încă se acceptă asemenea greșeli imense la Ferrari, dacă nu mă înșel și Lando a pățit treaba asta anul acesta, el sau Ricci dar cred că Lando, nu îmi aduc aminte în care cursă. :)) 

Strategii de 2 lei la Ferrari. Inca ma amuz cand imi amintesc de episodul din Ungaria cand il cheama la boxe pe Leclerc si ii pune Hard-uri. La final Hamilton, Russel si Max se amuzau pe seama asta.

Maurizio Arrivabene era perfect ca si strategii pt ce piloti si ce masini are ferrari sezonul asta. Pacat. 

Daca continua asa nu m-ar mira sa termine pe locul 3 la constructori Ferrari si fara pilot in top 3 la final

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cum am zis, Verstappen a dominat și acasă la Ferrari, de așteptat.

Dezamăgitoare performanță din partea italienilor :)

S-a decis titlul deja, Verstappen poate deja să fie încoronat :)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [RSS]Mr.Crețu said:

Cum am zis, Verstappen a dominat și acasă la Ferrari, de așteptat.

Dezamăgitoare performanță din partea italienilor :)

S-a decis titlul deja, Verstappen poate deja să fie încoronat :)) 

Cu ce a dominat? Safety-car ultimele 4 lapuri. =))) iti garantez ca daca aveam un tur macar era victorie ferrari. A fost hotie si si-au batut joc de o cursa frumoasa. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2022 at 5:27 PM, DROP said:

Cu ce a dominat? Safety-car ultimele 4 lapuri. =))) iti garantez ca daca aveam un tur macar era victorie ferrari. A fost hotie si si-au batut joc de o cursa frumoasa. 

Păi Safety Car dar toată cursa l-a cam alergat pe Leclerc, da, sunt de acord, poate nu a dominat cum a făcut-o în alte curse, dar tot a meritat victoria.

Când l-au furat pe Hamilton și s-a scos Safety Car-ul în ultima tură, nu a mai urlat nimeni :))

Dacă se întâmpla asta și aici era scandal ca în Craiova :))

Vedem ce se întâmplă în Singapore :D 

Link to comment
Share on other sites

Presimt așa că Ferrari o să o comită grav în Singapore și Max va deveni campion mondial. Să sperăm totuși că nu se va întâmpla treaba asta pentru că va deveni plictisitor campionatul din acel moment. 

McLaren cu toate schimbările pe care le-au adus aici parcă tot scârțâie ceva la echipă :)

Ce ziceți boys? :D 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, [RSS]Mr.Crețu said:

Presimt așa că Ferrari o să o comită grav în Singapore și Max va deveni campion mondial. Să sperăm totuși că nu se va întâmpla treaba asta pentru că va deveni plictisitor campionatul din acel moment. 

McLaren cu toate schimbările pe care le-au adus aici parcă tot scârțâie ceva la echipă :)

Ce ziceți boys? :D 

Mclaren e slaba din toate punctele de vedere.

Ferrari va avea pole, dar nu va reusi sa castige cursa tipic. Desi imi doresc victorie

Mercedess cred ca va produce surpriza cu unul dintre piloti.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DROP said:

Mclaren e slaba din toate punctele de vedere.

Ferrari va avea pole, dar nu va reusi sa castige cursa tipic. Desi imi doresc victorie

Mercedess cred ca va produce surpriza cu unul dintre piloti.

Exact ce am zis. POLE LECLERC. Hmm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/1/2022 at 5:23 PM, DROP said:

Exact ce am zis. POLE LECLERC. Hmm

Verstappen campion boyz :) Sincer, era de așteptat la cum a mers sezonul ăsta, nu mă așteptam la Leclerc să recupereze, mai ales după ce l-a făcut Perez să greșească în ultimul viraj.

Acum mai rămâne să se stabilească doar restul din top 5 și cred că la constructori e clar deja :)) 

Și mai ales photo finish-ul dintre Vettel și Alonso parcă m-a uns pe suflet, chiar dacă nu l-au arătat pe TV. 

 

PS: Se zvonește că i s-ar retrage titlul lui Verstappen din 2021, nu știu cât este de adevărat, dar chiar ar fi de ? să facă treaba asta mai ales că mai sunt 4 curse din acest sezon.. :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 10/13/2022 at 4:54 PM, [RSS]Mr.Crețu said:

Verstappen campion boyz :) Sincer, era de așteptat la cum a mers sezonul ăsta, nu mă așteptam la Leclerc să recupereze, mai ales după ce l-a făcut Perez să greșească în ultimul viraj.

Acum mai rămâne să se stabilească doar restul din top 5 și cred că la constructori e clar deja :)) 

Și mai ales photo finish-ul dintre Vettel și Alonso parcă m-a uns pe suflet, chiar dacă nu l-au arătat pe TV. 

 

PS: Se zvonește că i s-ar retrage titlul lui Verstappen din 2021, nu știu cât este de adevărat, dar chiar ar fi de ? să facă treaba asta mai ales că mai sunt 4 curse din acest sezon.. :D 

Un nou sezon de F1 brothere. Sper ca Scuderia sa nu ma dezamageasca iar =))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DROP said:

Un nou sezon de F1 brothere. Sper ca Scuderia sa nu ma dezamageasca iar =))

Un nou sezon, început cu piciorul stâng pentru Ferrari, daaaar și Red Bull anul trecut au abandonat cu ambele monoposturi și au luat campionatul.

Acum, cine știe, poate și Ferrari va face la fel. :) 
Am rămas plăcut impresionat de cum a  mers Aston Martin, să sperăm că va merge tot așa și vom vedea mai multe bătălii sezonul ăsta. 
Stroll, P6, să moară caii mei dacă mă așteptam la așa ceva :)):)):)) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...