Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestii...:))


Cobalt

Recommended Posts

Nume: [DL.Power]CoBalT

 

Sugestia nr.1 :  Comanda /dos de la vip gold sa fie adaugata ca si comanda pentru admini. ( Poate nu toti au vip ...sa foloseasca aceasta comanda)+ARE si un avantaj (Bineinteles sunt multe moduri de a ii da busted pt lag.cs insa comanda aceasta ar putea fii un beneficiu pentru captain...(adminul avand comanda activata);

 

Sugestia nr.2 : GP-ul...(acel capture points +5),da se adauga la /gstats insa la /top nu se adauga( cat trb )adica daca 3 ataca ar trb sa se adauge +15 gp ,dar nu se adauga atat. (Acest tip de  sugestie m-am gandit pentru ca sunt ganguri care nu ating pe luna nici 1k gp ,ma gandesc ca poate ar creste putin rata gp-ului).

 

Sugestia nr.3 : Alta sugestie. : Sentinta de ban pentru tank zona publica ,minigun zona publica ,fake kills ,fake deaths. (aceste nu sunt niste lucruri foarte  foarte grave   care sa dauneze jucatorilor precum (s0b,aimbot,teapa)...aceste sentinte...sa fie trecute doar pentru jail! (iar la acest jail sa se adauge un mic "tutorial" in care le sunt reamintite jucatori: regulile. (in aceste 5 minute); sa fie 4-5 pagini (cu reguli ,sfaturi si etc). Iar acesta sa poata da "NEXT" Doar dupa 60 sec (timp in care sa poate citi o pagina cu reguli si sfaturi) .

 

Fiind 4-5 pagini (60sec-1min) x5 pagini=x5 minute asa s-ar invata minte. 

 

Acestea sunt doar niste sugestii. PRO/CONTRA...,Va respect decizia.

Edited by CoBalT_
Link to comment
Share on other sites

:pro: la toate, insă la ultima ar fii scuza că, multi sunt nabi,(mai ales cei cu tank in zona publica) si ca oricum suntem din ce in ce mai putini.. si de aceea le dam jail..mrog, dau pro si la asta.

Link to comment
Share on other sites

Is toate bune, pro

Link to comment
Share on other sites

:contra:

Si care mai e rostul la vip. Ca sa ai vip gold trebuie muncit asa ca munciti :))

Cum alte gangs pot face 1k gp pe luna pot si acelea care nu fac dar lipsa de interes e mare...

Deja se da jail asa ca nu stiu de ce ai mai facut o propunere.

Mai uitate prin regulament si daca ai vazut ca am dat eu ban azi e pentru ca jucatorii vechi primesc ban dupa vechia regula cel putin asa fac eu. La jucatorii noi nu dau ban

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. contra,exista cleo si hitsound si kboom,ai dos,eu nu am vip dar totusi il am 

2. pro

.3.pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nutXXX said:

1. contra,exista cleo si hitsound si kboom,ai dos,eu nu am vip dar totusi il am 

2. pro

.3.pro

si poate mai sunt admini care joaca si pe alte sv unde nu-s permise modurile cleo (ma refer la mafii pe rpg-uri de ex) sau pur si simplu nu le merg anumite moduri.

Esti incuiat in plm la minte.

 

On: Prima pro

A doua trb restructurata. Daca vin 20 la capture din gangul tau dar acel gang nici macar nu s-a aparat sau nu avea membrii on nu poti sa dai 100 gp. Eu as zice sa fie 5 x numarul de adversari care au minim 30 de secunde in care au stat pe teritoriu.

A 3-a pro.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MihneaSAMURAiU AKA rieker said:

si poate mai sunt admini care joaca si pe alte sv unde nu-s permise modurile cleo (ma refer la mafii pe rpg-uri de ex) sau pur si simplu nu le merg anumite moduri.

Esti incuiat in plm la minte.

 

On: Prima pro

A doua trb restructurata. Daca vin 20 la capture din gangul tau dar acel gang nici macar nu s-a aparat sau nu avea membrii on nu poti sa dai 100 gp. Eu as zice sa fie 5 x numarul de adversari care au minim 30 de secunde in care au stat pe teritoriu.

A 3-a pro.

coaie,ce rost mai are in plm sa mai pui si la admin? da-i dq macar sa faca si ei ceva sa mai stranga gems pentru gold,asa greu e? 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nutXXX said:

coaie,ce rost mai are in plm sa mai pui si la admin? da-i dq macar sa faca si ei ceva sa mai stranga gems pentru gold,asa greu e? 

cine plm mai sta sa faca gems in 2018? las-o balta, nu se mai joaca nimeni 4-5 ore pe zi ca un retardat

Link to comment
Share on other sites

1. Pro

2. Pro

3. Contra, din greseli inveti. Nu se lasa nimeni de server daca ia ban pentru fake kills/minigun zona publica, sau cine s-ar lasa e un player care nu iubeste serverul cu adevarat. Eu am stat cu ban pentru ca nu stiam, dar m-am invatat minte.

O sa faca astia fake kills la greu daca vor sti ca iau doar jail pentru asta, ganditi si voi...

Vreti un server al abuzurilor sau vreti jucatori care s-au invatat minte si vor juca corect alta data ? Daca vreti a doua varianta, aveti grija la ce sugestii tampite dati pro.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ♥Kendra♥ said:

1. Pro

2. Pro

3. Contra, din greseli inveti. Nu se lasa nimeni de server daca ia ban pentru fake kills/minigun zona publica, sau cine s-ar lasa e un player care nu iubeste serverul cu adevarat. Eu am stat cu ban pentru ca nu stiam, dar m-am invatat minte.

O sa faca astia fake kills la greu daca vor sti ca iau doar jail pentru asta, ganditi si voi...

Vreti un server al abuzurilor sau vreti jucatori care s-au invatat minte si vor juca corect alta data ? Daca vreti a doua varianta, aveti grija la ce sugestii tampite dati pro.

nu se lasa nimeni dar e prea absurd. Marea majoritate e regulamentului e la fel. Adminii sunt foarte stricti, au avantaje foarte mari fata de un player normal, multe greseli ale lor se trec cu vederea iar un player pt "mars" isi ia warn. A devenit deja insuportabil si mai bine te joci cu toate chaturile dezactivate decat sa stai sa te certi cu niste animale care cred ca daca si-au luat admin dupa ce au facut foamea dau banuri de 15-30 de zile pentru niste rahaturi.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MihneaSAMURAiU AKA rieker said:

nu se lasa nimeni dar e prea absurd. Marea majoritate e regulamentului e la fel. Adminii sunt foarte stricti, au avantaje foarte mari fata de un player normal, multe greseli ale lor se trec cu vederea iar un player pt "mars" isi ia warn. A devenit deja insuportabil si mai bine te joci cu toate chaturile dezactivate decat sa stai sa te certi cu niste animale care cred ca daca si-au luat admin dupa ce au facut foamea dau banuri de 15-30 de zile pentru niste rahaturi.

Nu stiu de unde ai scos ideea cum ca adminii sunt foarte stricti :)) si voi aveti un avantaj fata de noi, ai uitat ? Ai uitat ca va lasam sa castigati toate eventurile de la /dm ? Si ca adminilor nu li se seteaza premiul in stats daca castiga ? Adminii chiar sunt foarte intelegatori sau cel putin majoritatea adminilor, daca tu ai dat numai peste admini stricti nu e vina mea, eu pur si simplu sunt admin si vad cum procedeaza restul cu playerii ... Nimeni nu da ban direct pentru minigun/tank zona publica, eu si Krazzy cel putin scriem un /FPM amarat inainte sa dam ban. 

Nu baga toti adminii in aceiasi oala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...