Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Problema GTA


XRoyaL

Recommended Posts

NUME: XRoyaL

INTREBARE/PROBLEMA: De curand mi-am luat pc nou si am windows 10 pro si nu imi merge gta cand intru in el imi zice ca gta sa requires at least directx 9.0 desi eu am directx12 deci ar trebui sa mearga ... si imi mai apare ca trebuie sa instalez direct play dar l-am instalat si la fel imi arata ... si am facut faza aia din turn windows features on or off la legacy components am bifat si direct play si nu se salveaza .. ce sa fac sa mearga? please help

POZA/VIDEOCLIP: https://imgur.com/a/OtZsT

                             https://imgur.com/a/XQlMQ

Link to comment
Share on other sites

Dai un rr la pc ,vezi daca merge . Daca nu ,baga directx 11 insa inainte de asta dezinstaleaza-l pe actualul si apoi baga-l pe 11 . Nu-l instala peste.. 

 

Dupa dai un rr la pc . Toate astea le faci dupa ce revii la setarile care erau alea din windows legacy components . 

Edited by Slayerly
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bkp said:

Cum spune acolo foloseste directx 9.0, asta am patit si eu, cauta sa instalezi acel directx si o sa-ti mearga.

si cum il dezinstalez pe actualul? :( si de unde il instalez pe 9.0 ? sau 11 cum a zis slayer ...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XRoyaL said:

si cum il dezinstalez pe actualul? :( si de unde il instalez pe 9.0 ? sau 11 cum a zis slayer ...

Cauta pe google install directx 9.0 sau chiar pe YT vezi daca gasesti, eu stiu ca am cautat pe resolve problem directx 9.0 gta san andreas sau ceva de genu si am rezolvat, chiar aceasi problema aveam.

Edit:

 

Urmeaza pasi astia, asta am facut eu. Vezi daca te lasa On e in spaniola dar te descurci tu "viva lockendoo" :))  :)

Edited by bkp
Link to comment
Share on other sites

Just now, XRoyaL said:

si cum il dezinstalez pe actualul? :( si de unde il instalez pe 9.0 ? sau 11 cum a zis slayer ...

Nu stai,nu-l mai dezinstala. Cauta 9.0 ,dai un rr la pc si incearca. Cata-l pe net  .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Slayerly said:

Nu stai,nu-l mai dezinstala. Cauta 9.0 ,dai un rr la pc si incearca. Cata-l pe net  .

deeeeci ... l-am instalat pe 9.0 dar la fel face si @bkp am zis si in topic am facut aceiasi chestie ca si el si nimic .. alte solutii? :(

Link to comment
Share on other sites

Quote

mDqpHjW.png

Incearca acolo la iso cand dai install, sai dai install directx 9.0 , vezi daca merge daca nu, mai este inca ceva ce poti face dar nush daca iti afecteaza la joc sau nu. Ne spui daca ti-a mers asa daca nu iti mai las si videoul alalt si incerci. Eu la primu video ce ti-am dat mi-a mers cua aia ce o facut ala.

Edited by bkp
Link to comment
Share on other sites

Just now, XRoyaL said:

deeeeci ... l-am instalat pe 9.0 dar la fel face si @bkp am zis si in topic am facut aceiasi chestie ca si el si nimic .. alte solutii? :(

Ba nu stiu ,e straniu . Mai fu7e-l ,baga-l pe asta. Mortii mei ,trebuie sa mearga .

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34429

 

La fel ii dai rr dupa ce-l instalezi. Alinta-l,spune-i o poveste. E straniu .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Slayerly said:

Ba nu stiu ,e straniu . Mai fu7e-l ,baga-l pe asta. Mortii mei ,trebuie sa mearga .

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34429

 

La fel ii dai rr dupa ce-l instalezi. Alinta-l,spune-i o poveste. E straniu .

:)) chestia asta am mai instalat-o o data si la fel face

Link to comment
Share on other sites

E 9.0c ? Ca asta e ultimul din 9.0 ,e ciudat. Ma cac atunci . Nu mai am idei .

Link to comment
Share on other sites

@XRoyaL 

Ultimu ce am sa postez ca nu am alte idei, ce poti face e sa instalezi gta in alt folder, daca ai partitie pe local dic c/ si d/ baga-l in d totusi inainte incearca videoul asta si dupa fa aia.  Totusi nu sunt convins de vabilitatea videourlui acesta dar na :) daca nu merge srry.

 

Edited by bkp
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bkp said:

@XRoyaL 

Ultimu ce am sa postez ca nu am alte idei, ce poti face e sa instalezi gta in alt folder, daca ai partitie pe local dic c/ si d/ baga-l in d totusi inainte incearca videoul asta si dupa fa aia.  Totusi nu sunt convins de vabilitatea videourlui acesta dar na :) daca nu merge srry.

 

nu am alta partitie iar ce arata ala in video nu am d3d9.dll ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ROUGH. said:

 

ROUGH,daca ai fi citit cu atentie probabil n-ai fi postat . Baiatu a mai facut treaba asta,a zis acolo. S-a informat ,nu asteapta mura-n gura si dupa toate astea nereusite ne-a cerut ajutorul,altul de cat ce a facut el . 

Link to comment
Share on other sites

Ai incercat sa schimbi compatibilitatile? uite aici un ss sa vezi la ce ma refer 

JzvpOUB.png

eu la gta_sa am windows xp2m desi la tine cred ca ar trebuie sa pui Windows 98/Me sau ceva de genul, si la samp sa pui Windows8 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MegatroNN said:

Ai incercat sa schimbi compatibilitatile? uite aici un ss sa vezi la ce ma refer 

JzvpOUB.png

eu la gta_sa am windows xp2m desi la tine cred ca ar trebuie sa pui Windows 98/Me sau ceva de genul, si la samp sa pui Windows8 

 

Nu merge. Am schimbat si compatibilitatile si la fel face.

Link to comment
Share on other sites

  • zick locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...