Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie owner gang


AddyWP ??

da?  

35 members have voted

  1. 1. poate?

    • da
      33
    • nu
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nume pe server: [hte.legacy]addywp

Idee/Sugestie: Fiecare gang sa aiba un owner principal, iar acesta sa aiba acces sa scoata alti owneri din gang fara a mai cere ajutorul generalilor.

Edited by AddyWP
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ca urmare o sa se găsească alti owneri secundari sa vrea si ei owner principal :)) si de ce nu sa se înmulțească ? apoi o sa vina alltul cu o idee ca a ta? sa se poata  sa gkick la ownerul principal ? 

Link to comment
Share on other sites

Pro, idee simplu de aplicat.

 

Tocmai de aceea nu va fi aplicata, si se vor gasi contra argumente.

 

1)De ce s-a dat in primul rand Owner acelui jucator.

 

2)Magnitudinea implementarii este minora, fara beneficii superioare.

 

3)Care e garantia ca tocmai acest Owner principal nu o sa o ia razna si sa inceapa sa ofere GangKick membrilor inclusiv altor Owneri, care au platit pentru Rank si care au depus efort, si care au sanse sa ramana la conducere. In cazul asta ar fi mult mai multa munca din partea Staff-ului sa remedieze situatia. Tocmai de aceea cred ca se va ramane la ideea sa se gestioneze acest tip de access la nivel de conducere de Server. 

Edited by Ryse
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ryse said:

Pro, idee simplu de aplicat.

 

Tocmai de aceea nu va fi aplicata, si se vor gasi contra argumente.

 

1)De ce s-a dat in primul rand Owner acelui jucator.

 

2)Magnitudinea implementarii este minora, fara beneficii superioare.

 

3)Care e garantia ca tocmai acest Owner principal nu o sa o ia razna si sa inceapa sa ofere GangKick membrilor inclusiv altor Owneri, care au platit pentru Rank si care au depus efort, si care au sanse sa ramana la conducere. In cazul asta ar fi mult mai multa munca din partea Staff-ului sa remedieze situatia. Tocmai de aceea cred ca se va ramane la ideea sa se gestioneze acest tip de access la nivel de conducere de Server. 

fiecare face ce vrea cu gangul lui

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ryse said:

Care e garantia ca tocmai acest Owner principal nu o sa o ia razna si sa inceapa sa ofere GangKick membrilor inclusiv altor Owneri

pai treaba este ca ownerul principal al fiecarui gang sa fie intocmai fondatorul,fara nici un altul,daca decide sa cumpere owner secundar cuiva si sa il scoata datorita abuzurilor/inactivitatii/etc sa poata sa il scoata singur fara ajutorul unor responsabili.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai dati voi owner ca pâinea calda și asta e,ca după o sa mai vreți un grad superior ownerului ?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ryse said:

Pro, idee simplu de aplicat.

 

Tocmai de aceea nu va fi aplicata, si se vor gasi contra argumente.

 

1)De ce s-a dat in primul rand Owner acelui jucator.

 

2)Magnitudinea implementarii este minora, fara beneficii superioare.

 

3)Care e garantia ca tocmai acest Owner principal nu o sa o ia razna si sa inceapa sa ofere GangKick membrilor inclusiv altor Owneri, care au platit pentru Rank si care au depus efort, si care au sanse sa ramana la conducere. In cazul asta ar fi mult mai multa munca din partea Staff-ului sa remedieze situatia. Tocmai de aceea cred ca se va ramane la ideea sa se gestioneze acest tip de access la nivel de conducere de Server. 

cini esti men :)) si ceai di faci asa :)) ca sa moara bibiloi daca nu ai bagat de la tini?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [esu.familia]Slayer_ said:

cini esti men :)) si ceai di faci asa :)) ca sa moara bibiloi daca nu ai bagat de la tini?? 

Uneori trebuie sa gandesc ca un nebun ca sa-mi vad propriul adevar.

Asta e. :))

 

Imi pare rau daca nu sunt pe frecventa cu voi, dar cineva precum RuNix, presupun ca are sa ia in considerare toate posibilitatile inainte sa implementeze.

 

Uite, spre exemplu, Princessa a mai venit cu sugestia aceasta, si nimic, deci probabil exista un motiv bine gandit de ce nu merita. 

 

Este doar parerea mea.

 

Din nou Pro idee, dar am retinerile mele. :) 

 

Edited by Ryse
Link to comment
Share on other sites

Pro, ar fi o idee buna 

Link to comment
Share on other sites

Contra, prea inutila sugestia

 exista leader, apoi owner, daca ar mai fi si owner principal, cum ar functiona chestia asta? Sugestia asta ar fi trebuit sa fie propusa cand eram 200+ on zilnic, pe vremea cand erau zeci de owneri in fiecare gang care mai erau si activi, acum ca suntem 60 playeri on maxim, si cu 5 ganguri inactive, va ganditi la asa implementare, care mai este rostul? In gangurile astea active, maxim vad 2 owneri activi, sincer, care mai este rostu?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, septi said:

Contra, prea inutila sugestia

 exista leader, apoi owner, daca ar mai fi si owner principal, cum ar functiona chestia asta? Sugestia asta ar fi trebuit sa fie propusa cand eram 200+ on zilnic, pe vremea cand erau zeci de owneri in fiecare gang care mai erau si activi, acum ca suntem 60 playeri on maxim, si cu 5 ganguri inactive, va ganditi la asa implementare, care mai este rostul? In gangurile astea active, maxim vad 2 owneri activi, sincer, care mai este rostu?

N ai inteles ideea, nu vreau sa fie un grad nou :)) am spus ca ownerul principal al gangului(cel care a cumparat gangul) sa aiba acces sa scoata alti owner din gang fara ajutorul unui general.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Am ajuns într-o situație similară, când cineva a primit ban / blacklist, iar că răzbunare a golit tot gangul de leaderi/Co/membri, actiunile de pe site nu sunt monitorizate, cea ce poate face pe alti sa aibe o "răzbunare dulce"

Într-un joc cam nimeni nu e de încredere, cam de asta nu ajungem sa oferim toate posibilitățile, poate unele lucruri sunt mai bune in mana ownerilor din gang, altele find exact opusul lor, cum e și asta.

Sunt și cazuri comune în care unii își vând contul și așa mai departe, deci acest lucru nu-l vedeți.

Lock.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...