Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


RSS - Hall of Fame


RuNix

Recommended Posts

Nu mai este mult timp si Romania Super Stunt implineste 4 ani. In tot acest timp, ne-am bucurat sa avem o multime de jucatori, mai multi decat foarte multe comunitati de pe SA-MP. Printre acesti jucatori, au fost foarte multi care au ajutat la dezvoltarea serverului, a comunitatii. Si-au pierdut o perioada destul de lunga din viata si au lasat o parte din munca lor in comunitate doar ca serverul sa fie cat mai sus in top-ul serverelor, cat mai apreciat de jucatorii ce urmau sa vina dupa ei.
Pentru acesti jucatori, m-am gandit sa fac o lista, un hall of fame, unde-i voi pune pe toti jucatorii care merita, ca fiecare jucator nou venit in comunitate sa-i vada, sa stie ca pot juca pe server datorita acestor oameni.

Nu ii voi grupa pe categorii, ci pur si simplu am sa-i listez si mai jos de lista am sa incerc sa le fac descrierea, sa spun cum au ajuns in lista.
 

RuNix

Plolice_police

Paladin$

FedererL

JoBv16

JAMAiCA

2Pac

Chris_uzzi

KrYpToN

Alcapone

Jimmy

Gaabrriell_

ShOoBy

C_Jay & mitzy

Nathen & ILLUSION

Carina, Bella & Rolandx

Vyorel

ZaN & Blackviper



Iar acum sa va zic cate putin din ce a facut fiecare pentru a ajunge in aceasta lista.

RuNix:
Stie toata lumea probabil ce-am facut eu. Lucrez la server atat la scripting, la harti, la site si forum cat si la organizarea comunitatii de cand s-a infiintat RSS. De 4 ani ma chinui sa fiu prezent, online, in fiecare zi pentru a fi gata sa rezolv problemele ce tot apar si nu inceteaza sa se mai termine. Au fost zile, foarte multe zile, cand ma culcam noaptea si ma trezeam tot noaptea, doar sa pot sa ma ocup de comunitate. Inca lucrez, inca ma ocup si sper ca intr-o zi sa pot zice ca n-a fost in zadar, ca a meritat.

Plolice_police:
El a fost tipul cu banii, cel putin la inceput. Daca nu era el, probabil RSS nu se mai infiinta niciodata deoarece nu aveam host 24/7 sau poate se infiinta mai tarziu, cu un alt nume. Chiar daca nu a depus prea multa munca in comunitate, are un merit foarte mare. Tin minte ca intr-o zi nu mai platise hostul si l-am intrebat cand il plateste, iar raspunsul lui a fost "astept sa-mi vina alocatia" ... atunci eu am ramas ' :mellow: '. In acea vreme, RSS nu avea donatori, cine sa doneze pe un server nou si mic ... dar el totusi isi pierdea alocatia pentru a plati serverul. Atunci m-am motivat si eu, si am inceput sa lucrez mai mult, sa ma implic mai mult, si am ajuns amandoi owneri pe serverul Romania Super Stunt de acum.
Acum mai trag cate o cearta cu el din cand in cand ca nu-mi convine ca se ocupa prea putin de comunitate, si sper ca nu se supara prea tare din asta dar na, asta-i adevarul ... ma ocup prea mult, de prea multe, de unul singur .. deja numai pot. In fine, speram sa rezistam cat mai mult ca owneri pe RSS si sa facem treaba cat mai buna in continuare.

Paladin$:
Primul RCON-er de pe RSS, dupa mine si Plolice. N-a donat pentru el, ci pur si simplu l-a castigat, si nu, nu la un concurs, ci prin munca. Este vechi in comunitate tocmai de cand s-a deschis, de fiecare data cand i-am cerut sa faca ceva, a facut, de fiecare data cand a avut ocazia sa ajute comunitatea RSS a ajutat-o. Pe langa toate astea, a fost si un prieten foarte bun, ba chiar prea bun. Ce-am sa va zic in continuare pare putin ciudat, dar na, e firesc pentru un gamer =). Stiti cand a aparut Call of Duty Modern Warfare 3, aveam probleme cu netul .. probleme destul de mari. Cum eram un fan inrait de COD, nu stiam cum sa fac rost de el ... iar paladin mi-a trimis prin posta, tocmai de la bucuresti la Tulcea, DVD-uri cu Call of Duty: Modern Warfare 3.. =) :D
El a fost cel care a adus IV:MP in comunitatea noastra, in prezent lucreaza la serverul de minecraft si in viitor probabil va fi un bun owner al RSS-ului :)

FedererL:
Fiecare comunitate are probleme cu acei oameni numiti 'hateri' sau 'ciudosi' care nu-si vad de treaba lor si fac rau comunitatii. FedererL ne-a ajutat sa scapam de ei, ne-a ajutat sa le raspundem acestor hateri cu aceeasi moneda. Isi merita locul in aceasta lista pentru ca a folosit cunostintele sale in hacking pentru a ne ajuta comunitatea.

JoBv16:
Plolice s-a cam lenevit, si eu ramasesem singurul care facea harti ... pana intr-o zi cand a aparut acest domn JoBv16 cu talentul lui de brasovean, talent la facut harti. El a facut o parte foarte mare din hartile de pe Romania Super Stunt, deci isi merita locul in lista. De asemenea, a fost si primul responsabil cu cererile unban.

JAMAiCA:
La fel ca si JoBv16, si asta are un talent de brasovean, fiind tot din brasov. A ajutat, si inca ajuta RSS-ul cu harti de toate felurile, deci la fel ca si JoBv16 isi merita locul in lista.

2Pac:
Multi probabil va intrebati ce naiba cauta asta aici dar, daca nu era 2Pac in comunitatea noastra, poate RSS se inchida acum ceva timp. Am fost in 'razboi' cu un alt server, si era sa pierdem razboiul. Asta pana cand 2Pac a gasit un bug grav, foarte mare, care ne-a ajutat sa castigam razboiul. Acest bug era si pe RSS, dar si pe serverul cu care eram in razboi, deci el putea sa spuna bugul celeilalte tabere, dar a ales sa ne spuna noua, sa-mi spuna mie. 2Pac a fost cel care a infiintat si a ridicat ThugLife. Acest clan m-a facut sa fac sistemul de gang-uri. Pe langa toate astea, 2Pac a avut mai multe contributii in comunitate, cum ar fi responsabilitatea de a se ocuap de reclamatiile VIP-urilor.

Chris_uzzi:
Unul dintre putinii jucatori 'cu cap'. El ne-a ajutat sa punem pentru prima data 500 sloturi pe server, ba chiar culmea, ne-a ajutat sa reusim asta exact cu putin inainte sa se lase de SA-MP. Mi-a promis ca va dona ca RSS sa aiba 500 sloturi, si chiar daca s-a lasat de sa-mp, nu a uitat ce a promis si a donat. Tot el a invetat gang-ul cu porti, gang-ul cu gard-uri. Pana atunci toate gang-urile erau simple, fara garduri si porti. Multi poate il urati pentru lucrul asta, dar daca stam bine sa ne gandim, la cate comenzi prin care se poate abuza are acum RSS, e mult mai bine sa ai garduri si porti.

KrYpToN:
Unul dintre cei mai vechi jucator de pe RSS. A fost si inca este responsabil cu cererile unban, admin foarte bun si gata sa ajute mereu. Locul lui in lista este pentru vechime, loialitate si munca care a depuso pana acum.

Alcapone:
Responsabil cu cerereile unban dar si Mapper Official al RSS-ului. Sper sa-si mentina locul in aceasta lista prin mai multe harti si mai mult timp ca responsabil cu cererile unban.

Jimmy:
Unul dintre cei mai buni, sau daca nu cumva chiar cel mai bun admin pe care l-a avut RSS. A fost foarte mult timp pe locul 1 in Top Admins si de fiecare data cand intram pe server cu alte nume sa mai verific ce se intampla, ramaneam uimit ca un jucator vechi ca Jimmy se ocupa de report-uri, nu ca alti admini vechi care intrau doar sa mai vada ce-i nou. Pe langa un admin foarte bun, a fost si responsabil cu reclamatiile VIP-urilor foarte mult timp.

Gaabrriell_:
Un global moderator a carei activitate nu are cum sa nu o fi observat. A ales singur sa se ocupe de reclamatiile userilor de pe forum, si a fost responsabil cu cererile unban pentru o perioada destul de lunga.

ShOoBy:
Avand cunostinte in scripting, a ajutat comunitatea cu cateva servere de sa-mp care au fost foarte jucate, dar si cu primul server de minecraft care a atras foarte multi jucatori vechi inapoi in comunitate. A mai ajutat serverul si cu harti, precum /war care a dat tonul la un nou stil de harta in acel loc si a facut cateva event-uri foarte mari si bine organizate.

C_Jay & mitzy:
Rar jucatori ca ei. Ownerii la cel mai mare gang de pe RSS facut vreo data. Au organizat un clan foarte bine, au distrat jucatorii si asa au castigat un gang gratis. Dupa castigarea gangului sau mentinut mereu pe locul 1, ba chiar recordul de gang points este a lor. De la simpli jucatori au ajuns sa ajute RSS-ul mai mult decat multi alti jucatori. Isi merita foarte mult locul in aceasta lista.

Nathen & ILLUSION:
Primul gang de straini de pe server. Daca nu erau strainii pe server probabil nici RSS nu mai avea 500 sloturi pentru o perioada asa de mare, si nici dedicat. Au reusit sa ridice un gang de striani asa de sus in top-ul gangurilor pe un server romanesc. Un lucru foarte mare, avand in vedere ca altii fiind romani nu au reusit. La fel ca si C_jay si mitzy, rar jucatori ca Nathen si Illusion.

Carina, Bella & Rolandx
Actuali blacklisti, dar au avut si ei contributia lor in cresterea comunitatii. Pe langa faptul ca au donat foarte mult, au avut si unul dintre cele mai mari gang-uri de pe RSS, Street Huters. Pacat ca au aparut niste neintelegeri si au iesit din comunitate.

Vyorel:
La fel ca si cei de mai sus, actual blacklist. S-a ocupat o perioada foarte lunga de forumul RSS. Au aparut niste neintelegeri si cu el, si a trebuit sa iasa din comunitate.

ZaN & Blackviper:
Doi dintre cei mai buni stunteri pe care i-a avut RSS. Vazusem pe sa-mp.ro la un topic cu niste stunturi de ale lor ca zicea unul ceva de genul "voi cred ca sunteti cam singurii stunteri adevarati din ultima perioada", pfoai, ce mandru ma simteam =) ca sunt stunteri de pe RSS :)). ZaN m-a mai ajutat si cu foarte multe ragete pe www.ragete.ro fata de voi restul care v-am rugat sa postati si voi din cand in cand, si pe allgtamods .. dar voi un rahat... ZaN a postat peste 100 de imagini.

Acestia sunt adevaratele legende ale serverului Romania Super Stunt, nu acei jucatori care isi pun la descrierea de la stats "Legenda RSS" doar pentru ca joaca de mult timp. Ca sa fi o legenda pe RSS, trebuie sa faci ceva sa meriti acest titlu, nu doar pentru ca joci de mult timp.

Lista nu este completa, poate ca mai sunt si alti jucatori care isi merita locul dar n-am chiar asa mult timp acum sa ii pun pe toti, si nici nu imi aduc aminte acum de toti. Voi reveni cu edit si voi adauga mai multi membrii daca va fi cazul.

Daca crezi ca si tu iti meriti locul in aceasta lista, lasa-mi un pm si detalieaza-mi cum ai ajutat rss, si poate te voi adauga.

RaZzOr, Alex02 si ceilalti mari donatori imi cer scuze ca nu v-am trecut pe lista, dar pe langa voi mai sunt multi alti donatori care au donat la fel de mult ca voi, si nu vreau acum sa adaug toti donatorii in aceasta lista, ca din aceasta lista vreau sa iasa in evidenta cei care ne-au ajutat cu adevarat foarte mult, prin munca. In curand am sa fac poate si o lista cu cei care au ajutat serverul foarte mult prin donatii si veti fi trecuti printre primii.

And sorry Nathen and Illusion because i didn't translate this in english... but ... is too much to translate.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...