Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie event


eLtRaCk

Recommended Posts

Nume pe server:turcul

Idee/Sugestie:Sa se bage un anumit tip de event numit ceva de genu continue the sentence / continua propozitia (cuvantul)

De exemplu scrii o fraza dintr o melodie,apoi cei de pe chat sa continue acea fraza

Aici aveti exemple : Haolo oh no Bagaboanto Sparg toti banii pe... curu tau

Si nu neaparat dintr o melodie,poate fii din orice,chiar si dintr un cuvant

Masi...na,juca...rie,si asa mai departe

Sau X e ... smecher,frumos,etc.

Aseara am fost la...magazin,oras,fotbal,intelegeti voi ideea.

Eu cred ca ar fii foarte fun,sunt atatea posibilitati,pot da exemple nenumarate dar nu vreau sa scriu prea mult

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

E o idee interesanta, dar problema e ca daca pui o fraza dintr-o melodie probabil o stiu multi dar daca pui o fraza random din minte si nu stie nimeni? =]. "Aseara am fost la...magazin,oras,fotbal," lumea de unde sa stie ce vrei sa continuam ?Hmm, sau poate sa pui cuvinte cheie in aceasta fraza ar putea fi mai bine, insa n-ai specificat asta. Cuvinte cheie precum "fotbal, oras, cafenea, magazin etc.". Ai PRO de la mine !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, [LSV]dev_ said:

E o idee interesanta, dar problema e ca daca pui o fraza dintr-o melodie probabil o stiu multi dar daca pui o fraza random din minte si nu stie nimeni? =]. "Aseara am fost la...magazin,oras,fotbal," lumea de unde sa stie ce vrei sa continuam ?Hmm, sau poate sa pui cuvinte cheie in aceasta fraza ar putea fi mai bine, insa n-ai specificat asta. Cuvinte cheie precum "fotbal, oras, cafenea, magazin etc.". Ai PRO de la mine !

Pai fiecare scrie ce gandeste,aici e la alegere,dar nici sa punem cuvinte complicate precum ca am fost la un turneu international de sah

Uite,spre exemplu ''am fost si am cumparat apa de la...supermarket,magazin,non stop''sau ''rss the...best'',aici e clar ca trebuie sa le oferi putine indicii incat sa prinda de sensul textului.

 

Asta e si scopul eventului,cine ghiceste primul continuarea are premiul

Edited by turcul.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

interesanta ideea, spre ex cand pui o muzica si zici o fraza random multi nu tin minte versurile.Pro

Edited by [dL.Power]ertwx_
am uitat o fraza
Link to comment
Share on other sites

Numai refrenuri de la Tzanca /Salam numai vedeam intr-una pe chat....

Pe bune? ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Interesanta idea, insa realitatea iarasi e cu totusi alta :))

Hai sa comparam eventul sugerat cu primul zice.
Cum si-ar da seama serverul care ar fii cuvantul / propozitia cheie si pe care player sa selecteze pentru a continua fraza ? :))
Doar daca tot asa e scrisa continuarea, cea ce face sa fie acelasi lucru precum e eventul Who say first.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DjAndy said:

Interesanta idea, insa realitatea iarasi e cu totusi alta :))

Hai sa comparam eventul sugerat cu primul zice.
Cum si-ar da seama serverul care ar fii cuvantul / propozitia cheie si pe care player sa selecteze pentru a continua fraza ? :))
Doar daca tot asa e scrisa continuarea, cea ce face sa fie acelasi lucru precum e eventul Who say first.

pai sa fie ca la who say first, sa apara primul vers la announce si urmatorul vers sa fie scris ca la who says first si cine il scrie pe chat il alege serverul automat si castiga

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...