Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Steaua și-a găsit stadion » Cît trebuie să plătească Becali pentru a-l cumpăra definitiv


MRX.

Recommended Posts

Nume:[69Mobs]DealeX


Informatie: 567d2cd3a6094.jpg


Gigi Becali, patronul Stelei, a declarat că a negociat cu soția domnului Niculae, patronul Astrei, transferul a patru jucători de la formația giurgiuveană. Vezi aici detalii.


Finanțatorul roș-albaștrilor a mărturisit că i s-a propus să cumpere și stadionul de la Giurgiu, pe care joacă în prezent Astra.


"Domnul Niculae vrea să renunțe la fotbal și la acest stres. Eu am fost la firma lor și am negociat cît să ofer pe jucători. Atunci, doamna Niculae mi-a spus să îi dau și 7 milioane de euro pe stadion.


Mi-a zis că atît a costat stadionul și mi-a arătat facturile. Eu i-am spus că nu mă încumet la așa ceva decît dacă ne calificăm în grupele UEFA Champions League. Doamna Nicuale mi-a propus să facem un act în acest sens, dar nu am vrut. O să vedem ce se întîmplă", a declarat Becali la Digi.


8.500 de locuri are stadionul de la Giurgiu


După ce a început scandalul cu Armata, Steaua a jucat meciurile de pe teren propriu pe Arena Națională. Cînd stadionul din București a fost închis, roș-albaștrii au jucat la Cluj și la Pitești.


Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...