Jump to content

Alex18

Guardian
  • Content count

    2,248
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Alex18 last won the day on August 13 2020

Alex18 had the most liked content!

Community Reputation

1,227 Excellent

About Alex18

  • Rank
    cP.elite
  • Birthday 05/03/2000

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Nickname
    [RSS]Alex18

Recent Profile Visitors

12,838 profile views
  1. Alex18

    Liga I 2021/2022 Etapa 3

    Liga I Sezonul - 2021/2022 Etapa III 30 iul 2021, 19:00 - 21:30 GAZ METAN - FC ARGES FC RAPID 1923 - FCV FARUL CONSTANTA 31 iul 2021, 19:15 - 22:00 FC VOLUNTARI - FC U CRAIOVA FC CFR 1907 CLUJ - AFC CHINDIA TARGOVISTE 1 aug 2021, 19:15 - 22:00 UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC BOTOSANI UTA ARAD - FC FCSB 2 aug 2021, 18:30 - 21:30 SEPSI OSK - CS MIOVENI FC DINAMO 1948 - ACADEMICA CLINCENI
  2. Alex18

    TOKYO 2020 Group Stage 3

    Jocurile Olimpice de la Tokyo! TOKYO 2020 Group Stage 3 Grupa A 0-3 0-4 Grupa B 0-0 6-0 Grupa C 1-1 0-2 Grupa D 1-1 1-3 THE STADIUMS OF TOKYO 2020 Kashima Stadium Miyagi Stadium Saitama Stadium Sapporo Dome Tokyo Stadium International Stadium Yokohama
  3. Alex18

    TOKYO 2020 Group Stage 2

    Jocurile Olimpice de la Tokyo! TOKYO 2020 Group Stage 2 Grupa A 4-3 2-1 Grupa B 2-3 0-4 Grupa C 0-1 0-1 Grupa D 0-0 3-2 THE STADIUMS OF TOKYO 2020 Kashima Stadium Miyagi Stadium Saitama Stadium Sapporo Dome Tokyo Stadium International Stadium Yokohama
  4. Alex18

    Liga I 2021/2022 Etapa 2

    Liga I Sezonul - 2021/2022 Etapa II  23 iul 2021, 18:30 - 21:30 FC ARGES 0-1 UTA ARAD CS MIOVENI 0-2 FC RAPID 1923 24 iul 2021, 18:30 - 21:30 FC VOLUNTARI 0-1 FC BOTOSANI ACADEMICA CLINCENI 1-2 FC CFR 1907 CLUJ 25 iul 2021, 18:30 - 21:30 FCV FARUL CONSTANTA 2-0 GAZ METAN FC FCSB 4-1 UNIVERSITATEA CRAIOVA  26 iul 2021, 18:30 - 21:30 AFC CHINDIA TARGOVISTE 1-1 SEPSI OSK FC U CRAIOVA 1-0 FC DINAMO 1948
  5. Alex18

    TOKYO 2020 Group Stage 1

    Jocurile Olimpice de la Tokyo! TOKYO 2020 Group Stage 1 Grupa A 4-1 1-0 Grupa B 1-0 0-1 Grupa C 0-0 0-2 Grupa D 2-1 4-2 THE STADIUMS OF TOKYO 2020 Kashima Stadium Miyagi Stadium Saitama Stadium Sapporo Dome Tokyo Stadium International Stadium Yokohama
  6. UEFA Europa Conference League Qualifiers 2 2021-2022 TUR - RETUR NK Domžale v FC Honka Espoo = 1-1 FC Honka Espoo v NK Domžale = 0-1 FK Kauno Žalgiris v The New Saints FC = 0-5 The New Saints FC v FK Kauno Žalgiris = 5-1 FC Prishtina v Connah's Quay Nomads FC = 4-1 Connah's Quay Nomads FC v FC Prishtina = 4-2 SS Folgore v Hibernians FC = 1-3 Hibernians FC v SS Folgore = 4-2 FK Čukarički v Sumqayıt FK = 0-0 Sumqayıt FK v FK Čukarički = 0-2 FC Ararat v WKS Śląsk Wrocław = 2-4 WKS Śląsk Wrocław v FC Ararat = 3-3 FC Astana v Aris Thessaloniki FC = 2-0 Aris Thessaloniki FC v FC Astana = 2-1 Panevezys v FK Vojvodina = 0-1 FK Vojvodina v Panevezys = 1-0 Molde FK v Servette FC = 3-0 Servette FC v Molde FK = 2-0 NK Olimpija Ljubljana v Birkirkara FC = 1-0 Birkirkara FC v NK Olimpija Ljubljana = 0-1 (4-5 d.l.d) FK Austria Wien v Breidablik = 1-1 Breidablik v FK Austria Wien = 2-1 Qarabağ FK v FC Ashdod = 0-0 FC Ashdod v Qarabağ FK = 0-1 RFS v Puskás Akadémia FC = 3-0 Puskás Akadémia FC v RFS = 0-2 FC Sochi v Keşla FK = 3-0 Keşla FK v FC Sochi = 2-4 KuPS Kuopio v FC Vorskla Poltava = 2-2 FC Vorskla Poltava v KuPS Kuopio = 2-3 F91 Dudelange v Bohemian FC = 0-1 Bohemian FC v F91 Dudelange = 3-0 FC Dinamo Tbilisi v Maccabi Haifa FC = 1-2 Maccabi Haifa FC v FC Dinamo Tbilisi = 5-1 Hammarby Fotboll v NK Maribor = 3-1 NK Maribor v Hammarby Fotboll = 0-1 IF Elfsborg v FC Milsami Orhei = 4-0 FC Milsami Orhei v IF Elfsborg = 0-5 F.C. Copenhagen v FC Torpedo Zhodino = 4-1 FC Torpedo Zhodino v F.C. Copenhagen = 0-5 FC Spartak Trnava v Sepsi Sfantu Gheorghe = 0-0 Sepsi Sfantu Gheorghe v FC Spartak Trnava = 1-1 (3-4 d.l.d) FK Sūduva Raków v Czestochowa = 0-0 Czestochowa v FK Sūduva Raków = 0-0 (4-3 d.l.d) KF Laçi v Universitatea Craiova = 1-0 Universitatea Craiova v KF Laçi = 0-0 PFC Lokomotiv Plovdiv v FC Slovácko = 1-0 FC Slovácko v PFC Lokomotiv Plovdiv = 0-1 (2-3 d.ld) PFC CSKA-Sofia v FK Liepāja = 0-0 FK Liepāja v PFC CSKA-Sofia = 0-0 (1-3 d.l.d) FC Viktoria Plzeň v FC Dinamo Brest = 2-1 FC Dinamo Brest v FC Viktoria Plzeň = 1-2 Gżira United FC v HNK Rijeka = 0-2 HNK Rijeka v Gżira United FC = 1-0 FC Dinamo Batumi v FC BATE Borisov = 0-1 FC BATE Borisov v FC Dinamo Batumi = 1-4 AEL Limassol FC v KF Vllaznia = 1-0 KF Vllaznia v AEL Limassol FC = 2-2 Petrocub-Hincesti v Sivasspor = 0-1 Sivasspor v Petrocub-Hincesti = 1-0 Apollon Limassol FC v MŠK Žilina = 1-3 MŠK Žilina v Apollon Limassol FC = 2-2 Riga FC1 v KF Shkëndija = 2-0 KF Shkëndija v Riga FC1 = 0-1 KF Teuta v Inter Club d'Escaldes = 0-2 Inter Club d'Escaldes v KF Teuta = 0-3 FC Shkupi 1927 v CD Santa Clara = 0-3 CD Santa Clara v FC Shkupi 1927 = 2-0 PFC Arda Kardzhali v Hapoel Beer-Sheva FC = 0-2 Hapoel Beer-Sheva FC v PFC Arda Kardzhali = 4-0 HB Tórshavn v FK Budućnost Podgorica = 4-0 FK Budućnost Podgorica v HB Tórshavn = 0-2 FC Basel 1893 v FK Partizani = 3-0 FK Partizani v FC Basel 1893 = 0-2 FK Velež v AEK Athens FC = 2-1 AEK Athens FC v FK Velež = 0-1 (2-3 d.l.d) KAA Gent v Vålerenga Fotball Elite = 4-0 Vålerenga Fotball Elite v KAA Gent = 2-0 Larne FC v AGF Aarhus = 2-1 AGF Aarhus v Larne FC = 1-1 FK Sutjeska v Maccabi Tel-Aviv FC = 0-0 Maccabi Tel-Aviv FC v FK Sutjeska = 3-1 FCSB v FC Shakhter Karagandy = 1-0 FC Shakhter Karagandy v FCSB = 2-1 (5-3 d.l.d) Aberdeen FC v BK Häcken = 5-1 BK Häcken v Aberdeen FC = 2-0 Hibernian FC v FC Santa Coloma = 3-0 FC Santa Coloma v Hibernian FC = 1-2 Linfield FC v FK Borac Banja Luka = 4-0 FK Borac Banja Luka v Linfield FC = 0-0 HNK Hajduk Split v FC Tobol Kostanay = 2-0 FC Tobol Kostanay v HNK Hajduk Split = 4-1 FH Hafnarfjördur v Rosenborg BK = 0-2 Rosenborg BK v FH Hafnarfjördur = 4-1 Újpest FC v FC Vaduz = 2-1 FC Vaduz v Újpest FC = 1-3 MKS Pogoń Szczecin v NK Osijek = 0-0 NK Osijek v MKS Pogoń Szczecin = 1-0 FC Drita v Feyenoord = 0-0 Feyenoord v FC Drita = 3-2 Dundalk FC v FC Levadia Tallinn = 2-2 FC Levadia Tallinn v Dundalk FC = 1-2 FK Partizan v FC DAC 1904 Dunajská Streda = 1-0 FC DAC 1904 Dunajská Streda v FK Partizan = 0-2 Valur v FK Bodø/Glimt = 0-3 FK Bodø/Glimt v Valur = 3-0 FC Shakhtyor Soligorsk v CS Fola Esch = 1-2 CS Fola Esch v FC Shakhtyor Soligorsk = 1-0 TOP GOALSCORERS Stenio Junior 4 goals Leo Smith 4 goals Darko Lemajic 4 goals Robert Pich 4 goals Georgie Kelly 4 goals
  7. UEFA Champions League Qualifiers 2 2021-2022 Tur & Retur Alashkert - Sheriff = 0-1 Sheriff - Alashkert = 3-1 Lincoln Red Imps - CFR Cluj = 1-2 CFR Cluj - Lincoln Red Imps = 2-0 Dinamo Zagreb - Omonia Nicosia = 2-0 Omonia Nicosia - Dinamo Zagreb = 0-1 Ferencvaros - Žalgiris = 2-0 Žalgiris - Ferencvaros = 1-3 Rapid Wien - Sparta Praha = 2-1 Sparta Praha - Rapid Wien = 2-0 Celtic - Midtjylland = 1-1 Midtjylland - Celtic = 1-1 (2-1 d.p) Kairat - Crvena Zvezda = 2-1 Crvena Zvezda - Kairat = 5-0 Malmö FF - HJK = 2-1 HJK - Malmö FF = 2-2 Mura - Ludogorets = 0-0 Ludogorets - Mura = 3-1 Slovan Bratislava - Young Boys = 0-0 Young Boys - Slovan Bratislava = 3-2 Olympiakos Piraeus - Neftçi = 1-0 Neftçi - Olympiakos Piraeus = 0-1 Legia Warszawa - Flora = 2-1 Flora - Legia Warszawa = 0-1 PSV - Galatasaray = 5-1 Galatasaray - PSV = 1-2 TOP GOALSCORERS Myrto Uzuni 4 goals Roope Riski 4 goals Rauno Sappinen 4 goals Luvannor 4 goals Ryan Mmaee 3 goals
  8. Alex18

    Liga I 2021/2022 Etapa 1

    Liga I Sezonul - 2021/2022 Etapa I 15 iul 2021, 20:30 FC BOTOSANI 0-0 FC FCSB 16 iul 2021, 18:30 - 21:30 SEPSI OSK 2-0 ACADEMICA CLINCENI FC CFR 1907 CLUJ 3-2 FC U CRAIOVA 17 iul 2021, 18:30 - 21:30 GAZ METAN 1-0 CS MIOVENI UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-0 FC ARGES 18 iul 2021, 18:30 - 21:30 UTA ARAD 0-0 FCV FARUL CONSTANTA FC RAPID 1923 1-0 AFC CHINDIA TARGOVISTE 19 iul 2021, 20:30 FC DINAMO 1948 3-2 FC VOLUNTARI
  9. UEFA EURO 2020 - ITALY Italia - Anglia 1-1 (3-2 d.l.d). ”Squadra azzurra” a câștigat Campionatul European!
  10. UEFA Europa Conference League Qualifiers 1 2021-2022 TUR - RETUR Mosta FC v Spartak Trnava = 3-2 Spartak Trnava v Mosta FC = 2-0 Mons Calpe SC v FC Santa Coloma = 1-1 FC Santa Coloma v Mons Calpe SC = 4-0 FK Podgorica v KF Laçi = 1-0 KF Laçi v FK Podgorica = 3-0 FC Noah Yerevan v Kuopion Palloseura = 1-0 Kuopion Palloseura v FC Noah Yerevan = 5-0 FK Liepaja v Struga Trim & Lum = 1-1 Struga Trim & Lum v FK Liepaja = 1-4 Sileks Kratovo v FC Petrocub Hincesti = 1-1 FC Petrocub Hincesti v Sileks Kratovo = 1-0 FC Inter Turku v Puskás Akadémia FC = 1-1 Puskás Akadémia FC v FC Inter Turku = 2-0 FC Honka v NSÍ Runavík = 0-0 NSÍ Runavík v FC Honka = 1-3 FK RFS v KÍ Klaksvík = 2-3 KÍ Klaksvík v FK RFS = 2-4 FK Suduva Marijampole v Valmiera FC = 2-1 Valmiera FC v FK Suduva Marijampole = 0-0 UE Sant Julia v Gzira United FC = 0-0 Gzira United FC v UE Sant Julia = 0-0 (5-3 d.l.d) FCI Levadia v St Joseph's FC = 3-1 St Joseph's FC v FCI Levadia = 1-1 MSK Zilina v FC Dila Gori = 5-1 FC Dila Gori v MSK Zilina = 2-1 Dundalk FC v Newtown AFC = 4-0 Newtown AFC v Dundalk FC = 0-1 Racing FC Union Luxembourg v Breidablik Kópavogur = 2-3 Breidablik Kópavogur v Racing FC Union Luxembourg = 2-0 FC Milsami Orhei v FK Sarajevo = 0-0 FK Sarajevo v FC Milsami Orhei = 0-1 Glentoran FC v The New Saints FC = 1-1 The New Saints FC v Glentoran FC = 2-0 FH Hafnarfjördur v Sligo Rovers = 1-0 Sligo Rovers v FH Hafnarfjördur = 1-2 Paide Linnameeskond v Slask Wroclaw = 1-2 Slask Wroclaw v Paide Linnameeskond = 2-0 FC Drita Gjilan v FK Decic Tuzi = 2-1 FK Decic Tuzi v FC Drita Gjilan = 0-1 MOL Fehérvár FC v FC Ararat Yerevan = 1-1 FC Ararat Yerevan v MOL Fehérvár FC = 2-0 Birkirkara FC v La Fiorita 1967 = 1-0 La Fiorita 1967 v Birkirkara FC = 1-1 Bala Town FC v Larne FC = 0-1 Larne FC v Bala Town FC = 1-0 NK Domzale v Swift Hesperange = 1-0 Swift Hesperange v NK Domzale = 1-1 FC Shkupi v FC Llapi = 2-0 FC Llapi v FC Shkupi = 1-1 FK Partizani v FC Sfîntul Gheorghe Suruceni = 5-2 FC Sfîntul Gheorghe Suruceni v FK Partizani = 2-3 Europa FC v FK Kauno Zalgiris = 0-0 FK Kauno Zalgiris v Europa FC = 2-0 FK Sutjeska Niksic v FC Gagra = 1-0 FC Gagra v FK Sutjeska Niksic = 1-1 FK Velez Mostar v Coleraine FC = 2-1 Coleraine FC v FK Velez Mostar = 1-2 Tre Penne v Dinamo Batumi = 0-4 Dinamo Batumi v Tre Penne = 3-0 NK Maribor v FC Urartu Yerevan = 1-0 FC Urartu Yerevan v NK Maribor = 0-1 Siroki Brijeg v KF Vllaznia = 3-1 KF Vllaznia v Siroki Brijeg = 3-0 Stjarnan Gardabaer v Bohemian Football Club Dublin = 1-1 Bohemian Football Club Dublin v Stjarnan Gardabaer = 3-0 TOP GOALSCORERS Stenio Junior 4 goals Brandao 3 goals Steven Lennon 3 goals Dodô 3 goals Lucas Cardoso 2 goals
  11. Naţionala Argentinei a câştigat Copa America 2021, chiar împotriva şi în fieful faţa marii rivale, Brazilia. În faţa a 2.000 de spectatori, selecţionata Albiceleste s-a impus cu 1-0 contra celei cariocas, iar Angel Di Maria a marcat golul, în minutul 22, cu un lob peste Ederson. Este al doilea trofeu al lui Leo Messi (34 de ani) cu echipa naţionala al cărei căpitan este, după aurul olimpic. ”Încă nu realizăm că suntem campioni, ceea ce am realizat! Cred că a fost un meci care va rămâne în istorie, nu doar pentru că am câștigat Copa America, ci și pentru că am învins Brazilia la ei acasă!”, a spus Messi la final. Argentina are acum în palmares 15 trofee ale Copa America, fiind primul succes din 1993 încoace, între timp pierzând 4 finale. Brazilia are 9. Argentina: Martínez – Montiel, Romero (Pezzella, 79), Otamendi, Marcos Acuna – Di María (Palacios, 79), De Paul, Paredes (Guido Rodríguez, 54), Lo Celso (Tagliafico, 63) – Messi, Lautaro Martínez (Nicolas Gonzalez, 79). Selecţioner: Lionel Scaloni.
  12. Alex18

    UEFA EURO 2020 Finala

    UEFA National Team Football Official Sponsors UEFA EURO 2020 Official Sponsors UEFA EURO 2020 Official Licensees HOST CITIES Italy - England 1-1 (3-2 d.l.d)
  13. UEFA Champions League Qualifiers 1 2021-2022 Tur & Retur HJK v Budućnost = 3-1 Budućnost v HJK = 0-4 Ferencvaros v Prishtina = 3-0 Prishtina v Ferencvaros = 1-3 Flora v Hibernians = 2-0 Hibernians v Flora = 0-3 Žalgiris v Linfield = 3-1 Linfield v Žalgiris = 1-2 CFR Cluj v Borac Banja Luka = 3-1 Borac Banja Luka v CFR Cluj = 2-1 Fola Esch v Lincoln Red Imps = 2-2 Lincoln Red Imps v Fola Esch = 5-0 Shkendija v Mura = 0-1 Mura v Shkendija = 5-0 Dinamo Tbilisi v Neftçi = 1-2 Neftçi v Dinamo Tbilisi = 2-1 Bodø / Glimt v Legia Warszawa = 2-3 Legia Warszawa v Bodø / Glimt = 2-0 Slovan Bratislava v Shamrock Rovers = 2-0 Shamrock Rovers v Slovan Bratislava = 2-1 Teuta Durrës v Sheriff = 0-4 Sheriff v Teuta Durrës = 1-0 Dinamo Zagreb v Valur = 3-2 Valur v Dinamo Zagreb = 0-2 Ludogorets v Shakhtyor = 1-0 Shakhtyor v Ludogorets = 0-1 Maccabi Haifa v Kairat = 1-1 Kairat v Maccabi Haifa = 2-0 Malmö FF v Riga = 1-0 Riga v Malmö FF = 1-1 Connah's Quay v Alashkert = 2-2 Alashkert v Connah's Quay = 1-0 TOP GOALSCORERS Roope Riski 3 goals Rauno Sappinen 3 goals Endrit Krasniqi 3 goals Myrto Uzuni 3 goals Tjay De Barr 2 goals
×