Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugeste GANG !


AddyWP ??

?  

19 members have voted

  1. 1. ?

    • DA/YES
      15
    • NU/NO
      3


Recommended Posts

Nume: AddyWP
Sugestie: Sugestia mea e in felul urmator: noul sistem de capture nu ofera gangurilor cu mai putini playeri sansa de a isi apara baza. Sistemul nou este necompatibil cu lagul de pe server, dureaza prea mult sa iei un NRG, daca captureaza 3 oameni ramai cu 40 de secunde sa dai fail. Sistemul vechi era balansat, toata lumea lua GP si era mult mai bun decat cel nou. In mare parte sistemul vechi nu permitea capturarea gangurilor pe timp de noapte (mai exact cand in gang nu erau online cel putin 3 playeri). In rarele cazuri in care ajungi la baza, poti da defend foarte usor folosind un hunter, minigun sau un rocket. 

 

:pro: sau :contra: 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

PRO!!

 

 

Nici nu apuci sa dai nrg si deja e capturat.. sistemul celălalt e mai ok.

Edited by ghost #DBPN
Link to comment
Share on other sites

Ba nu pot sa zic ca imi place sistemul cel nou dar nici nu imi displace , adk daca vine cnv cu rocket din 3 gloante is morti toti si daca esti decat tu on la 4 dimineata poti face gp , in fine iti dau pro !

Link to comment
Share on other sites

Pro, prea mult lag.

Checkpointul ala de capture e foarte mic nici nu ai unde sa te invarti daca vrei sa dai defend..

Link to comment
Share on other sites

eu sunt :pro: doar daca o sa ramana restrictia cu cel putin 3 persoane online

 

 

Link to comment
Share on other sites

:pro:

Ideea este foarte buna! 2 lucruri ma enerveaza pe mine la sistemul nou:

- Nu poti primi GP daca ajuti la defend sau capture, doar cei 3 primesc gp iar tu primesti daca faci killuri(Sunt praf la dm dar vreau sa ajut gangul. Sunt multe persoane incepatoare care nu mai vin la capture ca nu primesc nimic)

- Cercul de capture este prea mic, trebuie sa fii in fix in mijloc sa dai /capture altfel nu merge, intra lumea in tine si te da sau esti pe graba si nu nimeresti punctul ala.

Cel vechi, pe teritoriu dadeai /capture join oriunde si toata lumea care ajuta primea cate ceva, asta ar avantaja playeri care nu stiu sa faca dm/incepatori

 

EDIT: Ar fi super pentru toti playeri noi care intra intr-un gang sa aiba un /gtutorial unde sa vada cum functioneaza un gang. Multi intra intr-un gang si nu stie ce e de facut.

Edited by MRS
Link to comment
Share on other sites

Pro , buna idee asa daca e mapa de la cP , sau Upc , nici nu apuci sa dai /base si deja e capturata =)) numai zic daca pune unu o /mina deja e grava situatia =)) macar sa fie 5 minute sa facem si gp =)) , devine si mai fain asa mai multi la atac ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pro,ar fi bine totusi sa revina vechiul sistem de capture,eventual sa nu se mai dea restart lunar la top,ci de 2 ori pe luna.

Bine ar fi sa se bage iar comanda /vminigun,parerea mea ca serverul si-a pierdut foarte mult farmecul de cand nu mai e comanda,erau frumoase si vremurile cand auzeam pe /vad minigun lover.Mi se pare o prostie ca s-a scos aceasta comanda avand in vedere ca pe server exista ADMINI,se poate da busted si pe minigun,nu-i bai.

 Capture sa tina acum 5 minute,nu 10,pentru ca sunt mai putini playeri pe server.

 

Acum ar trebui facute ceva modificari,cat mai sunt copii in vacanta si au timp de joaca,dar nu prea cred,avand in vedere ca serverul bubuie la 170 de playeri on.

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer sistemul trecut, exact la fel dar 5 minute ca timer ,nu 10. Mi se pare perfect, acum sa speram ca tine cu noi valul ăsta de aglomerație pe server....nu si corona. Surprins sa vezi după 00:00 peste 100 playeri, e ceva. In conditiile de fata da, merită capture ul vechi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Contra, mie imi place sistemul asta ca e mai usor sa capturezi cand stau 10 la baza si te ataca, da posibilitatea si la gangurile mai slabe sa captureze. Sa se rezolve cu lagul...asta e alta pb:))(

  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

:pro:

Sistemul vechi îți oferea șansa că mai mulți playeri sa primească gp, cel acultural decât 3. 

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca @RuNix o sa se enerveze pentru ca inainte l-ati frecat la cap sa bage acest sistem de capture, iar acum il cereti pe cel vechi inapoi, si o sa adauge sugestia mea de desfintare a gangurilor: http://forums.rss-ro.com/index.php?/topic/99585-sugestie-desfintare-ganguri/

Edited by Kordon
Link to comment
Share on other sites

?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

haideti ba inapoi cu sistemul vechi ca imi ie dor de el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...