Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


O lista.


Buzz.

Recommended Posts

  • Din plictiseala fac aceasta lista, realizez ca nu se va aplica absolut nimic din ce am sa scriu eu aici dar plm. :))

Multi o sa spuneti "Da buzz asta suna a RPG" "Ba buzz nobule nu baga rpg ul in stunt", nu bag rpgul in stunt n-am cum sa fac asta, dar va dau idei sa faceti si voi ceva pe serv nu doar DM DM, sa nu va mai plictisiti asa, e, azi imi dau timpul pt voi sa va explic ideile din capul meu mai pe detaliu pentru serverul asta mort. 

 

  • Bai, incep cu Gift, dupa cum bine stiti voi astia mai jmk, giftul pentru al accesa trebuie sa intri pe http://www.rss-ro.com/gifts.php ok, ideea pentru asta este:

- Multi jucatori primesc gift si habar n-au de unde drc trb deschis.

 

Simplusiusorptoti

  

 

Adaugare GIFT on pe server:   cdbF5FE.png?1   /GIFT AVAILABLE IN: 2:00:00  

Simplusiusorptoti

  

* Adaugare tutorial prezentare server, explica detalii jucatorului nou venit despre serverul asta, comenzi de baza, reclama site/forum, fondatorul etc.

 

Eliminare gems din /atrade, adaugare gems in shop pe bani, 1 leu P-Gems,  vrei ?donezi, si serverul trebuie sustinut cumva daca vrei sa te joci pe el. 

 

Adaugare LEVEL stats, eliminare NOTA stats, la fiecare ora jucata sa primesti un NR din 5 in 5: 0/5 ore lvl 2 ; 0/10 lvl 3 ; 0/15 lvl 4 etc, nu pierzi nimic daca iesi de pe srv, daca vr sa faci lvl stai cat vr, daca stai o ora primesti  1/5 daca iesi dupa si reintrii mai  tarziu pe server si stai o ora iar pe joc ai 2/5 si tot asa, puteti sta si afk.

LVL maxim 200.

 

Eliminare unu din sistemul /clan sau Gang, sa raman doar unu, si serios organizat ca lumea, de ex pot ramane clan urile cu sistemul de gang dar modificat, toate bazele complicate cu texturi si toate kkurile ce provoaca LAG scoase de pe server, sa fie adaugate niste "HQ-uri" (o mapa simpla o casa fara interior fara gate fara pereti). Pentru clan-uri fara teritoriu, daca un clan vrea sa bata cu altu se duc la "HQul" respectiv da capture /CP (prescurtat) si daca castiga primesc clan points, termin de capture 10 min, JOB-uri quests in clanuri adaugate de catre owner saptamanal sau lunar cum vor ei, sa faca diferite joburi sau alte chestii, o activitate pt jucatori.

 

* Cel probabil multora nu o sa va convina un reset la stats repectiv: Stunt, Race, Drift, ar merge si Kills. Da, multi o sa veniti sa spuneti "Dar am donat pt ele" ok ai donat, dar nu ai donat pt server, ai donat pe un jucator iar el ti a oferit, afacerile astea ar trb interzise si luate masuri, dar ce-i ce au donat intre-adevar pt gems si si-au luat stats din ei sa fie cautati prin loguri si isi vor primi suma ce au cumparat o la loc, stafful s-ar putea ocupa de cautarea lor. Ce avantaj ar aduce asta? Activitatea, mai vezi si tu jucatorii pe la minigun, mai vezi si tu jucatori ce fac dirfit si stunt.

 

Eliminare /astats din joc, este pe site nu ii mai vad rostul, ocupa "resurse" comanda asta simpla.

 

* Control panel staffului, modalitate de administrare mai usoara si rapida online si offline, banarea unui jucator atunci cand acesta este offline, 24/24 staff activ fara ca acestia sa fie on pe server pentru a rezolva o problema grava.

 

* Topic/sistem de queste-uri zilnice, topic pentru idei de questuri, activitate si castiguri hotarate in topicul respectiv.

 

* Iteme noi adaugate.

 

* Anti reclama sistem, atunci cand este pronuntat numele unui alt server de samp sa primesti automat de la server kick mute, ban in functie de nume sau IP. Suna complicat dar exista.

Un sistem adaugat recent fara nici un anunt normal, interzice accesul jucatorilor la chat pentru un minute sau mai mult, o idei gandita cica, gandita din punctumeu nu prea, fara anunt adminii habar n-au poate ce-i mari din staff, daca un jucator se mira dc nu are acces si intreaba pe /h (habar n au de comanda asta oricum =)) ) admini le vor da  seen, in plus ce vor spune? "Ce drc nu merge sa scriu pe chat" da un relog inca un relog si injura serverul "ce srv de kkt" =)) mna nu-i problema mea.

Daca se simte cnv atacat de asta, go bl/ban ce vreti accept sa aruncati si cu bani de preferat euro. :D

 

 No, hai ca ma doare capul si nu imi mai vine nimic acum, daca mai am chef sa mai vin cu ceva oi veni nu promit.

Da ma, asta e cu lista mea, oricum o sa fie ignorata, lipsa de ocupatie, ma joc si eu cu tastele ca pe srv n am ce sa ma joc.

 

 

Mda, ba, multi o sa veniti aici si o sa spuneti ca lista asta a mea transforma stuntul in rpg, nu dragilor, nu transforma nimic din astea in rpg, nu o sa fie schimba sistem de stunt ce e in prezent, asa ramane original, dar ca activitatea pe server este 0, intri si ce faci? un buna o injuratura si gata /q.

No, eu unu chair daca s-ar da rr la unele chestii din stats as intra si m-as juca doar de dragul vremurilor bune, ca am rank sau nu as face o.

Aveti stats full, full de toate, le a ti facut, si? Ce faceti cu ele acum? Le tineti acolo degeaba si va plangeti ca nu mai aveti ce face doar DM si va atacati asa aiurea, probabil folosit unii din voi srvul ca scop bussnisar faceti bani pe curul lui mna, ce sa zic.

Mna, gata seara faina sa aveti, nu iesi afara din case bai jucativa nuj ce dar vedeti voi e mai sanatos =)). 

Ceaw

Edited by Buzz.
  • Like 5
  • Dislike 1
Link to comment
Share on other sites

pro eu m am adaptat la gamemode de rpg.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic,in 2013 nu exista aproape nici-o chestie pe care o gasesti acum pe rss,si playerii erau bucurosi,erau fericiti.. 500/500 niciodata nu a fost problema ca baietii nu se distreaza si fac doar dm..acum depinde si de ei,nu doar de cei care vor sa faca un bine sv-ului.

 

las un PRO

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Buzz. said:
  •  

* Control panel staffului, modalitate de administrare mai usoara si rapida online si offline, banarea unui jucator atunci cand acesta este offline, 24/24 staff activ fara ca acestia sa fie on pe server pentru a rezolva o problema grava.

 

 

Cea mai buna ideea ever. 

pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Incercati sa resetati stats-ul si doar greierii vor mai canta pe server. De unde dracu' v-o tot veni ideea cum ca daca dai reset la stats rezolvi ceva, nu stiu...

 

Si asta ce ar trebui sa mai insemne?

21 hours ago, Buzz. said:

Da, multi o sa veniti sa spuneti "Dar am donat pt ele" ok ai donat, dar nu ai donat pt server, ai donat pe un jucator iar el ti a oferit, afacerile astea ar trb interzise si luate masuri, dar ce-i ce au donat intre-adevar pt gems si si-au luat stats din ei sa fie cautati prin loguri si isi vor primi suma ce au cumparat o la loc, stafful s-ar putea ocupa de cautarea lor.

Cand cineva spune ca a donat, pai chiar a donat, nu ca "ai donat, dar n-ai donat" si ce [Censored] ma-sii de baliverne mai spui. Una este cand ii donezi lui Runix pentru gems si alta este cand cumperi gems-ul de la altcineva tot pe bani reali. Cand intrebi pe cineva care a cumparat gems pe bani de la alt jucator niciodata nu va spune ca "a donat". Mai si spui ca se ocupa staff-ul de cei care au donat, de parca este capabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...