Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Reclamatie [AeGiS]Mihail18 Casa Furata


$MOKE

Recommended Posts

 

Jucatorii care posteaza reply la aceasta reclamatie dar care nu au nici o legatura cu reclamatia vor primi ban.

 

Nume pe RSS: $MOKE)

Numele reclamantului: [AeGiS]Mihail18
Motivul reclamatiei: Casa Furata
Dovezi:
https://imgur.com/zBE6Stt

Tin sa mentionez ca aveam acea casa cumparata cu gems de pe server, mai exact de la RockeruL cu ceva timp in urma, casa mai avea valabilitate in jur de 100 zile, renew-ul era 1 coins, nu inteleg cum peste noapte , fara ca ea sa expire sau fara ca eu sa o fi vandut, ea poate devenii a altcuiva..

Edited by $MOKE
am omis un amanunt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vad ca e facuta la Reclamatii Jucatori si nu stiu daca Mihail mai are RCON sau nu deci am sa iti las topic-ul aici.

Asa ca din cate stiu eu sau cred Runix a spus: ''Casele cumparate de pe site pot fii detinute doar de persoanele care le cumpara direct de pe site''. Daca persoanele sunt inactive si casele expira ele normal sunt sterse de pe server..

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca daca jucatorul respectiv e inactiv sau cv de genu(cel de la care ai cumparat casa) ti se sterge, parca @[esu.familia]robbO a pus un topic unde zicea acest lucru, ma poti corecta robbo cu varianta corecta....

Sau daca totul a fost corect si ti-a disparut din senin poate cineva sa jucat cu comenzile de rcon si ti-a sters casa si ia dat una lui Mihai. Asta ar fi o ipoteza, poate poate, oricum @DjAndy poate poti verifica logs daca e, dar oricum cea mai plauzibila varianta este legata de @RockeruL.... din moment ce el a detinut casa la inceput, poate de la el a plecat....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vina ta ca ai cumparat o casa personala, de la un player care casa ai personala nici nu era alui. Casele personale nu se pot vinde, la care cred ca la mihail ia expirat zilele datorita inactivitati, si a revenit normal ca isi vrea casa inapoi. Daca runix are ceva de zis lasa reply altfel ramane topicul locked.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • bkp locked this topic
2 hours ago, Draxler said:

Stiu ca daca jucatorul respectiv e inactiv sau cv de genu(cel de la care ai cumparat casa) ti se sterge, parca @[esu.familia]robbO a pus un topic unde zicea acest lucru, ma poti corecta robbo cu varianta corecta....

Sau daca totul a fost corect si ti-a disparut din senin poate cineva sa jucat cu comenzile de rcon si ti-a sters casa si ia dat una lui Mihai. Asta ar fi o ipoteza, poate poate, oricum @DjAndy poate poti verifica logs daca e, dar oricum cea mai plauzibila varianta este legata de @RockeruL.... din moment ce el a detinut casa la inceput, poate de la el a plecat....

Poate confunzi ceva, n am făcut niciun topic. Nu ti se sterge daca cel ce ti a vândut o e inactiv, insa din ce zice el e că s a șters din senin (faptul ca ii dăduse renew si o are altul), dar oricum o casă d aia nu e "legală" ,cand runix își face timp si mai da un ochi, el oricum le șterg daca nu mai e a celui ce a cumpărat o initial de pe site. Singurul lucru ciudat e doar asta ca s a transferat la altu, motive de a putea fi ștearsă oricum sunt. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Draxler said:

Stiu ca daca jucatorul respectiv e inactiv sau cv de genu(cel de la care ai cumparat casa) ti se sterge, parca @[esu.familia]robbO a pus un topic unde zicea acest lucru, ma poti corecta robbo cu varianta corecta....

Sau daca totul a fost corect si ti-a disparut din senin poate cineva sa jucat cu comenzile de rcon si ti-a sters casa si ia dat una lui Mihai. Asta ar fi o ipoteza, poate poate, oricum @DjAndy poate poti verifica logs daca e, dar oricum cea mai plauzibila varianta este legata de @RockeruL.... din moment ce el a detinut casa la inceput, poate de la el a plecat....

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...