Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Lista sugestii


SfinqX ⚜️

Recommended Posts

Nume : Armonarh

Idei :

 

1. Adminul sa nu mai fie free , pana la urma e un rank cu o anumita putere pe server. Putere care poate dauna daca e folosita abuziv sau copilareste. Practic lasam o putere libera unora care tot vor e sa faca dau srv-ului. Chit ca a dat mute sau cv aiurea si vai a suparat 2-3 playeri. Ok,2-3 playeri dar se tor strang si uite asa se retrage lumea.

 

2. Cererile de admin sa fie luate in serios si sa nu mai voteze nimeni altcineva decat capitanii si generalii printr-un pro sau contra. Fara acel poll. Se pot face o gramada de favorizari.

 

3. In momentul in care un player isi face pentru prima oara cont sa fie un filmulet ceva(imi scapa termenul acum) cu imagini de pe server pe fundal,iar pe screen sa apara o lista cu reguli de baza si link catre site si forum cu mentiunea sa le verifice pentru a afla toate regulile si situatiile pentru care poate fi sanctionat si etc.

 

3. Guardian-ul si Guardian master sa fie luate tot pe baza pe cerere. Ok,abueaza cnv,se face backup. Dar dc sa pierdem atata timp?

 

4. Am vazut ca s-a ridicat o problema , si privind regula noua , legata de cei care au stats 10/10. Totul e foarte interpretabil,insa ma leg doar de sugestia in sine. Sa se faca o lista de premii IN GEMS pentru playerii din top 3 la ore,kills,drift,race si stunt. Sa fim seriosi,nimeni nu e atras sa aiba king sau altcv. Parca altfel lupti cand lupti pentru premii in gems cu care sa iti poti cumpara case,masini,ganguri,etc

 

5. Sa se schimbe lista rank-urilor. King of deathmach / streets sa fie doar pentru cel care este locul 1 global. 

 

6. Schimbarea bazelor. Acele cutii provoaca un lag infernal si se pot face mult mai multe abuzuri. Ca e descoperita baza ce poti face mare lucru? Dai cu hunter sau etc. Wow. Sa fie interzis hunter/hydra/tank/rocket in checkpoint-ul de capture. De ce? Simplu. 2-3 click-uri si s-a rezolvat treaba.

 

7. Codurile ca fly.cs sa nu mai fie sanctionabile,in cazul in care un player le foloseste singur in vw pentru amuzament. Nu trb sa anunte adminul pentru ca,daca nu e vw 0 nu are cum sa ii deranjeze pe ceilalti,logic.

 

8. Harta garena sa fie facuta ceva mai mica,nu mai are aceeasi anvergura ca acum cativa ani sa fie multi playeri. Un loc mai micut.

 

Sper ca sunt oarecum utile. Stiu ca am mentionat in topicul despre adevaratele probleme despre admini. Insa daca nu se mai da admin asa usor si etc,cu siguranta vom avea mai capabila si mai bine pregatita.

 

Cu respect , Armonarh. 

  • Like 6
  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

Nuj ce sa zic la treaba cu adminul, adică chiar dacă a fost free nu s a dat chiar oricui. Iar până la urmă cine n a fost in stare de el l a pierdut si nici n a facut probleme cu el.

Un exemplu e davidel, ca si cerințe prompte nu le îndeplinea pt ca nu atingea standardele impuse, deci nu știu cat i ați fi dat pro. Pe lângă asta el își face treaba mai mică ca sa zic asa, si nu e unu d ăla care face rau...

Link to comment
Share on other sites

sper ca runix sa aplice ceea ce ai scris tu aici, dar nu prea cred ca se va ocupa prea curand de astea

 

on:PRO

Link to comment
Share on other sites

Despre 1 si 3 am de zis doar atat, sa se faca cerere de admin in care trebuie sa indeplinesti anumite cerinte, asa cum a mai fost, si in care sa ai dreptul sa ti-l cumperi abia dupa ce ai primit aprobare de la un general/capitan.

Despre primul trei, mai sus de treiul cu guardian, am zis si eu intr-un off-topic chestii legate de turoriale, pana si cum deschizi un gift sau cum faci un cont pe forum, trebuie facute niste tutoriale pe baza asta, dupa care playerul sa se ghideze, mai ales la alea de holduri. Plus ar trebui imbunatatit /rules, si de ce nu anunturi de la server cu comanda /rules?

Despre 7 mai am de zis, si anume nu sunt de acord, fly-ul nu trebuie permis, pentru ca alti merg si cauta businessuri free cu el, au fost cazuri multe in trecut. Deci chiar daca e in alt vw, nu trebuie permis.

La 5, nu prea inteleg unde vrei sa bati, daca e sa se schimbe gen din 500k drift cum e acum ca sa ai king la 300k drift, meh... eu zic ca e ok cum e acum.

Iar cat despre celelalte cifre pe care nu le-am mentionat, sunt de acord cu ele. :pro: 

 

Link to comment
Share on other sites

:pro: cam toate is bune, nu am ce sa-ti reprosez decat bravo 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, UNCHIUL said:

Despre 1 si 3 am de zis doar atat, sa se faca cerere de admin in care trebuie sa indeplinesti anumite cerinte, asa cum a mai fost, si in care sa ai dreptul sa ti-l cumperi abia dupa ce ai primit aprobare de la un general/capitan.

Despre primul trei, mai sus de treiul cu guardian, am zis si eu intr-un off-topic chestii legate de turoriale, pana si cum deschizi un gift sau cum faci un cont pe forum, trebuie facute niste tutoriale pe baza asta, dupa care playerul sa se ghideze, mai ales la alea de holduri. Plus ar trebui imbunatatit /rules, si de ce nu anunturi de la server cu comanda /rules?

Despre 7 mai am de zis, si anume nu sunt de acord, fly-ul nu trebuie permis, pentru ca alti merg si cauta businessuri free cu el, au fost cazuri multe in trecut. Deci chiar daca e in alt vw, nu trebuie permis.

La 5, nu prea inteleg unde vrei sa bati, daca e sa se schimbe gen din 500k drift cum e acum ca sa ai king la 300k drift, meh... eu zic ca e ok cum e acum.

Iar cat despre celelalte cifre pe care nu le-am mentionat, sunt de acord cu ele. :pro: 

 

La 5 ma refer in felul urmator : king banuiesc ca se refera la cel mai bun la o categorie de stats. Atunci nu ar trebui sa fie cel cu cel mai mult stats king-ul? Mna,nu e ceva asa wow,insa am scris toate sugestiile pe care le aveam in minte.

Link to comment
Share on other sites

1. Am mai avut admin doar pe cereri. A fost mai bine? Eu unul am simtit ca din cauza asta a inceput serverul sa scada foarte mult. Erau momente la ora 2-3 ziua cand erau multi jucatori, nu erau admini on ??‍♂️ iar cand erau, erau afk si nu avea cine sa se ocupe de reports. Deci liber codatilor. Vreti doar admini priceputi, ca de parca avem de unde...

 

2. N-au de unde sa stie capitanii si generalii tot despre toti jucatorii. Le este mai usor sa isi formeze o parere cand mai multi jucatori o impart pe a lor. Subestimati inteligenta capitanilor. Pot sa aiba 99 pro fake si 1 contra bine dezvoltat si e de ajuns sa il refuze capitanul.

 

3. Regulile complicate specifice serverului nostru sunt necesare abia cand vrei sa te joci in gang-uri, sa faci pe pro dm-erul, dar pentru restul, majoritatea care intra sa se plimbe cu masina prin harti, mini game uri, ii plictisim. Trailere noi, tutoriale bine detaliate cu voce pe yt ajuta la fel de mult. Face cineva? O pl se face

 

3. Hai ca sigur tu pierzi timp... daca pe mine care trb sa rezolv problemele cauzate, nu ma derajeaza, nu i bai.

 

4. Plin forumul cu "acum e plin de gems pe server". Modalitati de a castiga gems sunt destule. Topul celorlalte statistici e pur si simplu alt feature pentru cei interesati sa apara in top. Nu te intereseaza pe tine, intereseaza le altii.

Ar merge o imbunatatire la top, nush, poate sa primeasca un badge cv pt fiecare saptamana in care apare in top 3, dar plm, sa-mp...o cifra in plus nu ar face diferenta, un badge nu-mi permite sa-mp sa adaug ? daca pun doar pe site mi-e ca imi pierd vremea dgb.

 

5. Adica un codat sau cv mare bisnitar... e king nu god. Pot fi mai multi regi.

 

6. Schimba-ti tu pc-ul. Serverul asta a fost intotdeauna cu multe obiecte. Avem o gramada de harti uriase... si alea iti fac lag? Hai sa ne jucam in singleplayer toti ??‍♂️

 

8. Singura idee buna...dar nu vad mapper sa propuna o harta mai buna pt garena

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...