Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Parerile Adminilor


UNCHIUL

Recommended Posts

Nu sunt Cabral, si nici n-am intrebat 100 de romani, ci sunt UNCHIUL si am intrebat vreo 30 de admini. Pot sa zic ca am adunat fix 29 de pareri, si am intrebat in jur la 35 de admini (in decursul saptamani acesteia si in timpul in care am fost online pe server)

Stiu ca a trecut deja mai bine de o saptamana de la o noua regula, de care n-au auzit toti adminii, fie n-au fost interesati fie au fost inactivi sau chiar uni au ignorat s-o citeasca.

In cursul saptamanii acesteia, am intrebat mai multi admini despre noua regula, cam ce parere au ei de ea, desigur ca parerile au fost impartite, insa cum ziceam au mai fost si altii care din lipsa de inactivitate nu stiau de ea, altii au inteles doar jumatate din ea, n-au inteles-o in totalitate, iar altii pur si simplu cand i-am rugat sa discutam ceva, m-au ignorat.... ce sa zic, urat din partea astora care m-au ignorat total, putea fi un player care avea nevoie de ajutor si tu-l ingnori? Mna... asta e, nu toti au admin sa-l foloseasca, alti il au doar pentru tag si aici nu ma refer ca m-au ignorat cei care au fost afk, pentru ca au fost cazuri in care am dat pm si poate a fost afk si pe cand s-a intors nu mai era pm-ul meu.

Ei bine, n-am vrut sa demonstrez cat de buna/proasta e aceasta regula, ci pur si simplu sa aflu parerile altor admini, pentru ca pe forum, poate au tinut parerea pentru ei sau uni chiar nu aveau o parere, erau la modul: ''Altceva?''. 

Desigur ca n-as posta parerile fara acordul lor, alti au preferat sa-si arate parerea, alti sa si-o pastreze pentru ei, asa ca nu pot sa zic ca parerea ''ramane'' la ei, de asta le-am cenzurat numele. 

Ce influenta are acest off-topic? Pai, din punctul meu de vedere, fiecare dintre noi trebuie sa avem o parere pe care s-o exprimat asupra unui lucru care se petrece, care trebuie tratata ca atare si nu cu ura, poate uni nu doresc sa-si spuna parerea ca vine x si y si-i da dislike sau shit la ceea ce zice. Ei bine tinere, daca lasi un cacat sa te opreasca, nu stiu ce vei face cand oamenii iti vor impune sa te opresti, doar pentru a nu-i depasi.

Bineinteles ca toata lumea e invitata sa-si dea cu parerea despre noua regula, in sectiunea de comentarii, poate vor adminii pe care nu i-am prins online in timpul in care am fost pe server sau chiar si cei pe care i-am intrebat poate sa-si schimbe parerea daca au alta fata de aia pe care mi-au zis-o in pm, sau daca mai au de adaugat ceva, aici e liber s-o faca. Eu consider ca asa ar trebui procedat, mie-mi cel putin imi place sa ascult parerile altora, doar ca nu-mi plac oamenii care trateaza cu nesimtire si care nu accepta si alte pareri, adica merg doar pe a lor, ca parerea lor e cea sfanta.

Ce propunere am? De ce sa nu punem anunturi pe server sau pe site cu noutatile de pe forum, poate nu toata lumea intra pe forum, dar poate pe site intra cine stie sa-si deschida un gift, sa puna dovezi la o cerere de un-ban sau anunt pe server ca sa-si aduca aminte de forum. Iar daca mergeti pe principiul: ''Sa se intereseze singur'' sau ''Va suporta consecintele'', daca ganditi asa pot sa zic ca sunteti niste adevarati imbecili.

Ar mai fi multe de spus, dar probabil multi dintre voi nu veti citi nici jumatate din ce am scris mai sus. Nu citesti tot, n-ai dreptul la parere! Veti vedea ca asa e si-n viata :).

Si nu in ultimul rand, va multumesc tuturor pentru timpul alocat in a va exprima parerea si a sta de vorba cu mine (cei care au facut-o) si astept ca pe viitor sa apara cat mai multe pareri de la voi, indiferent ca-s negative/pozitive. :drinks:

Asadar, pe tema intrebarii: ''Ce parere ai de noua regula de pe forum?''

Adminii au raspuns:

 

YWN870Y.png

qjV6xEp.png

KG6xkm7.png

rUKHAoq.png

DtAeLMI.png

YuoBkYX.png

H7rAqPL.png

77l7jE5.png

abJRCNS.png

TRuDDP6.png

i9Ti4xc.png

DHnxUvz.png

C6ETIie.png

D1l9WGI.png

00wyFvQ.png

kPLGoOs.png

ziOQZoM.png

UTKVcIF.png

wZfWD3i.png

v7v5GhM.png

3o1xhEj.png

p4rQhe7.png

pX0lkdg.png

YWTMXlR.png

KYuTWxV.png

eoyWIFb.png

dfRkjdP.png

ntSCz5r.png

aDijO8v.png

  • Like 9
  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

Doamne cat ma abtin sa nu imi deschid gura iar

 

On : foarte bun topicul si de vreme ce regula asta a ridicat atatea discutii cred ca ar trebui rediscutata si regandita.

  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

Io zik k va place din moment ke tot discutații despre ia, a fost atatea skimbari radicale shi poate fara niciun benefikiu si nati mai fakut tan tan 

 

Cred ca majoritatea au fost pro, cât despre cei ce nu au vazut o, csz, dc mai iau admin, ei de unde respectă regulamentul ăla?

Eram atât de prost încât nici contul de forum nu mi l am făcut eu, mi a venit la pachet cu reinstalarea windows -ului si uite ca m am descurcat cu el, fără sa ma ducă cineva de mână acolo unde trebuie. 

 

Deci ma jur ca rămân uimit dc tot insistati pe tema asta, până la urma care i pierderea aia vizibilă ca n o vad. Până acum dc nu ati venit să faceți "dreptate" și serverul sa meargă in direcția corectă???????????? Stau si ma intreb

 

 

Btw, multumim pt sondaj, poate face runix pe durul și ofera ceva grade in minus, dar nu d alea celsius ca el nu e busu, e runix, ăla de are un sv de samp :)))

Edited by [esu.familia]robbO
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, [esu.familia]robbO said:

Io zik k va place din moment ke tot discutații despre ia, a fost atatea skimbari radicale shi poate fara niciun benefikiu si nati mai fakut tan tan 

 

Cred ca majoritatea au fost pro, cât despre cei ce nu au vazut o, csz, dc mai iau admin, ei de unde respectă regulamentul ăla?

Eram atât de prost încât nici contul de forum nu mi l am făcut eu, mi a venit la pachet cu reinstalarea windows -ului si uite ca m am descurcat cu el, fără sa ma ducă cineva de mână acolo unde trebuie. 

 

Deci ma jur ca rămân uimit dc tot insistati pe tema asta, până la urma care i pierderea aia vizibilă ca n o vad. Până acum dc nu ati venit să faceți "dreptate" și serverul sa meargă in direcția corectă???????????? Stau si ma intreb

 

 

Btw, multumim pt sondaj, poate face runix pe durul și ofera ceva grade in minus, dar nu d alea celsius ca el nu e busu, e runix, ăla de are un sv de samp :)))

Dupa 10 ani apare o regula de genu...timp de 10 ani nimeni nu s-a plans,acum toti vor ca adminilor sa le fie frica de playeri,auzi ma sa ii faci reclamatie unui player cu 10/10,cand m-am apucat eu de joc nu aveai voie sa zici nimic ma frate,stiai de frica adminului,daca cererile de admini nu sunt luate in serios...isi fac prieteni sa voteze la cereri si pam,au admin ma...acum ai bani iti cumperi admin ,faci greseli ti-l cumperi iar ? .

Din 2017 deja adminii au inceput sa nu-si faca treaba cum trebuie si playerii li s-au suit in cap,deja am ajuns sa dam jail pentru chestii medii,primu meu ban a fost 20 de zile pentru tank la /LV si astia nici jail nu primesc ma.

@UNCHIUL eu sunt de acord cu tine si cu restu ce sunt de aceeasi parere ca aceasta regula sa fie scoasa,sincer pentru 2-3 zile cat sta el pe bara pana sa ia o decizie poate sa faca ceva constructiv in viata reala si sa mai lase jocu.

  • Like 4
  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

Ma faceți sa rad, fiecare în parte aproape:))) nu vi s a luat, nu vi s a dat nimic, e o mică regulă :)))

Nu i vorba de viața reală, dacă tot ai spus mi am adus aminte cand plângeai ca nu te baga runix in seama, sper sa nu ma insel:)))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, [esu.familia]robbO said:

Ma faceți sa rad, fiecare în parte aproape:))) nu vi s a luat, nu vi s a dat nimic, e o mică regulă :)))

Nu i vorba de viața reală, dacă tot ai spus mi am adus aminte cand plângeai ca nu te baga runix in seama, sper sa nu ma insel:)))))))))))))))))))))

Crezi ca imi este greu sa recunosc? Prefer sa spun adevaru decat sa ma cac pe mine incercand sa mint,da ma plangeam pentru ca altora le raspundea si mie nu cand incercam sa il intreb anumite chestiim,asta fiind acum 3 ani...mentalitate buna ce pot zice.

 

Link to comment
Share on other sites

Avantajele regulei:

1) Dezbaterea pe forum este mult mai eficienta decat cea de pe site, iar astfel se ajunge la o decizie mai rapid.

    - pe site se asteapta si 2 zile pana se rezolva o cerere de unban, dar de cand cu regula toate reclamatiile s-au rezolvat in maxim 2 ore (exemple: 1, 2, 3).

2) Adminii nu mai sunt sanctionati cu awp in cazuri dificile, iar regula ii incurajeaza sa faca reclamatie. Daca suspectul are ceva, primeste ban; iar daca nu are, scapa atat suspectul de ban, cat si adminul de awp. 

    - adminii prind tupeu sa faca reclamatii. De ce credeti ca suspectul asta n-a primit ban jucand atat timp cu aimbot? Pentru ca nimeni nu voia sa-l baneze daca erau sanse ca el sa scape, iar ei sa primeasca awp. 

 

Dezavantajele regulei:

1) Suspectul mai joaca cateva ore pana se aduna destule pareri pe forum.

    -regula se aplica doar in cazurile dificile, deci nu e nevoie sa-i faceti reclamatie daca sunteti siguri pe voi ca suspectul are ceva, iar asa nu mai joaca nici amaratele alea de ore.

...) Astept sa vina cineva cu niste dezavantaje concrete, toti va plangeti ca e proasta, dar eu n-am gasit nimic pe site/forum. Cu exceptia acestui caz, dar care nu este un dezavantaj al regulei, ci mai degraba un exemplu in care nu s-a aplicat regula.

 

P.S: Unchiule, te apreciez pentru ca ti-au rupt din timp realizand sondajul, dar prea putin ar conta parerea unora care nici macar nu au inteles rolul noii reguli.

Edited by [Loyal.p]Hypnos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [esu.familia]robbO said:

Io zik k va place din moment ke tot discutații despre ia, a fost atatea skimbari radicale shi poate fara niciun benefikiu si nati mai fakut tan tan 

 

Cred ca majoritatea au fost pro, cât despre cei ce nu au vazut o, csz, dc mai iau admin, ei de unde respectă regulamentul ăla?

Eram atât de prost încât nici contul de forum nu mi l am făcut eu, mi a venit la pachet cu reinstalarea windows -ului si uite ca m am descurcat cu el, fără sa ma ducă cineva de mână acolo unde trebuie. 

 

Deci ma jur ca rămân uimit dc tot insistati pe tema asta, până la urma care i pierderea aia vizibilă ca n o vad. Până acum dc nu ati venit să faceți "dreptate" și serverul sa meargă in direcția corectă???????????? Stau si ma intreb

 

 

Btw, multumim pt sondaj, poate face runix pe durul și ofera ceva grade in minus, dar nu d alea celsius ca el nu e busu, e runix, ăla de are un sv de samp :)))

Nu ma deranjeaza niste grade in minus, dar n-as intelege de ce? Daca nu va intereseaza, nu cititi, ca nu cumva sa va bag in depresie, ca pe urma sa veniti sa-mi cereti bani pentru sedinta psihologica, ca nu va dau.

Chestia e in felul urmator, si cand a zis RuNix ca vrea sa dea level 1 la toti admini care nu apar in staff log, tot eu mi-am dat public cu parerea, acum de curand cand s-a resetat coins-ul, tot mi-am dat cu parerea, la fel o fac si acum. De ce as tace?

Iar off-topicul asta e bazat sa vada toata lumea, pe langa parerile adminilor, cat de bine sunt informati admini asupra noutatilor care apar si cat de explicita a fost scrisa regula, si nu zic ca trebuie sa mergi tu personal sa-i informezi, ci trebuie sa se faca ceva in privinta asta, ceva care sa va convina la toti, nu ma refer doar la regula asta, ci la toate care o sa apara in viitor, indiferent ca-s reguli, comenzi sau e.t.c.

Link to comment
Share on other sites

Cititi o carte mai bine..

Edited by [esu.familia]Slayer_
Link to comment
Share on other sites

Sfat: cand vrei sa scrii un topic mai lung, foloseste niste caractere mai mari, m-am cam chinuit sa citesc ce scrie acolo si in principiu mai pierzi din audienta.

ON: Eu nu prea ce comenta din moment ce nu sunt activ, ai tot pomenit de o regula pe acolo, nu stiu care e.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Brosky#DBPN said:

Ramai la stalpul tau, baga-l in cur daca stai asa stresat

Ahahahahah broaskasan .

Cat despre topicul asta incredibil , zici ca tu esti Cabral si ai intrebat 100 de romani , e incredibil . @RuNix poate ii mai luminezi tu o data ca pe mine ma doare gura sa le tot explic . Oricum , din ce am citit pm urile adminilor 18/25 sunt de acord cu regula asta , 3 nu stiu pe ce planeta sunt , iar restu de 4 sunt cei care baneaza incontinuu playeri iar cererile lor de unban sunt mereu acceptate pentru ca baneaza aiurea .

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, [esu.familia]DareDevil said:

Ahahahahah broaskasan .

Cat despre topicul asta incredibil , zici ca tu esti Cabral si ai intrebat 100 de romani , e incredibil . @RuNix poate ii mai luminezi tu o data ca pe mine ma doare gura sa le tot explic . Oricum , din ce am citit pm urile adminilor 18/25 sunt de acord cu regula asta , 3 nu stiu pe ce planeta sunt , iar restu de 4 sunt cei care baneaza incontinuu playeri iar cererile lor de unban sunt mereu acceptate pentru ca baneaza aiurea .

L-ai activat, mai scrie inca un roman pana maine.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brosky#DBPN said:

L-ai activat, mai scrie inca un roman pana maine.

Nu va mai scriu niciun roman, ca mi-e teama ca peste cativa ani va vor da la scoala sa invatati romanele mele. Plus ca ceea ce faci tu aici, e total paralel fata de subiect, vi si dai cu ura si te speli pe maini, aia e trebuie sa parcheze cineva si pe asta ♿.

Link to comment
Share on other sites

Parerile noastre sunt degeaba atat timp cat lor nu le pasa au spus ceva asa s-a facut, exact cum a spus robbo daca i se scoala acu lu runix ramanem fara admin ca mna poate! parerea mea e ca e regula buna dar nu prea buna pentru ca de exemplu brian rupe aimu si sta acolo reclamatia aia peste 15 ani si nu se ocupa nimeni sper sa nu gresesc asta a fost parerea mea!

  • Like 1
  • Shit 2
Link to comment
Share on other sites

"Bla bla eu admin de 14 ani cred ca stiu mai bine decat plostul ala de runix si capitanii lui"... 

5 hours ago, [Loyal.p]Hypnos said:

Astept sa vina cineva cu niste dezavantaje concrete, toti va plangeti ca e proasta, dar eu n-am gasit nimic pe site/forum. 

 Same.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SHAHMEN said:

Dupa 10 ani apare o regula de genu...timp de 10 ani nimeni nu s-a plans,acum toti vor ca adminilor sa le fie frica de playeri,auzi ma sa ii faci reclamatie unui player cu 10/10,cand m-am apucat eu de joc nu aveai voie sa zici nimic ma frate,stiai de frica adminului,daca cererile de admini nu sunt luate in serios...isi fac prieteni sa voteze la cereri si pam,au admin ma...acum ai bani iti cumperi admin ,faci greseli ti-l cumperi iar ? .

Din 2017 deja adminii au inceput sa nu-si faca treaba cum trebuie si playerii li s-au suit in cap,deja am ajuns sa dam jail pentru chestii medii,primu meu ban a fost 20 de zile pentru tank la /LV si astia nici jail nu primesc ma.

@UNCHIUL eu sunt de acord cu tine si cu restu ce sunt de aceeasi parere ca aceasta regula sa fie scoasa,sincer pentru 2-3 zile cat sta el pe bara pana sa ia o decizie poate sa faca ceva constructiv in viata reala si sa mai lase jocu.

Adevarat, zana mea n0thing, inainte sa'mi iau admin, am fost la /lvl4d, si am dat /speed catre 'lv', zana de n0thing avea 'invisible', si eu am trecut peste el, si mi'a dat jail =))
Mort dupa /astats, si mai sunt inca vreo 4 pe sv, la fel ca si el.

Link to comment
Share on other sites

Regula noua huh? Sincer am citit o dată aceasta regula "revoltătoare" însă nu am văzut nimic în neregula, bine poate partea cu reclamația, dar în rest nu vad dc atâta discuție pe baza ei. Din ce am înțeles eu vezi unul care are aimbot, și îl filmezi dar nu ii dai ban ca vezi ca jocul are bug-uri (ciudat dar adevărat câteodată) și atunci îl urmărești ceva timp, discuți și cu alți și ajungeți la un acord, și îl banezi pe loser, simplu ca ala mai joaca 1-2 zile nu schimba nimic ci din potriva ala o sa se creadă invulnerabil și o sa creadă ca nu pățește nimic,dar cred ca asta nu trebuia sa se știe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma, puteti da pm unui capitan/general? Eventual va zice parerea daca se merita reclamatie sau nu, sau chiar va zice sa ii dati ban? Gen, nu e absolut nimic rau cu regula asta noua, decat faptul ca risti ca playerul sa incerce sa fuga. Sunt ip-uri, email-uri, si log-uri care le pot urmari cei cu rank mai mare, deci greu sa scape cu tot statusul.

Si in ultimul rand, tot sta cu ban 300 daca e prins.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...