Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


lista case


cYborG

Recommended Posts

Nume pe server:cYborG

Idee/Sugestie:pe server daca nu macar pe forum sau site,o lista cu case/bizuri care urmeaza sa fie sterse sau chiar baze de gang,pentru a le fi mai usor playerilor sa nu si ia o teapa,cu /newout *mi am luat o mica teapa* mai mult in gluma,a dat cu 2 minute inainte ca runix sa stearga casa,anunt un player ca vinde casa pe 20 gems,dupa care a lasat o la 3 gems

2:sa fie lista adaugate cu ganguri/bizuri/case/masini/cost cu pretul pe site,cate zile are,costul(pentru playerii mai incepatori) proprietarul,etc fiindca mi s a intamplat sa gasesc case la care proprietarii ziceau renew 1 coins,si costau 1000 coins sau mai mult deoarece erau case cu 40 gems luate dp site,in locuri in care normal ai spune ca sunt casele basic si normale,sa le puneti id la case si sa fie /checkhouse 111 de ex,si sa ti dea cate zile,renew etc,la fel si la masina /checkv si id,cine o detine,daca e prem sau nu,pret pe site,nume etc,pentru ca unii spun ca masina are 60+ zile de ex si masina are 10 iar 3k coins nu este o intretinere chiar usoara,mai ales ca se apuca playeri cu +10 respect si cu stats 10/10 care in mare parte abia s au apucat si au donat o suma considerabila fara a avea anumite informatii despre bunurile respective,si se trezesc ca nu au 3k coins sa intretina  masina si o pierd+ca nu se ocupa nimeni cu asta ca e munca mare iar playerii pot pierde din propria prostie,sau in mare parte ca nu este specificat

Link to comment
Share on other sites

Lista cu casele/bazele care urmeaza sa fie sterse mi se pare inutila pentru ca s-a luat deja o decizie impotriva abuzului asta. 

In schimb, ideea cu /checkhouse /checkbusiness mi se pare utila :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

5e5a6d6e41c5b.png

/info la un pickup de casa.

 

De semenea /props [playerid] si veti putea vedea acelasi dialog ca la /myprops doar ca va arata informatiile acelui playerid. Casa, afacere, masini.

 

Dupa restart.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...