Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Auto/Moto


[esu.familia]robbO

Recommended Posts

Vreau si eu o parere. Curand voi da de permis si vreau sa intreb cam ce masina recomandati pentru un incepator.

Singurele mele cerinte sunt :

1 - sa fie o masina cu care sa nu fiu nevoit sa ii fac schimburi aproape lunar (adica un an cat ani recent)

2 - sa aiba un motor decent in raport cu franele pentru a ma putea baza pe ea in depasiri/situatii ce necesita frane sanatoase.

3 - de preferat coupe. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, [esu.familia]CoBrA #DBPN said:

Salutari, eu am un E92 330diesel xDrive, 231cv 500nm, am suspensie KW sport lasata mai in jos, genti bbs pe 19, cutie automata. Vreau sa ii fac soft dar nu sunt sigur, voi ce ziceti, merita?

Baaa, mașina asta imi place mie, dar păcat ca i automată:))) cred ca ai destui cai deocamdată 

Link to comment
Share on other sites

Cand zici ocupe, aproape ca te gândesti la bmw :))) depinde și ce bani vrei sa dai, până la urma orice masina e bună atata timp cat tre sa fii tu ala cumpătat. Eventual poti lua una mai mica, golf ceva, pt o perioadă mai mica de timp, eu acu iti zic tie de masina mica dar eu in perioada aia am mers si cu dubă:))) cam pe asta o prindeam:))

@Armonarh

Edited by [esu.familia]robbO
Link to comment
Share on other sites

Spune-mi unde locuiesti.

Sa vedem care-i mai aproape de tine.

Recomand sa-ti faci evacuare inox cap-coada + DPF OFF + Soft.

Cu soft-ul nu faci mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, [esu.familia]robbO said:

Cand zici ocupe, aproape ca te gândesti la bmw :))) depinde și ce bani vrei sa dai, până la urma orice masina e bună atata timp cat tre sa fii tu ala cumpătat. Eventual poti lua una mai mica, golf ceva, pt o perioadă mai mica de timp, eu acu iti zic tie de masina mica dar eu in perioada aia am mers si cu dubă:))) cam pe asta o prindeam:))

@Armonarh

Bmw mi-as lua doar xdrive. Ma gandeam la un e92 xdrvie 320d facelift :))

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, [esu.familia]CoBrA #DBPN said:

Salutari, eu am un E92 330diesel xDrive, 231cv 500nm, am suspensie KW sport lasata mai in jos, genti bbs pe 19, cutie automata. Vreau sa ii fac soft dar nu sunt sigur, voi ce ziceti, merita?

E benzină nu? Nu se merită,  bagi piciorul m-ai tare rămâne sasiu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Armonarh said:

Bmw mi-as lua doar xdrive. Ma gandeam la un e92 xdrvie 320d facelift :))

 

Ia-ți domnul meu xDrive, să te tragă tractorul. xdrive = shit :) Fără supărare! :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [esu.familia]mitzy said:

Ce masini urate aveti.

SRY :)) 

Ai uitat ca ai avut compact???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Luativa masini cu motor mare ca sigur o sa aveti bani de a le intretine :))

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Tânărul Lup said:

Ia-ți domnul meu xDrive, să te tragă tractorul. xdrive = shit :) Fără supărare! :D 

Am eu xDrive si nu ii shit, iti zic eu ca la o plecare de pe loc am eu 100m facuti deja si la tine tot patineaza spatele ?

 

ON: Am fost azi sa ma tund la 10km de casa mea, am bagat masina in parking, m am tuns si cand veneam acasa la vreo 100km/h am inceput sa observ ca tremura rau de tot masina, nu stiam ce are, oricum presupuneam ca ii vreo roata ori sparta ori desunflata, cand mam dat jos aveam roata spate dreapta sparta pe dinauntru, am chemat plataforma sa vina dupa mine, ma dus la un atelier unde schimb eu oricand rotile, pac si geanta un pic crepata acuma pana luni raman fara masina, luni imi repara geanta imi pune cauciucuri noi, deci toata prostie 510€ 

Cei drept ca mam ales cu ceva din toata chestia asta, mia dat baiatu de la atelier o geanta pe 18 sa am cu ce umbla chiar daca ii mai mica ca a mea a pus un cauciuc mai mare un pic si gata, si miam dat seama ca ramane mult mai frumos pe culoarea neagra ??❤️
https://imgur.com/a/Ll8KDGF

BBS sunt a le mele si aia neagra miau lasato ??

care ii mai frumosa?

Link to comment
Share on other sites

Mai mișto cele gri, app tu la viteza aia nu simțeai nimic încât sa te facă sa oprești si sa te uiti?:)) puneai rezerva si go home:))

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, [esu.familia]robbO said:

Mai mișto cele gri, app tu la viteza aia nu simțeai nimic încât sa te facă sa oprești si sa te uiti?:)) puneai rezerva si go home:))

Cand am simtit am oprit direct

Nu am rezerva =))

Edited by [esu.familia]CoBrA #DBPN
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2020 at 11:00 AM, Armonarh said:

Vreau si eu o parere. Curand voi da de permis si vreau sa intreb cam ce masina recomandati pentru un incepator.

Singurele mele cerinte sunt :

1 - sa fie o masina cu care sa nu fiu nevoit sa ii fac schimburi aproape lunar (adica un an cat ani recent)

2 - sa aiba un motor decent in raport cu franele pentru a ma putea baza pe ea in depasiri/situatii ce necesita frane sanatoase.

3 - de preferat coupe. 

Depinde si de cati bani ai, daca iti permiti poti sa ti iei ce vrei tu:)) ai grija sa nu dai toti banii pe masina ( mai ales pe masini "premium" ieftine, ca o sa ai de bagat bani la greu in ea).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mergeam și eu liniști, ce i drept cam cu viteză, vreo 150, dar drumul era liber, mai erau ceva mașini în față. Dupa ce am depășit 1, am ajuns pe la 150 si la ceva distanță era altu in fața mea, ușor ce ma apropiam de el, redusesem, tot mai era distanță între  mine si el si din mers vad cum cade ditamai pomu. Si mai sunt o groază de pomi d astia uscați pe acolo, ba jumate arși de la focul dat pe camp.

Poate din poze nu inseamna mare lucru, dar sa fii in mers si sa vezi cum ceva se prăbușește brusc, e ceva.

 

http://www.imgz.ro/view.php?id=250544

 

http://www.imgz.ro/view.php?id=250548

  • Shit 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, [esu.familia]robbO said:

? :))

aWZ6rfz.png

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, k3nt is a bot said:

aWZ6rfz.png

 

Ahhhh, m ai prins dar alea erau avariile, nu voiam sa vina unu tare si sa ma pupe din spate;))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

601718f7f1d75.jpeg

Am Toyota Avensis d4d 2005 diesel are 300k km și nu are probleme Deloc 

a doua mea mașina a fost un Honda Accord 2006 2,4l benzin foarte buna mașina doar ca am vândut-o 

A 3-a mașina care merg cu ea 

Toyota Camry XLE 2015 hybrid 2,5 benzin 60k km consumu 6.0l/100 km 

 

601719a8eb75c.jpeg

 

601719f5e4dab.jpeg

 

 

 

Sunt fan Toyota îmi plac foarte mult aceste mașini confortul in ele nu-i așa mare in schimb

mergi cu aceasta mașina mult și bine fără careva investiții recomand !

Edited by KONOR_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Forta e Toyota :) 

Link to comment
Share on other sites

@KONOR_  la capitolul daily driver, sunt fan japoneze, exceptand ca mai am si niste fetish-uri gen Toyota Supra Mk3 Targa, Mitubishi Starion, etc..

 

 

Acum conduc un Auris Sportline 2.0 D-4D 2012.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...