Jump to content
  • Advertisments

Sign in to follow this  
bkp

Sugestie Hours (stats)

Recommended Posts

Nume pe server:[esu.familia]bkp

Idee/Sugestie: Sugestia mea este urmatoarea, sa se faca orele din stats no-tradable, adica sa nu putem face trade cu ele, tot odata cu asta @RuNix sa faci un reset la ore si la fiecare sa ii se puna orele care are jucate pe sv cu adv. Idea asta mi-a venit, findca sunt playeri cu cod, si tu poti vedea atunci la x numar de ore cum sa procedezi la zilele banului asta fiind ca acuma am vazut ca sa scazut la 10 zile. Ce vreau sa ajung cu asta, noi ca admini putem prceda altfel la zilele cu banuri, 300 sa fie scos, sa se lase doar 10/20 zile  10 (pentru incepatori) 20 pentru ("playeri vechi"). Si depinde de orele care are acel player se da banul. " La ore sa decida staffu cate trebe sa ai sa te consideri vechi". 

• Like 4

50/50, nu știu dacă poate face ceva sa ne revină orele respective fără ce-am cumpărat, ca rest total la ore nu-i bine.

asta ar însemna ca trebuie scos și orele din shop și shopkey? Sau nu shopkey tot tu le-ai jucat, stai 2 ore dacă ai noroc de încă 5.

NO reset All.

cu "x" câte ore are tot nu suna bine, ca poate sta Afk și joaca de 1 luna și face câteva zeci de ore.

+ ca dacă "x" are mii de ore jucate "Y" va fi invidios ca nu l ajunge :)), Nush nici cu trade ore nu i cine știe ce ca un player "nou" poate cumpara 2-3 mii din prima, tot 50|50 sunt,rămâne sa mă uit și la răspunsurile altora poate se găsește o cale, dacă nu sa rămână așa, ca nu încurca cu multe, nu faci așa rpd de mii de ore.am 3k ,2k sigur sunt jucate de mine, deci voi fi top 1 ;)) 

Edited by [esu.familia]Anger

19 minutes ago, [esu.familia]Anger said:

50/50, nu știu dacă poate face ceva sa ne revină orele respective fără ce-am cumpărat, ca rest total la ore nu-i bine.

asta ar însemna ca trebuie scos și orele din shop și shopkey? Sau nu shopkey tot tu le-ai jucat, stai 2 ore dacă ai noroc de încă 5.

NO reset All.

cu "x" câte ore are tot nu suna bine, ca poate sta Afk și joaca de 1 luna și face câteva zeci de ore.

+ ca dacă "x" are mii de ore jucate "Y" va fi invidios ca nu l ajunge :)), Nush nici cu trade ore nu i cine știe ce ca un player "nou" poate cumpara 2-3 mii din prima, tot 50|50 sunt,rămâne sa mă uit și la răspunsurile altora poate se găsește o cale, dacă nu sa rămână așa, ca nu încurca cu multe, nu faci așa rpd de mii de ore.am 3k ,2k sigur sunt jucate de mine, deci voi fi top 1 ;)) 

Cred ca daca ai cumparat ore, idk nu e prea destept din partea ta sa le cumperi, pentru ca is playeri care le vinde mai ieftine pe gems, dar nu asta conteaza. Da sa se scoata din shop si din trade, nimeni nu cumpara orele, de pe site pentru a isi face stats full. Si daca la timpul potrivit ai cumparat, pai idk ce decide runix la asta. Cat despre gift, sa se scoata si acolo sau sa se deie 2 ore nu 5. Faza cu invidia, damn eu nu as fi invidios sa fac ore :)), fidnca orele nu vor face ca sa iti mai urce nota la stats, sau da sa ai x ore si sa iti urce +1 la stats, dar nu as fi invidios pentru-ca daca is considerat vechi iau mai multe zile de ban 😛

Edited by bkp
  • Like 1