Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Idee: Un nou mod de GWAR


Syree

Recommended Posts

Nume pe server:[ROA]Syree

Idee/Sugestie: M-am gandit ca ar fi cazul sa aducem si ceva nou in legatura cu GWAR-urile, si anume un nou mod.In ce ar consta acest mod? Ma gandeam ca ar fi interesant sa existe si gwar-uri intre echipe de 4-5 persoane, dar nu pe mapele care sunt acum, pentru ca stim cu totii ca majoritatea jucam pe o singura mapa. Ideea ar fi ca fiecare jucator in momentul in care intra in camera gwar-ului sa-si aleaga un anumit rol. De exemplu, unul sa joace Deagle/Shotgun, altul Deagle/Sniper, altul Deagle/M4, adica fiecare sa-si aleaga rolul propriu-zis, pentru ca ar fi mult mai interesant. GWAR-ul sa se desfasoare intr-un spatiu liber, si anume intr-o anumita mapa, de preferat SF. Ideea ar fi ca ambele echipe sa aiba cate un checkpoint de capturat, iar dupa fiecare kill, jucatorul mort sa stea spec pe jucatorii din echipa sa ramasi in viata pana cand acestia vor castiga sau vor pierde pentru a  intra in runda a 2-a, lucrul acesta fiind facut pentru a putea captura "baza" adica acel checkpoint plasat unde se spawneaza fiecare echipa. Faza este in felul urmator, o echipa va captura, iar una va apara, pentru ca daca ar fi ca fiecare sa plece la atac nu ar avea niciun farmec :)), si, bineinteles, sa existe o anumita perioada de timp de aparare (adica de exemplu daca trec 2-3 minute iar aparatorii raman in viata, acestia sa castige runda.) . Ideal ar fi ca acest GWAR sa se desfasoare in 10 runde, si anume prima echipa ajunsa la 10 runde castigate sa castige efectivul GWAR, dupa care ar primii gp-ul esential ( sa presupunem ca pe fiecare runda castigata, fiecare jucator care se afla in echipa castigatoare sa primeasca cate 10 gp). Deplasarea la baza adversarului sa fie facuta de preferat cu nrg-uri sau infernus, ca astea sunt cele mai rapide, sau chiar si cu un heli. Ideea nu este intocmai una originala deoarece acest gamemode se numeste A/D, pentru cine a jucat de mult si stie la ce ma refer. Nu cred ca este greu de realizat sincer, bine, eu vorbesc in nestiinta de cauza pentru ca nu ma pricept la scriptat sau alte chestii de genul.. dar sunt convins ca foarte multi o sa fie atrasi, si nu o sa mai fie aceeasi monotonie in gwar. Sa speram ca va place si voua aceasta idee si sunteti de acord cu ea !!

Edited by Syree
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sincer.. cred ca ideea asta ar schimba intreg sistem-ul de gwar, dar mi se pare o idee interesanta si ar fi ceva nou si pentru server, parerea mea. :pro:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dansatorlacor said:

Sincer.. cred ca ideea asta ar schimba intreg sistem-ul de gwar, dar mi se pare o idee interesanta si ar fi ceva nou si pentru server, parerea mea. :pro:

nu era vorba sa schimbe ce e acum, era ideea pe langa ce e acum sa se implementeze si acest mod, cred ca ar fi super

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea ar fii mai fun.

 

 

:pro:

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O idee buna , meriti un BIG :pro: , dar nu cred ca runix are chef.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prea multa bataie de cap, nu are runix timp de asa ceva, pro dc nu da e destul de munca pt ce ai zis tu aici:) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w1NteR. said:

Prea multa bataie de cap, nu are runix timp de asa ceva, pro dc nu da e destul de munca pt ce ai zis tu aici:) 

Oricum stie sa faca, de mult cand facuse severul Romania Best Games era cam in acelasi mod cu cel pe care l-am scris mai sus :) 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Syree said:

Oricum stie sa faca, de mult cand facuse severul Romania Best Games era cam in acelasi mod cu cel pe care l-am scris mai sus :) 

De stiut stie.. da timpul nu l prea ajuta, poate cand va avea timp o sa mai bage niste update uri ca nu strica:)) toti s au plictisit de sistemu asta actual de gwar..

Link to comment
Share on other sites

idee putin Call Of Duty btw nice idea un mare Pro ✓

Edited by CrUzz
Link to comment
Share on other sites

Aad,Pro de la mine dar cum ai zis si tu PE LANGA SISTEMUL ACTUAL DE GWAR!

Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi rau sa se schimbe sistemul gwar, pentru ca este acelasi sistem de 5 6 ani si nu i s-a adaugat nimic nou, ideea cu seturi de arme specifice este una buna dar mai degraba ar fi ok sa se limiteze deagle doar la o  persoana avand in vedere ca pe skinshoot este cea mai op arma(asa se pune mai mult accent pe coordonare si tactica decat pe random rapidfire). Ar fi totusi ceva un gwar pe stil a/d cu mai multe runde si un checkpoint  dar pe o mapa specifica gen arenele de pe uL dar cu checkpoint pentru ca ar fi bataie de cap pana iei masini si sa te duci la baza lor ( sau eventual sa existe mai multe tipuri de gwar, gen gwar arene sau gwar baze normale ). Ar mai fi misto sa se adauge si o optiune gen gwar cu c-bug sau no c-bug, ( cel putin pe no-cbug chiar ar fi misto pentru ca nu mai exista avantajele de turbo cbug cu 400 fps si litefoot, adica mai degraba aici s-ar vedea skill-ul, tactica si coordonarea echipei )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pro maybe this would attract A/D players to this server

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

proooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Link to comment
Share on other sites

Adică practic sa te joci aad pe skinhit, interesant, pro 

Link to comment
Share on other sites

Mi a placut cum ai inceput...

contra pentru ideea de gtat

pro pentru gwar vs 2-3 gang uri in acelasi timp,si cine face punctaj ul dorit,castiga.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa idee!Mai pe scurt aad cum au mentionat si cei de mai sus.

Dupa parerea sa se adauge doua moduri de joc:lagshot si skinhit-ul pe care-l joaca toata lumea.Sincer eu m-am plictisit sa ma joc pe RSS skinhit, e interesant sa se bage si lagshot pentru cei care vor sa incerce ceva nou..Multi s-au plictisit(vor sa incerce ceva nou) de skinhit si se joaca pe ul unde nu prea sunt multi playeri, iar majoritatea din ei joaca cu fpslimit double hit alti jucatori au experienta acolo iar pentru un jucator dupa RSS ii este greu sa joace.Asa intre noi ar fi mai bine 

PRO

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...