Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Bug gang cars.


SHAHMEN

Recommended Posts

Numele tau:SHAHMEN

Descriere: 

Majoritatea dintre playeri presupun ca stiu de acest bug,dar vreau sa il informez pe @RuNix ca multi ce au gems isi fac gang si pun masini personale cat si cele ale gangului lipite de baza...un fapt ce influenteaza gangu negativ,deoarece multi pot abuza de capturarea acestuia prin intrarea in el fara /blowgate.

Mai exact asa: Daca te duci in apropierea unui zid si langa zid sunt masini personale sau ale gangului,poti apasa g si treci prin perete fara probleme.

Asa ca @RuNix,ar fi mai bine ca la fiecare player ce isi doreste un gang,sa ii pozitionezi masinile in asa fel incat sa aiba o distanta de minim 10M de zidurile bazei.Poza/Video:

 

Locatia:/newout1,dar nu conteaza asta,doarece este pentru toate gangurile ce au masini situate langa zid.

 

Edited by SHAHMEN
Link to comment
Share on other sites

Un model avem si noi ? Editeaza l pana nu vede un general sau capitan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

e7otAl2.jpg

aSPCl5N.jpg

@PEET

@FLORIN.99

 

Acuma ce sa fac , sa mut de fiecare data masinile personale din afara baze-i sau o restiectie ?

 

Link to comment
Share on other sites

@DjAndyE imposibil masina mea sa fie parcata acolo..

Masina mea este parcata in gangul cp, langa barca prin zona ceea..

Ai incercat /destroycar?

Edited by PEET
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DjAndy said:

e7otAl2.jpg

aSPCl5N.jpg

@PEET

@FLORIN.99

 

Acuma ce sa fac , sa mut de fiecare data masinile personale din afara baze-i sau o restiectie ?

 

Nu ma refer neaparat la masinile personale,de ex daca erau masinile gangului in locul lor ai fu putut abuza lafel.

Link to comment
Share on other sites

@SHAHMEN 

Ma astept la asememea probleme , dar nu sunt , am incercat , repetat de nenumarate ori sa fie distanta intre masini si pereti la fiecare owner din gang cand le-am pus New Base / Gang Nou , cineva a mutat masinile intentionat, totusi e abuz de masinile personale , nu cele din gang!

 

Link to comment
Share on other sites

A mai fost postata chestia asta si @The.Extreme a precizat ceva asemanator...

"Este clar abuz si cine va face acest lucru se va trezi cu sanctiune sau masina stearsa" nu mai stiu exact dar poate el sa confirme ca a zis ceva :)) 

 

Oricum asta nu tine de script sau altceva. Daca jucatorii vor intra in baza gangului folosing G si Masina langa perete ma gandesc ca vor fi sanctionati pentru abuz pentru ca nu e fair-play sa faci chestiile astea.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, [K]Punker. said:

A mai fost postata chestia asta si @The.Extreme a precizat ceva asemanator...

"Este clar abuz si cine va face acest lucru se va trezi cu sanctiune sau masina stearsa" nu mai stiu exact dar poate el sa confirme ca a zis ceva :)) 

 

Oricum asta nu tine de script sau altceva. Daca jucatorii vor intra in baza gangului folosing G si Masina langa perete ma gandesc ca vor fi sanctionati pentru abuz pentru ca nu e fair-play sa faci chestiile astea.

Yup, am zis asta intr-o cerere de unban parca. Pana rezolva runix problema, cei care folosesc aceasta metoda de a intra intr-un gang vor fi sanctionati. Daca e masina personala a cuiva, un rcon/admin lvl 5 poate da /destroycar si daca e in acelasi loc, puteti da pm unui capitan/general cu rcon sa intre sa o stearga. Masinile de la gang, probabil va fi mutat spawn-ul lor sau chiar sterse daca nu avem chef sa le mutam.

 

La fel tine si daca esti prins ca muti o masina intentionat langa perete (nu conteaza ca o impingi/conduci acolo), risti sa primesti ban 5 zile. @DjAndy daca vrei, poti adauga abuzul asta la topicul tau cu reguli pentru gang.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cazul e similar cand blocheaza intrarea la gate cu masinile: gangului / personale , so

Lock!

Link to comment
Share on other sites

  • DjAndy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...