Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Gang Tester V2


DjAndy

Recommended Posts

  • 1 month later...

V2.1 - Small updates :))
Download: https://pastebin.com/pd7dHMfJ

Preview: 

13xbFPe.png

Acuma se poate alege denumirea la fiecare teleport in parte ( optional poate fi si culoare [Hexcolor] daca vreti :)) )

Odata setat Spawn folositi comanda - /gang pentru a va teleporta in asa zisul "spawn" :)) - puteti pune ce comanda vreti

/base - asta e optional , repet e un map tester sa aibe o idee cum ar arata inainte sa fie pusa mapa pe server :)
 

Edited by DjAndy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

V2.2 - Bugs fixed!

 

 

Am eliminat complet extensia , dini din versiunea asta , la versiunea noua aveti nevoie doar de Streamer plugin

 

Cateva bug-uri au fost rezolvate , dar nu absolut toate :))

Set Spawn - Salveaza pozitia de spawnare al gangului - folositi comanda /gang pentru a va teleporta la spawn ( Daca nu a fost setat , sistem va informeaza , ca si in video :)) )

Set Teleport - Creaza unul sau mai multe  teleport-uri cat si salvarea in ce directie sa duca teleportul respectic - Poti adauga orice denumire la text , optional si hexcolor

Set Base - Salveaza pozitia din afara baze-i pentru inamici care au capturat gangul - folositi comanda /base si alegeti baza pentru a va teleporta langa gang ( Daca nu a fost setat , sistemul va informeaza , ca si in video :)) )

 

Dupa cum ati vazut bine si in video , sistemul e putin mai stabil , cea ce priveste teleport-urile , set spawn cat si base , odata ce sistemul a primit reload , toate datele se reseteaza, si nu va mai teleporteaza in vechea locatie setata , cum o facea versiunea anterioara , de asemenea , sa adauga si GetPlayerFacingAngle , asta se aplica la toate cele 3 functii mentionate la inceput , ce face ? , pai acuma va salveaza si directia in care va uitati , de la 0 - 360  , adica N , V , S , E , la care camera o sa fie setata , mereu in spatele caracterului , optional am mai pus sa iei setul de arme cand dai /gang :)

Legat de teleport-uri , daca nu a fost salvata directia lor , nu actioneaza , indiferent daca e creatorul sau un jucator simplu! :)

 

Mai este un bug , dar mai este de lucru , ca si in versiunile precedente , sistemul nu a mers la toti sa foloseaca teleport-urile , /gang sau /base , doar creatorul , aici o sa mai dureze pana i dau de cap , sunt sigur ca si alti au incercat deja sistemul , sa prezinte la owneri unu-i gang , cu prezentare la o baza de gang IN-GAME , fata de niste imagini , una e sa vezi si tu fiecare detalie , vs niste poze :)

 

Download: la versiunea V2.3 - ( Daca rezolv problema legat de cele 3 functii sa mearga si la restul jucatorilor , nu numai la creatorul)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Download de la versiunea V2.2 :)

Server(set up):  http://www.mediafire.com/file/b3d0rpk8dxwl9bg/server.rar - Start it and try it! :)

Pastebin: https://pastebin.com/bch6DmN5 

 

:)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

V2.3 - Small update!

 

Am modificat cateva ceva , adica , daca gang spawnul nu e setat , va teleporteaza in locatia care aveti voi spawn-ul salvat!

Daca e setat , automat va teleporteaza la spawnul salvat al gangului!

 

Desigur ca se poate elimina lucru asta prin faptul sa dati reload la script sau ce am ales eu sa fac , e sa-l pun la Remove Teleports , cand se sterg teleport-urile si spawnul salvat e sters! :)
 

 

if(Saved[playerid] == 0) - Global Spawn
if(Saved[playerid] == 1) - Gang Spawn 

 

:)

 

Download: https://pastebin.com/QYChUPbs ( pastebin.com )

Download: https://www104.zippyshare.com/v/V2LJBYAX/file.html ( amx / pwn )

Edited by DjAndy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

V2.4 - New features & bug fixed!

 

 

Set Spawn - Am implementat o functie cea ce priveste spawn, daca nu e setat , playeri se vor teleporta la spawnul initial , cel global (Bug fixed)

Set Base - Aceiasi implementare si la /base , daca nu e setat , sistemul va informeaza ca nu e setat cat si faptul ca e functional pentru toti jucatori , fara sa necesita un anumit rank! (Bug fixed)

Set Teleport - Ca si in versiunile precedente , se poate scrie orice text la denumirea teleport-ului cat si hexcolor , doar ca acuma este functional la toti jucatorii! (Bug fixed)

Reload Gate - Acuma se poate implementa in-game gate , dar trebuie totul scris manual , de la zona unde sa fie creat gate , pana la directia de miscarea la gate! (NEW)

 

Toate timerele care au provocat lag au fost scoate , mai putin la health & weapons pickups a ramas timer , la restul functilor sa pus protectia de a folosi doar odata feature sau comanda aleasa  - oarecum asta a mai optimizat bine sistemul si e mult mai stabil , nu mai foloseste atat de multe resurse precum foloseaca cu toate timerele active in acelasi timp!

Problema cea mai mare la versiunile precedente era ca nu era functional spawn salvat / teleport-urile salvate , doar la creator , acuma este complet functional la toti!

:)

 

Coming Soon

Set Territory - Posibilitatea de a crea teritoriu in-game!

Set Vehicle - Salvarea permanenta a vehiculelor intr-un anumit loc!

Remove Vehicles - Stergerea a tuturori vehiculelor create!

Respawn Vehicles - Respawn la toate vehiculele create!

Export File - Ceva nou la care am inceput sa lucru si oarecum sa mai ajute pe alti cu toate features complete , adica , sistemul o sa salveze toate datele facute intr-un notpad , iar odata exportat se poate adauga in pawno , fara a mai adauga / modifica ceva , plug and play!

 

:)

 

Bug to fix

Set Gang House - Deocamdata am pus o protectie de al setata doar odata , aparent interfereaza cu textul de la loot si in unele cazuri dispare , asa ca cel mai bine ar setat prima data Loot dupa Gang House , pana o sa gasesc o solutia la problema asta!

 

 

 

Update gate movements

vMTlH10.png

Update gate location

xb9b93C.png

 

In cazul in care nu aveti gate de incarcat pur si simplu adaugati   /* */  la functile si lasati mesajul care l-am specificat sau puneti voi alt mesaj! :)

ERROR: There is no gate to reload!

zNfDsxQ.png

 

 

fM6yCb1.png

 

:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

V2.5 - Set Territory

 

 

Set Territory  - Acuma se poate crea teritoriu in-game , culoare la alegere dar e putin mai diferit  , practic odata ce ai selectat create territory , serverul te urmareste la fel si teritoriu apare pe minimap in timp ce de departezi de la zona salvata 

                     - Stergerea teritoriului se poate doar cand ati creat teritoriu si inca nu ati salvat marimea acestuia , nu se poate sterge dupa ce ati setat deja marimea

                     - De asemenea are si functia de a salva toate datele create , dar asta o sa fie implementat la functia Export File

 

:)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

V2.6 - Set Vehicle

 

 

Set Vehicle - Acuma se poate spawna si orice tip de vehicul , dar trebuie sa conduci acel vehicul , poate nu o sa intelegi partea asta , dar scriptul aduna datele despre masina si creaza o copie exacta , dar ofera si abilitatea de a                          salva o culoare la alegere permanenta , odata ce ati ales un id la culoare , vehiculul care iti conduceti se distruge si o sa apara aceiasi masina cu culoare aleasa , inca nu am implementat salvarea permanenta a                                  vehiculelor create , o sa apara pe vitor , la fel cu remove vehicles / respawn vehicles 

 

Pana atunci , testati-l dupa bunul plac, sau chiar sa-l dezvoltati!

Download: - pastebin: https://pastebin.com/rnJdPewK

 

:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

V2.7 - Set Capture

 

 

Set Capture - Noul sistem de capture gandit de RuNix si refacut de mine pentru owneri dintr-un gang care vor sa testeze sistemul , unde ar fi cel mai bine sa salvezi acest pickup de capture!

                    - Sistemul permite ca teritoriu sa fie si capturat , in functie de ce culoare are jucatorul respectiv , acea culoare o sa fie setata si la teritoriu , daca aveti deja aceiasi culoare ca teritoriu , nu o sa fie diferenta!

                    - De asemenea , odata ce ati dat capture , teritoriu incepe sa isi schimbe culoare , cu cea actuala si cu una rosie , care inseamna ca este atacat!

                    - Timerul de capturare este de 10 secunde pentru al captura cu succes!

 

Bug found:

E si normal sa apara bug-uri ca nah, l-am facut intr-un timp foarte scurt fara testarea corecta!

- Se pare ca textul de la loot interfereaza cu cel de la capture , asemenea cum a fost cu gang house , aici de asemenea este nevoie de putina protectie pana i dau de cap!

- Timer count, la cei care nu stiu , timerul e prezent in sistem dar nu te informeaza cat mai este pana la capturarea completa - la textul de la capture , cat si gametextforplayer pentru jucator care da start la capture!

:)

 

Download: https://pastebin.com/QgBX1rEk

Have fun!

:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

V2.8 - Remove Vehicles & Bug fixed

 

 

Remove Vehicles - se explica de la sine , sterge toate vehiculele create in gang , pe vitor o sa mai adaug un feature de respawn, daca nu se afla in teritoriu sa isi dea respawn automat!

 

Bug fixed

SetVehicleZAngle - new functionat added la set vehicle , in unele cazuri anumite vehicule nu salvau directie in care se afla masina parcata - Fixed!

Create Territory - Odata ce ati creat teritoriu aveti optiunea de a salva sau sterge, dar nu am pus la socoteala ca protectie o sa fie activa , daca vrei sa refaci de la 0 teritoriu ca ai gresit locatia - Fixed!

Destroy Territory - la versiunea precedenta sa putut distruge doar cand se edita teritoriul , acuma ori daca editati sau e deja pus , sistemul va permite sa-l stergeti si so luati de la 0 - Fixed!

Protectii la pickup-uri - pickups cum sunt cel de loot / gang house / capture pot fi setate doar odata ( deocamdata ) tot nu am rezolvat problema in care dispare textul , interfereaza cu alte texte daca se distrug! - Not Fixed!

 

Sper ca pana la versiunea 3.0 sa fie complet sistemul de testarea bazelor de gang!

Download: https://pastebin.com/st8afQ2v

Have fun! 
:)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

V2.9 - Minor bug fixed! (Almost done with this script)

 

 

 

Create3DTextLabel - a fost inlocuit cu CreateDynamic3DTextLabel care ofera mai multa stabilitate in multe functi si care a rezolvat mari probleme la versiunile precedente , cum ar fi protecti de a crea doar odata capture / gang house / loot!                                                -  acuma cu schimbarea asta , nu mai este necesara protectie , se poate respawna de fiecare data , daca nu ai ales zona dorita! - Fixed!

Remove Weapons - Am scos functia asta din lista , odata ce am facut modificarile de a folosi extensia streamer im permite sa le dau respawn,  de cat remove si create , de asemenea si destroy daca dam reload la script :) - Fixed

Set Capture - Acuma se poate da respawn oricand si oriunde vreti , fara niciun cooldown! :) - Fixed!

Set Gang House - Acuma se poate da respawn oricand si oriunde vreti , fara niciun cooldown! :) - Fixed!

Set Loot -  Acuma se poate da respawn oricand si oriunde vreti , fara niciun cooldown! :) - Fixed!

Set Base -  Acuma se poate da respawn oricand si oriunde vreti , fara niciun cooldown! :) - Fixed!

Reload Gate - In versiunea precedenta textul interfera cu textul de la loot / gang house / capture , acuma cu CreateDynamic3DTextLabel  nu o sa mai exista probleme de genu :) - Fixed!

Health/Armour - Am facut mici modificari , timer adaugat pentru fiecare jucator in parte , in versiunea anterioara odata cand cineva a folosit pickup si pentru restul jucatorilor li se informa ca deja au folosit acel pickup :) - Fixed

                         - Restrictia de la 2 minute am redus la 30 de secunde!

Minigun/Rocket - Am facut mici modificari , timer adaugat pentru fiecare jucator in parte , in versiunea anterioara odata cand cineva a folosit pickup si pentru restul jucatorilor li se informa ca deja au folosit acel pickup :) - Fixed

                         - Restrictia de 10 minute am redus la 1 minut! 

La versiunea finala o sa scot si restrictia la comenzile gtloc , sa le puteti folosi din nou , daca nu ati ales zona corecta de la teleport-ul respectiv :)

Pana atunci aveti acuma sistemul cat mai stabil! :)

Download: https://pastebin.com/GnwK0mDX

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

V3.0 - Complete script

 

Am uitat sa mentionez , scriptul necesita o extensie si acea este => Streamer

 

Remove Teleports - Am facut modificari , daca ati creat un teleport in zona care nu o doriti sau unde duce teleport-ul , dati remove teleport si puteti incepe de la 0 , asta era singura solutie prin care sa limitez prea tare scriptul si nici resursele care le                                    foloseste!

Set Capture - Acuma cand dati /capture o sa apara pe minimap un nenea si va atentioneaza ca in acea zona se afla pickup de la capture!

 

Export File & Respawn Vehicle - Le-am scos din lista , nu le mai vad rostul , in special la export file cand totul e "automatizat" , sigur trebuie facut gate / lift , dar restul se face in-game direct!

 

Cam atat , am terminat cu acest script , dar daca o sa gasiti bug-uri sau probleme mi le trimiteti in pm si o sa dau refresh si la download link de jos cu problema si de cine a fost descoperita, totusi e doar un editor pentru testarea mapelor , nu va astepti la prea multe de la sistem!

 

Download: https://pastebin.com/SpCx0XSn (NEW LINK) 

 

Have fun! :)

&

Topic closed!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • DjAndy locked this topic
  • 2 months later...

Refresh , chiar daca am terminat cu scriptul , am mai facut cate ceva si o las pe mana voastra sa-l testati dupa bunul plac :))

Find tot V3.0 - Complete script , am decis sa mai adaug cate ceva!

 

Editgang: - Set Spawn - Set Spawn / Reset Spawn - Acuma puteti da reset la spawn , fara sa mai dati reload la script! :)

                - Set Capture - Set Capture/ Destroy Capture - Acuma puteti schimba cand vreti locatia la pickup de capture cat si sa-l distrugeti , fara sa mai dati reload la script! :)

                - Set Gang House - Set Gang House / Destroy Gang House / Set Gang House Exit / Destroy Gang House Exit / Select Interior - Acuma puteti schimba cand vreti locatia la pickup de gang house cat si sa-l distrugeti , fara sa mai dati reload la  script , de asemenea am adaugat si comenzile /enter, /exit la gang house , daca e setat gang house / gang  house interior setat , aici va ajuta select interior , o mica lista care va teleporteaza la cateva interior , cand  setati la gang house exit si ati creat gang house comenzile /enter | /exit vor fi functionale!

                - Set Base - Set Base / Reset Base - La fel ca la spawn , set si reset , fara reload la script! :)

                - Set Loot - Set Loot / Destroy Loot - Spawn loot pickup , la fel extensia streamer permite sa poti da "update la locatie" sau pur si simplu destroy fara reload la script! :)

                - Set Health - Set Health  / Destroy Health - Spawn health pickup , la fel extensia streamer permite sa poti da "update la locatie" sau pur si simplu destroy fara reload la script! :)

                - Set Armour - Set Armour / Destroy Armour - Spawn armour pickup , la fel extensia streamer permite sa poti da "update la locatie" sau pur si simplu destroy fara reload la script! :)

                - Set Minigun - Set Minigun / Destroy Minigun - Spawn minigun pickup , la fel extensia streamer permite sa poti da "update la locatie" sau pur si simplu destroy fara reload la script! :)

                - Set Rocket - Set Rocket  / Destroy Rocket - Spawn rocket pickup , la fel extensia streamer permite sa poti da "update la locatie" sau pur si simplu destroy fara reload la script! :)

                - Remove Vehicles - Nothing?             

                - Set Vehicle - Daca va aflati intr-un interior (1-9999) si setati masina , in interior 0 masina o sa fie invizibila , solida , functionala , dar modelul masini find invizibil!:))

                - Remove Teleports -  Reset la toate teleport-urile create cat si checkpoint-ul care va duce la locatia setata! :)

                - Set Teleport - Create3DTextLabel inlocuit cu CreateDynamic3DTextLabel -> cum a fost la versiunile precedenta , 3DTextLabel interfera cu alte texte si in multe cazuri disparea! :))

                - Set Territory - Putina ordine , cat si timerele reduse sa nu mai afecteze resursele serverului! :)               

                 - Reload Gate - Nu mai trebuie sa explic ce inseamna functia , singurul lucru adaugat find teleportarea langa gate , la fel , cand schimbati gate , adaugati si acolo x, y, z dar mai adaugati +1 la x si y , la z e optional , atentie la  SetPlayerPos , nu la gate! :))
)aGpzWxZ.png

- /repairgate -  Repara poarta gangului ( 5 secunde sa fie reparata ) :)

- /blowgate -  Distruge poarta gangului ( 5 secunde plant + 5 secunde pana explodeaza asa zisa bomba ) :))

- /enter - Intra in casa gangului ( este necesar sa fie create Gang House si Gang House Exit setat intr-un interior )

- /exit - Paraseste casa gangului ( este necesar sa fie create Gang House si Gang House Exit setat intr-un interior )

 

Noh m-am cam lungit cu vorbele asa ca nu o lungesc mai mult

Download: https://pastebin.com/cMw9SCv8

Enjoy! :))

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

V3.1 - Camera Preview

 

Un feature complet nou , este dedicat mapperilor cat si playeri care vor sa inspecteze fiecare detaliu la o casa / baza de gang!
Pentru inceput sa adaugat o comanda noua care nu necesita niciun rank , poate fi folosit de oricare player!

 

/gec - Enable / Disable Camera Preview ( camera e foarte similara ca map editor , W A S D si folosind mouse-ul pentru a schimba camera in care directie sa mearga camera)

 

Preview:

 

Bug found

- era de asteptat sa fie un mic nu e unu foarte grav dar destul sa enerveze pe uni dintre voi , Aparent cand apasati tasta LShift camera ramane blocata permanenta , un relog rezolva problema , inca n-am gasit o solutie la lucru asta , momentan!

:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

V3.2 - Old Capture

 

 

Aceasta versiune a primit mici inbunatatiri / schimbari!

Pentru inceput s-au adaugat 2 lucruri noi in lista /editgang

Primul find evident de la titlul 

Set Capture - Set Capture on Territory / Set Capture (pickup) / Destroy Capture (pickup)

Vechiul capture pe teritoriu ( e doar pentru testare , sunt bug-uri , nu va asteptati prea mult de la script :)) )

Iar a doua find:

Reset Teleports:

Functia da reset la fiecare teleport "unde te duce"

Altele lucruri find , reducerea teleport-urile , de la 10 la 5

3DTextLabel atasat de player inlocuit cu SetPlayerChatBubble ( text scris manual de server ) - la blowgate / repairgate / capture :)

Iar la final am inclus si:

Gang Editor Camera

Deja se stie de la versiunea anterioare , doar ca nu sau afisat datele acestei functii

Well , acuma o aveti

Download: https://pastebin.com/kQFczQSc

Have Fun! 

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

V3.3 - Major improvements

 

In versiunea precedenta mi sa parut cam exagerat ca spawn-ul sa fie fortat de catre server , well , acuma aveti optiunea de a alege.

/class

5f6e3979c291e.png

Optiunea de alege spawn point , cel global sau cel de la gang setat , daca nu e setat , well , ajungi in alta lume :)) la urmatoarea versiune sper sa gasesc o solutie 

/baseinfo 

5f6e3979c29ee.png

Un simplu mesaj cu tot ce are o baza de gang , de sigur , nu e un calculator automat :))

E o cale mai simpla pentru a afla numarul exact.

https://pastebin.com -> place your map code -> Press F3 -> Write "CreateObject" or "CreateDynamicObject" -> Resultat

5f6e395f2f3ef.png

:)

Acelasi lucru se aplica si cu texturi aplicate pe obiecte cat si obiecte sterse!

 

/gtloc 

In versiunea precedenta , era setat fiecare comanda separat , acuma e o singura comanda! 

5f6e3a0b4b210.png

 

/og - /cg - /opengate - /closegate

Cu noua definire la gate , se pot crea mai multe gate-uri simultant folosind aceiasi comanda , /og - /cg - /opengate - /closegate , cea ce versiunea precedenta nu a avut! :)

Si de asemenea in versiunea asta este foarte simplu de create gate oriunde vreti :)

Define GateObject , GatePosition, GateRotation - Lucrurile astea elimina de a modifica de fiecare data , textul de la gate , cand se afla in apropierea gate-ului sau cand incearca sa dea /blowgate - /repairgate

5f6e3b9c36330.png

5f6e3bf3603b8.png

Cand va uitati la poze , ma gandesc ca marea majoritate nu inteleg nimica :))

Dar intrebarea , cum se schimba gate la gang si cat dureaza

Pai.  daca ai deja datele de la gate , maxim 10 secunde , insa aici trebuie sa trag o linie cea ce priveste in ce directie se deschide gate , initial am ales ca Z(Height) sa fie pe -7 , adica gate-ul se baga in pamant , asta se poate schimba dupa cum crede fiecare , cu +7 sa fie deasupra ridicata , sau simplu pe X sau Y sa mearga intr-o parte sau alta :)

Singuru lucru pe care n-am implementat este mesajul de eroare, adica sa informeze playeri ca nu sunt prin aproprierea unui gate sau mai simplu , daca vedeti textul de la gate , merge sa-l folositi , daca nu se vede , nu merge simplu :))

Revenind la gate, este foarte simplu de facut , se gaseste definirea chiar aici

5f6e3d5b509f7.png

GANG_GATE1Objectid  [objectid]

GANG_GATE1Position    [x, y, z]

GANG_GATE1Rotation  [rx, ry, rz]

 

Cine a folosit macar odata map editor , stie unde sa caute toate lucrurile mentionate mai sus , daca nu stie , well , take a look here

5f6e3e419b5c8.png

Place your Gate Object , Coordinates , Rotation -> Compile (in pawno) -> Perfect working gate In-game :)

Oh da , am uitat sa mentionez ca la Categoria Reload Gate am adaugat si functia goto gate , care tot asa ia datele de la define pentru coordonate :)

Enought talk

Try it if you want to know more

Download: https://pastebin.com/tBu8qLP1

:)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • DjAndy changed the title to Gang Tester V2

Adjust gate movements

UP / Down / Left / Right or rotate it :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

V3.4 - Spectate

 

Nu este un lucru wow , dar am zis sa fie acolo :)

E foarte simplu , camera isi ia datele de la base , adica unde setati /base la gang , acolo va aparea si camera pentru preview , doar ca e amplasat la +30M inaltime :)

 

Commands:

/specgang

/specgangoff

lFVgLDo.png

Uyjucie.png

:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...