Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestii folositoare pentru server.


Kordon

Recommended Posts

Nume: Kordon

Sugestie:

1. Sa se scoata toate casele de pe server care nu au un propietar. De ce? Pentru ca sunt prea multe in primul rand, iar in al doilea rand ar fi mai interesant, sa existe o concurenta pentru case, sa fie pretul mai mare iar casa mai apreciata. Casa sa se ridice la acelasi nive cu bizz-ul, nu oricine isi permite un bizz.

 

2. Sa se adauge comanda /changespawn, in care iti poti seta unde sa te spawneze. La casa ta, la gang, sau la clan spawn. Nu stiu daca este o idee prea buna pentru cei care au gang, sau mai bine ar fi sa nu poti folosi comanda daca ai gang, doar pentru cei care au clan si casa in acelasi timp.

 

3. Sa iti poti seta spawn-ul la o anumita casa, dar sa exista o setare la clan prin care propietarul sa seteze daca accepta renteri sau nu. Acest rent sa fie gratis, sa nu coste nimic.

 

4. Stiu ca a mai fost propusa de 999 ori, sa iti poti schimba spawn-ul la clan de maxim 3 ori. Mi se apre aiurea ca nu poti face lucrul asta. De exemplu daca imi fac clan intr-un loc, recrutez cativa membrii in clan, iar dintr-o data langa spawn-ul clanului meu isi face un gang baza. Membrii acelui gang vor face mereu kill-uri pe membrii clanului meu, vor avea mereu acces la tank/minigun/rocket sa le foloseasca pe noi, iar in cazul asta ce este de facut? Sa imi fac alt clan si sa recrutez alti membrii? Sau poate pur si simplu as prefera sa schimb spawn-ul clanului deoarece a trecut o perioada lunga de timp si ne-am plictisit de acel spawn.

 

5. Pentru minigun/tank in zona publica sa se sanctioneze 5 minute prima data, a doua abatere 10 minute, iar daca continua cate 15 minute de fiecare data. Sa fie un sistem prin care serevrul sa retina daca acel player a mai fost sanctionat pentru minigun/tank zona publica, daca a mai fost sanctionat in trecut sa ii adauge automat pedeaspta de 10 minut. Adminii doar sa dea /jail [id] si sa aibea optiunea " Tank / minigun zona publica " iar serverul sa ii dea pedeapsa de 5/10/15 minute in functie de cate ori a mai fost pedepsit pentru asta.

 

6. Comanda noua pentru admini, /mutead prin care adminii pot sanctiona jucatorii cu mute pe comenzile /ad si /vad. Sanctiune acordata pentru playerii care injura pe ad/vad, daca ii dai /mute nu il afecteaza cu nimic, iar in unele cazuri /warn este prea drastic. De exemplu am vazut un caz in care un jucator injura mereu pe /ad iar adminul i-a dat ban. Eu zic ca ar fi o miscare mai inteligenta pentru server, in cazul asta nu mai alungam jucatorii cu ban, doar le acordam interdictii la anumite chestii. Este exact cum era si cu minigun/tank zona publica, acum le dam jail, nu ban. Asa o sa fie si cu asta, le dam /admute nu ban.

 

Majoritatea sugestiilor le-am facut la cererea jucatorilor noi de pe server. Probabil, pentru jucatorii vechi de pe server nu i-ar avantaja cu nimic, dar pentru cei noi le-ar schimba jocul.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1. Sa se scoata toate casele de pe server care nu au un propietar. De ce? Pentru ca sunt prea multe in primul rand, iar in al doilea rand ar fi mai interesant, sa existe o concurenta pentru case, sa fie pretul mai mare iar casa mai apreciata. Casa sa se ridice la acelasi nive cu bizz-ul, nu oricine isi permite un bizz. sunt pro aici

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, [RSS]Anger=D said:

Contra All 

 

17 minutes ago, [RSS]David_ said:

1,2,3 contra

restul pro

explicati de ce contra

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kordon said:

 

explicati de ce contra

nu esti pe rpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1. De ce sa se scoata casele ce nu au propietar? Sunt multi playeri, ce nu au casa, si vor.

In schimb, ar fii mai bine ca pretul sa fie la fel ca la bizz, si mai limitate ca numar, nu scoase.

2. Suna interesant, PRO.

3. E inutil, contra.

4. PRO, sunt multe motive pentru care ne-ar trebuii asta, so..

5. PRO, dupa parerea mea, este chiar de ajutor.

6. PRO, desii a mai fost sugerata asta cu /mutead .

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt ok ideile, dar nu prea am inteles-o pe a 3-a.. pro de la mine :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pro, suna bine toate, sper sa se bage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kordon said:

 

5. Pentru minigun/tank in zona publica sa se sanctioneze 5 minute prima data, a doua abatere 10 minute, iar daca continua cate 15 minute de fiecare data. Sa fie un sistem prin care serevrul sa retina daca acel player a mai fost sanctionat pentru minigun/tank zona publica, daca a mai fost sanctionat in trecut sa ii adauge automat pedeaspta de 10 minut. Adminii doar sa dea /jail [id] si sa aibea optiunea " Tank / minigun zona publica " iar serverul sa ii dea pedeapsa de 5/10/15 minute in functie de cate ori a mai fost pedepsit pentru asta.

 

super pro.Sau sa sanctioneze admini cu jail 5/10/15 minute,oricum,cei care intra in jail aproabe innebunesc acolo 5 minute.Si ar fi super tare sa poti merge la atac cu tanku,asa ar fi super interesant si pentru cei noi care dabea au intrat pe server.Cu regula actuala nu ai voie cu tanku acolo,nici dincolo,daca nu se vede pe mapa teritoriul iei ban...esti-a noi nu stiu si nici nu tin cont de toate astea.Cand leaderul spune "Haideti la atac" au instinctul sa se suie in tank,sa i-a minigun si sa mearga cu turma sa atace celalalt gang.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prima contra. Restu pro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PRO x6

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pro x6 ,mai ales prima e misto

Link to comment
Share on other sites

PRO LA TOT CA ESTI UN GENIU!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

:pro: la casele care au proprietari inactivi si restu nu prea am citit dar ramane pro, ai scris prea mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Meh, ar merge facut ceva si cu casele, dar nu asa cum propui tu :-?

 

2, 3. Nu

 

4. ERROR: You already have a clan spawn! To change your spawn, ask RCON Admins for permission!

Nu dau permisiune la playeri pentru ca se va abuza usor. Isi vor schimba spawnurile doar ca sa enerveze alte clanuri/ganguri plm. Vrei sa il schimbi, ceri permisiunea unui rcon si judeca el daca e ok sa isi puna spawnul acolo sau nu.

 

5, 6. Regulile au fost deja schimbate sa primesti jail pt minigun/tank. Acum depinde sa hotarasca adminul daca acel jucator exagereaza, gen daca e playeri vechi si face asta, incat sa ii poata da chiar ban, sau daca ii da ban unui jucator nou, atunci depinde de responsabilul cu reclamatiile sa il sanctioneze pe admin. Plm.... vreti totul automatizat ca apoi sa apar pe la stiri ca eu sunt cauza pentru care creierul vostru s-a plictisit sa mai functioneze ...

Warn pentru injuraturi pe ad/vad nu mi se pare exagerat, mai ales dupa ce si-a luat mute pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

  • RuNix locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...