Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


MiHNEA's GANG MODPACK


MiHNEA FROM SPT # DBPN

Recommended Posts

Hello, intrucat de vreo 2 luni incoace mi-au fost cerute modurile de catre multe persoane si am promis ca le dau, dar nu le-am mai dat, astazi fiind prima zi de vacanta si prima zi din anul asta cand mi-a fost mai putin lene am zis sa le postez.

Toate modurile sunt legale pe orice server, sunt compatibile cu ultima versiune de SampCAC (v 0.9), te poti juca in mafii cu ele pe majoritatea serverelor (mai putin 1, cei care jucati si acolo o sa va dati seama)

Nu au keylogger, nu au virus, le folosesc de luni de zile, pe unele chiar de ani cred si va recomand cu incredere sa le luati daca va plac.

 

Nume: MiHNEA

Nume mod: MiHNEA's GANG MODPACK

Face lag: Posibil sa faca doua chestii.

Download: http://www.mediafire.com/file/x4c6c1z52hs39t2/GTA+San+Andreas.rar

Creator: MiHNEA

            RebeLw0wSPT

            RaresRPG@SPHINX

            SPHINX TEAM

            Alexander.Capone

            Justinian.

            Nak

            Slyck

            DUMI

            Phenomz0r

            moduri.ro

            EraRPG

            Zooky.

            Evolgenius

            LegendOwn

            Huang

            SHEPARD

 

Alte detalii:

 

 

Video de prezentare: 

 

 

 

 

Prezentarea e facuta putina in graba dar na, va puteti da seama din ea ce e in modpack si ce face fiecare mod.

 

 

 

Ce contine modpack-ul?

1. Changeskin.asi - schimba skin-ul din joc cu comanda /cskin id skin

2. Crosshairs.asi - tinte diferite pe fiecare arma, tintele se afla in folderul Crosshairs, am cateva rainbow si cateva normale.

3. Radar map HD - modul in care arata harta de pe minimap

4. Radar patrat - radardisc patrat

5. Hud.txd modificat - iconite hd + fist https://imgur.com/a/AXJmBWD

6. aerofix.asi, mousefix.asi, sensitivity.asi - regleaza diverse probleme legate de mouse.

7. Colormod stralucitor - stralucesc armele, skinurile, masinile, strazile

8. Strazi modificate - se vede in video

9. Vegetatie HD/Off - se vede in video, am aratat si acolo cum se poate trece direct din joc de la vegetatie off la HD si invers

10. Timecyc cu ceata mov si timecyc miami theme - se vede in video, am aratat acolo cum se poate trece direct din joc de la cel mov la cel roz si invers

11. TransparentMenu.asi - meniu transparent

12. Rainbowhud.asi - culoarea fontului se schimba regulat.

13. Fonts.txd modificat - se observa in video

14. StreamMemFix1.asi - mod folositor, adauga niste fps-uri rezolvand un bug al jocului.

15. Outfit.asi, outfitfix.asi si outfit.dat - arme pe spate

16. Arme modificate - 2 feluri de arme, se vede in video si va arat cum se poate trece direct din joc de la un pack la celalalt

17. Map.asi, map.txd, map.ini - mapa pe tasta M, de fiecare data cand apesi pe ea se va vedea harta + are waypoint care iti arata cea mai scurta ruta pana la un checkpoint pus de tine

18. ccolor_slow si ccolor_fast.asi - schimba culoarea din T

19. Sampgui si mouse.png - schimba aspectul meniului din TAB si al simbolului de la mouse din TAB si T

20. D3DX9_40.dll - rezolva o problema legata de colormod pe windows 10 (fara acel fisier nu va merge colormod pe windows 10).

21. Anticrasher - intelegeti din numele modului ce face.

22. Skinuri modificate - sunt prezentate in video

23. Speedometer - mod de vitezometru, prezentat in video

24. Sunete modificate - prezentate in video

25. WeaponSwitcher - schimba arma doar apasand o tasta. Pentru a vedea pe ce taste trebuie sa apesi intra in folderul cu GTA-ul meu, da click pe "weapswitcher.ini" si iti scrie acolo. exemplu: sub-machine guns = x, si va uitati acolo.

26. Interfaceeditor - Adauga acel text cu :"S P H I N X". Voi il puteti modifica pentru ca nu are rost sa tineti acel text daca nu sunteti in team. Se procedeaza in felul urmator. Se deschide folderul cu GTA-ul meu, se intra in "InterfaceEditor.ini" si se cauta "Clock.format". Acolo se vede cum e scris textul "S P H I N X". Voi il modificati cu ce vreti voi.

27. Kill list modificat - prezentat in video

28. samp.cfg modificat - prezentat in video. Acesta se va baga in "My Documents - Gta San Andreas User Files - SAMP". Se va inlocui samp.cfg-ul original dand pe "Replace".

29. Samp.dll modificat - schimba culorile de la bara de hp/armura, are functiile de fastconnect si fps unlocker deblocate.

30. Masini modificate cu reflexii pe ele - prezentate in video

31: Skinuri hd - prezentate in video

32: Particle.txd modificat - schimba aspectul apei si al neoanelor, luminilor de la farurile masinilor.

33. Efecte modificate - prezentate in video.

Sper ca-s toate modurile prezente aici, daca am ratat ceva, imi pare rau.

 

 

 

 

PROBLEME DES INTAMPINATE:

1. Nu merge /cskin id. Ce fac?

Downloadezi aceste fisiere si le bagi in folderul cu gta: http://www.girlshare.ro/3489924842.8

Daca nu merge, baga-le si pe astea: http://www.girlshare.ro/3489924845

2. Am lag mare, ce fac?

a. Intri in folderul modloader si stergi "HD VEG" - nu vei mai putea folosi vegetatia HD care s-ar putea sa creeze lag desi eu am testat-o pe un PC mai low si merge.

b. Daca si asa ai lag, intri in folderul principal cu GTA si sterge fisierele colormod.asi, colormod.ini si colormod.fxc

c. Daca si asa ai lag, instaleaza masinile originale fara reflexii pe ele de aici: http://www.mediafire.com/file/8oto6svm8drdnbg/GTASA-ORIGINAL-CARPACK.rar

Cum se instaleaza masinile: Metoda 1: Se downloadeaza Alcis Img editor de aici: https://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=17269

                                                       Se baga masinile din linkul de mai sus intr-un folder in caz ca nu sunt deja.

                                                       Se deschide fisierul Alcis Img editor

                                                       Se apasa pe simbolul in forma de dosar, se intra in folderul cu GTA, se intra in folderul models apoi se da click pe gta3.img

                                                       Se apasa pe sageata in jos, pe care scrie import, apoi se intra in folderul cu masinile, se apasa CTRL+A si apoi se apasa enter.

                                                       Dupa aceea dai pe butonul Save care e langa cel cu dosarul.

 

                                        Metoda 2: Se baga masinile intr-un folder numit "Cars" daca nu sunt bagate deja.

                                                       Se baga acel folder in folderul numit Modloader din GTA-ul meu.

3. Am PC foarte bun si am prea multe fps-uri si nu imi place

Se instaleaza samp.dll original de aici: https://www.dllme.com/dll/files/samp_dll.html

 

 

 

PENTRU ALTE PROBLEME LEGATE DE MODPACK IMI SCRIETI IN COMENTARII.

DACA VRETI SA INSTALATI UN ANUMIT MOD SEPARAT SI NU STITI CUM IMI LASATI UN COMENTARIU SI EU VA DAU QUOTE CU INSTRUCTIUNI.

 

 

Ce apare in video si nu apare in fisierul downloadat si de ce:

Fist SPHINX TEAM

Iconite arme SPHINX TEAM

Skinuri SPHINX TEAM

- nu apar deoarece utilizarea lor este permisa doar membrilor din team.

 

Cu manele in plm ca asa vreau. Daca nu-ti plac manelele da volumul la 0 si pune tu ce muzica vrei pe fundal sau nu pune si gata.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                   SPHINX.GTA.TEAM

 

           

           

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place! dar e low pc?

Edited by OwNeR....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 16.06.2018 at 5:26 PM, RiekeR.VandLicenteDeCheat said:

posibil colormodu si vegetatia hd. Daca iti fac scoate-le, ti-am explicat cum.

Stiu eu cum!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vezi că ai niște gta san andreas în moduri.

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2018 at 5:36 PM, ThePitbull*Légion. said:

Vezi că ai niște gta san andreas în moduri.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Sloth locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...