Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Recommended Posts

Client Anti Cheat al nostru implementat pe server, a esuat din pacate.

 

Va anunt ca o sa urmeze un sir de ban-uri date codatilor, fara sa dam o lista, un nume sau indicii. Nu vrem sa reducem numarul de playeri pe server, dar un cont cu stats blocat poate fi invatatura de minte.

 

@RuNix nu a avut timp de la inceput sa-l testeze 100%.

 

PRIVITI VIDEO cu quality mare: 

/cac check NO CHEATS DETECTED

 status: clientside Anti-Cheat: ON

 aimbot: ENABLE

Edited by [esu.familia]mitzy
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

AI JUCAT CU AIM BAN 300 ! =))

 

Mda si eu sunt de parere ca cac-ul mai mult incurca adminul decat sa il ajute...

Link to comment
Share on other sites

eh

cac-ul prinde si veteranii de razboi, poate ii mai trebuia timp, nush :))

Link to comment
Share on other sites

Nu e o noutate...Btw, ce inseamna "lupte seculare"? Cunosti termenii pe care ii folosesti?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Deci pana la urma chiar ai facut-o :)) Oricum cred ca toti stiu ca e aproape degeaba sampcac-ul ala...

Link to comment
Share on other sites

Ti-am spus ca sampcac-ul nu este 100% perfect :), ma bucur ca ti-ai dat seama si tu de asta. 

Link to comment
Share on other sites

Descifrat si Hackuit? ce vrea sa insemne asta? detalii :))? sau doar de show?

Ce ne arati in 24 secunde? Nici n-ai dat /cac dupa ce te-ai jucat cu aimbot.

Nu contest ca ar fi posibil ce zici tu acolo dar vreau mai multe detalii nu asa vorbe in vant pentru ca nu stii cum functioneaza sistemul. La aimbot in special NU te detecteaza imediat ce ai intrat pe server sau l-ai activat. Exista o limita de siguranta pe care cac-ul o asteapta sa fie depasita ... abia dupa ce te-a detectat in mai multe ipostaze avand aimbot-ul te va trece ca si cheater pentru ca se mai intampla tu pro dm-er la 12 ani sa tragi un glonte de-ala cinematic mai ceva ca in hollywood si sa creada ca este hack, dar plm, de cate ori vei reusi tu asta? Abia dupa prea multe depistari te va trece ca si cheater.

Vreau mai multe detalii.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu am facut asta, adica nu i-am dat bypass, pur si simplu am bagat coduri

Trebuie sa tragi in cineva si dupa la /cac iti arata aimbot 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Gabriel #DBPN said:

Ti-am spus ca sampcac-ul nu este 100% perfect :), ma bucur ca ti-ai dat seama si tu de asta. 

Ianuarie 22, Gabriel: "Anti-cheat-ul este bine facut, detecteaza mai orice, are si mici greseli cum ar fi anumite cheats de nu le detecteaza, astea fiind niste cheaturi creeate de anumite persoane. Iti cauta in tot PC-ul, e ca un antivirus, iti cauta prin folderele cu GTA inclusiv in istoricul browser-ului." 

 

ON: Ac-ul nu ți-l detectează imediat după ce ai tras / l-ai băgat.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xipri said:

Ianuarie 22, Gabriel: "Anti-cheat-ul este bine facut, detecteaza mai orice, are si mici greseli cum ar fi anumite cheats de nu le detecteaza, astea fiind niste cheaturi creeate de anumite persoane. Iti cauta in tot PC-ul, e ca un antivirus, iti cauta prin folderele cu GTA inclusiv in istoricul browser-ului." 

 

ON: Ac-ul nu ți-l detectează imediat după ce ai tras / l-ai băgat.

Si ce-am spus gresit? :)) Cel putin pe serverele RPG luai kick si la cheats descarcate in pc, nu stiu cum dar luai, aici e alta metoda. Iti cauta in folder din cate putem observa, dar tie nu ti-a gasit nimic, dar da, ai luat ban in concluzie cu ac-ul on :)).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gabriel #DBPN said:

Si ce-am spus gresit? :)) Cel putin pe serverele RPG luai kick si la cheats descarcate in pc, nu stiu cum dar luai, aici e alta metoda. Iti cauta in folder din cate putem observa, dar tie nu ti-a gasit nimic, dar da, ai luat ban in concluzie cu ac-ul on :)).

Haide să nu recugem la alte detalii, eu zic că e mai bine pentru amândoi. Niște ss-uri poate te-ar convinge, pace!

Link to comment
Share on other sites

Bai eu l-am probat 1 ora in toate ipostazele.  Exista hack si pentru less damage si pentru fast cbug, run fast....  faceti ce vreti, cum vreti.... eu am fugit de aici :) cius.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Yes, Actually I also had a doubt on SAMPCAC has I saw some players using aimbot but had the CAC on..... Actually there are few aimbots that run without Cleo... That's aimbots.exe. Maybe players use that....

Link to comment
Share on other sites

Asta abia gaseste hack urile de pe net dupa ce isi arde neuronii,d-apoi alte cheaturi facute de developeri.

Link to comment
Share on other sites

Decat sa va dati cu parerea aiurea mai bine tineti-va gura daca habar nu aveti ce vorbiti.

 

Anticheat-ul nu poate bloca orice cod. Le blocheaza doar pe cele care au fost raportate si trecute pe blacklist-ul SAMPCAC-ului. Pe langa chestia asta, daca developerul codului da un update la codul sau, imediat il poate face sa mearga. Ideea SAMPCAC-ului este doar sa lupte cot la cot cu codurile, sa blocheze ceea ce este pe piata free for all, mai mult de atat nu poate face.

Sa spunem prin absurd ca eu stiu sa fac coduri. Ma apuc si imi fac un aimbot privat, numai si numai pentru mine. Atata timp cat sursa codului nu ajunge la cei care lucreaza la anticheat, ei nu au cum sa ma blocheze. V-am mai zis si va mai zic inca o data, NU VA MAI ASTEPTATI SA BLOCHEZE TOATE CODURILE, mai ales executabilele. De ce zic de executabile? Pentru ca presupun ca anticheat-ul iti cauta cateva stringuri prin fisierele jocului, dar nu are cum sa-ti scaneze tot PC-ul. Unu la mana pentru ca ar fi un proces mult prea lung, doi la mana presupunem ca tu ai un cod pentru CS:GO. Codul nu este criptat, anticheat-ul iti detecteaza un anumit keyword si nu te lasa sa te conectezi pe server. Anticheat-ul nu il compari cu un om, el nu are "creier", el nu poate sa constientizeze faptul ca tu ai in PC un cod de CS:GO ci nu unul pentru SA:MP.

 

Asa ca.. In final.. NU VA MAI ASTEPTATI SA-SI FACA TREABA GODLIKE FFS.

Edited by †esu.familia†KAPPA_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A clarificat KAPPA tot, mai bine ramaneti la vechea metoda "ban pe dovezi concrete" de cat sa aveti incredere in anticheat, asta este sfatul meu, cred ca si KAPPA este de acord cu mine

 

t/c. Daca un capitan/general/king considera ca are ceva de adaugat, va posta. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...