Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Problema cand intru in joc ! Video Seting


NewStyLe.

Recommended Posts

Numele tau:NewStyLe.

 

Problema:Am schimbat Windows. a 2 oara.. am contectat la un leptop Un TV PRIN Hdmi intru in joc se vede clar dar pe jumatatea ecranului ce pot sa ii fac .... am scos cablu am dezinstalat jocu de 1000 de ori vreau sa se vada pe TV clar si pe tot ecranu dau la rezolutia 800.600 Se vede pe jumatate si clar ? Dc nu sa mai intamplat asa cva.. niciodata am instalat astazi Windows 7 ULTIMATE 

Cine ma poate ajuta sa imi dea un Pm in privat cand dau rezolutie maxima mi-se mareste mai mult imaginea.. cand dau mai mic mise face mai mica si clara.. ce se intampla si vre.o 3 sau 4 rezolutii se vad pixelate televizorul nu are niciun fel de problema e ca si nou ! Ofer Recompensa cine imi face Problema! Dami mesaj Privat cu mesajul (Stiu Problema ) Sau pune comm direct la topi ! 

Va las un videoclip sa vedetii ! Si nu face doar la Gta san andreeas face aproape la toate jocurile !! 

 

De cand ai aceasta problema: De azi 

 

Poza(obligatoriu) 

 

Link to comment
Share on other sites

La rezolutie apasa de mai multe ori sageata stanga pana cand se schimba refresh rate ( acel 16 de langa rezolutie ).

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa conectezi o mufa VGA in loc de HDMI la televizor(daca are intrare vga)

Daca folosesti mufa VGA poti seta cum sa fie pozitinat,ce frecventa sa aiba s.a.m.d..Cu mufa VGA,cel putin la mine puteam sa intru pur si simplu in meniu la televizor,dadeam la setari imagine ,pozitie pc si dupa apasam ok pe "Pozotionare automata" si abea dupa imi arata jocul pe tot ecranul..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NewStyLe. said:

@[RSS]Alex007 Stii sa faci problema ? ai fb dami msj cu fb sa te sun sa ma ajuti ! 

Ti-am spus deja ce sa faci..Foloseste mufa vga si o sa-ti mearga.Mufa vga seteaza deja de la sine cred rezolutia in asa fel incat sa se vada imaginea pe tot ecranul(cel putin la mine asa a fost)..

Nu am spus ca stiu sa rezolv problema mea,ti-am dat doar o alternativa in loc de hdmi..

Ti-as fi facut un video cum e la mine dar astazi mi-am facut un setup complet diferit (am pc-ul conectat la tv cu mufa hdmi si calculatorul conectat la ecranul de pc cu mufa vga si amandoua merg foarte bine)

Edited by [RSS]Alex007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...