Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Idei Admin Lvl 1 si Reclamatii


Sebastian

Recommended Posts

Nume pe server: [NMK.Legacy]Spring

Idee/Sugestie: Salutare! M-am gandit la 2 idei care din punctul meu de vedere pot reduce cearta dintre playeri.

 

1. Un admin de Lvl 1 sa nu mai poata da ban prin intermediul altui admin. Adica: eu, Spring am admin lvl 1. Daca prind un codat sa nu mai pot da ban by me. Se creeaza confuzii la cererile de unban de multe ori + ca daca vreau sa dau ban imi iau lvl 2 si nu mai stau cu lvl 1. Mai bine anunt un coleg cu lvl 2+ sa verifice playerul suspect, si daca considera ca merita ban ii da, daca nu nu.

 

2. Reclamatiile pe forum sa fie facute doar de cel care este nemultumit (banat aiurea sau nu stiu ce). In ultima vreme este o moda sa facem toti reclamatii pentru altii. Nu este corect. Am luat si awp din aceasta cauza si nu sunt singurul. Cat de greu poate sa fie sa iti faci un cont de forum sa faci chiar tu reclamatia?

 

Astea sunt 2 motive care ne fac sa ne certam ca prostii , si nu-i bine de loc :). M-ar ajuta foarte mult parerea ta , fie pro sau contra.

 

Link to comment
Share on other sites

Da :pro:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ✝ThugLife✝PAVEL said:

Si daca un admin de lvl 1 vede un codat ce face ? :)) Da /Report ca sa rada toti de el , sau ? 

mai citeste o data la 1. Poate citesti tot de data asta

Link to comment
Share on other sites

Pro la ambele,desigur

Link to comment
Share on other sites

1.Contra , lol

2.Pro.

Link to comment
Share on other sites

1. PRO

2. 50/50 . Forumul o să fie plin de reclamații greșit făcute... eu sunt de părere că , playerul care face reclamația în locul ceiluilalt care a luat ban.. trebuie să aibă o dovadă ceva în care ne arată cum că playerul care a luat ban îl roagă să facă reclamația în locul lui.

Link to comment
Share on other sites

2. PRO 

1. PRO

 

Doar un Admin ar intelege situatia 

 

Edited by _ReNexX_
Link to comment
Share on other sites

Contra 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 


:pro:

Link to comment
Share on other sites

1.contra,pentru ce mai ai adminu ala level 1?eu cand sunt on sa vad cine se ocupa de chat tot sunt admini cu level 3+,exista unbanneri care explica in fiecare cerere unban daca e gresita sau nu si ii punem sa refaca din nou cererea,nu-i cine stie ce.

2.multe conturi de forum care in mare parte o sa fie inactive sau uitate de cei care le-au facut,asa daca face altcineva reclamatia e 100% sigur facuta cum trebuie,dar sa aduca dovezi ca X l-a pus s-o faca pentru el,deci ambele contra.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, †NMK.Legacy†Spring said:

Nume pe server: [NMK.Legacy]Spring

Idee/Sugestie: Salutare! M-am gandit la 2 idei care din punctul meu de vedere pot reduce cearta dintre playeri.

 

1. Un admin de Lvl 1 sa nu mai poata da ban prin intermediul altui admin. Adica: eu, Spring am admin lvl 1. Daca prind un codat sa nu mai pot da ban by me. Se creeaza confuzii la cererile de unban de multe ori + ca daca vreau sa dau ban imi iau lvl 2 si nu mai stau cu lvl 1. Mai bine anunt un coleg cu lvl 2+ sa verifice playerul suspect, si daca considera ca merita ban ii da, daca nu nu.

 

2. Reclamatiile pe forum sa fie facute doar de cel care este nemultumit (banat aiurea sau nu stiu ce). In ultima vreme este o moda sa facem toti reclamatii pentru altii. Nu este corect. Am luat si awp din aceasta cauza si nu sunt singurul. Cat de greu poate sa fie sa iti faci un cont de forum sa faci chiar tu reclamatia?

 

Astea sunt 2 motive care ne fac sa ne certam ca prostii , si nu-i bine de loc :). M-ar ajuta foarte mult parerea ta , fie pro sau contra.

 

:contra: ,logic că se creează confuzii la cererile de un-ban dacă voi treceți doar numele jucătorului fără tag făra _ sau lucruri de genul <_<

Ex:by Cosmin

     By Spring

     By HAREEM (știu că nu mai are admin dar avea lv 1 si mai nimeni nu ii trecea si tagul t4l.outlawz ,că desigur, hai să dăm ban rpd by X ca să facem astats rapid.. -_- ) ,eu mereu trec in loc de aim aimbot ca sa fie clar si in loc de auto ,auto c bug si numele INTREG al adminului inferior,nu mă laud sai ceva gen -_- ,dar ar fi frumos să o facem cu toții ca lucrurile să fie clare :) .

Dacă adminu Y este mai harnic deși are lv 1 n-are decât să ajute serverul la cazurile cu codați rugând in achat prin formula aia ce era folosită din totdeauna /ban x y motiv ,știu că ia ceva timp și că e deranjant,dar mai mereu suntem 30-60 admini on la care mulți au lv de ban... ,daca ești admin ,nu contează care level ,îți faci datoria de admin,nu ii dai pumnii in cap,pardon,scuzați..nu il rogi pe un admin cu lv de ban să se ocupe de un caz pe care il poți rezolva si singur...

Ți-am dat quote ca să fie mai "observabilă" treaba si să înțelegi ce spun...tag nu imi rup mâna să-ți dau ..si presupun că uneori sunt multe notificări pe forum in cât poate nu o vezi pe a mea ,chiar dacă ai follow la mn :) .

:pro: ,aici sunt de acord cu tine...nu tu faci by el...ci jucătorul "victimă" ce este nemulțumit așa forumul ar deveni mai activ si post hunter-ii ar fi pe cale de dispariție ;) .

Edited by Ace.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...