Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie/idee pentru server defapt 2


P.A.R.K.E.R

2 ideei/sugestii  

8 members have voted

  1. 1. Pentru prima sugestie

  2. 2. Pentru ideea 2



Recommended Posts

Nume pe server: P.A.R.K.E.R

Idee/Sugestie: Deci ma tot gandeam la faptul ca jucatorii sunt din ce in ce mai putini pe RSS si reactia lui Fabian pe status update chiar mi-a placut,ce ar fi daca nu se va da ban direct ci un kick pentru jucatorii noi o preintimpinare,adica cunoastem cu toti ca sunt poate niste copii care au un aimbot etc. si in legatura cu acest lucru vine si a doua sugestie

Idee/Sugestie 2: Sa se creeze o lume noua aparte pentru toti cheaterii sa lase fraul.

Chiar daca exista acei blacklisteri etc i putem lasa sa joace la un /prodm sa se distreze chiar si daca au ban insa cu anumite conditii,adica stats doar pentru lumea lor fara sa detina cineva un grad.

Deci orice jucator ce se afla pe lumea fara cheat poate sa se distreze si pe acea lume cu cheat sa testeze ceva,sa se distreze cu prietenii,hai sa recunoastem sunt multi care intra cu prietenii se troleaza singuri si iau ban fiindca nu e legal,pai hai sa le cream acea lume.

In opinia mea este foarte binevenita pentru aceste vremuri ale RSS-ului.Insa cand o sa privesti la server o sa vezi nu 60 playeri ci mai multi.

Stiu ca o sa veniti cu contra ca nu e nevoie nu ne intereseaza avem admin si vrem sa-l folosim mai des daca exista acea lume nu o sa am ce face etc. SAU e o prostie cei care primesc ban trebuie sa stea cu ban si gata punct. Pai da consider si eu asa insa dupa acestia nu mai doresc sa joce RSS deloc,asa macar isi petrec vremea acolo si se distreaza pe lumea lor asteptand un-ban fara sa intre cu conturi ascunse.

E ceva foarte logic si cred ca merita.

Daca nu va place nu puneti shit doar comentati va rog frumos.

 

Edited by P.A.R.K.E.R
  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, P.A.R.K.E.R said:

Nume pe server: P.A.R.K.E.R

Idee/Sugestie: Deci ma tot gandeam la faptul ca jucatorii sunt din ce in ce mai putini pe RSS si reactia lui Fabian pe status update chiar mi-a placut,ce ar fi daca nu se va da ban direct ci un kick pentru jucatorii noi o preintimpinare,adica cunoastem cu toti ca sunt poate niste copii care au un aimbot etc. si in legatura cu acest lucru vine si a doua sugestie

Idee/Sugestie 2: Sa se creeze o lume noua aparte pentru toti cheaterii cu gang cu clan cu tot unde gangurile vor fi aceleasi ce sunt in prezent acestea vor putea schimba gangul clanul dupa o anumita vreme sau sa existe un anumit punctaj pentru co-leader,leader iar ownerul fiind cel ce este si in lumea RSS fara cheat-uri. 

Chiar daca exista acei blacklisteri etc i putem lasa sa joace la un gwar sa se distreze chiar si daca au ban insa cu anumite conditii,adica stats doar pentru lumea lor fara sa detina cineva un grad doar vip la fel cumparat din acei falsi coins/gems toate se gandesc ulterior conditiile etc.

 

 

Nu prea ai de unde sa ști ca playerul ala nou e chiar nou, sunt unii player din ăștia noi care au avut mai multe banuri ca un playeri normali, știam vreo 2 cu peste 10 banuri la sigur timp ani la rand so nu. 

Sa se creeze ce? Noi suntem 50 pe server din aia 50 tu vrei sa trimit toți codați numa la ganguri ca să se frustreze ăștia și mai tare bună idee,ma cam deranjează și pe mine asta nu doar pe ala care sa și rage. Din nou nu. 

"blacklisterii" aia nu stau doar și fac gwar trust me, ei și vorbesc, și nu ai cum sa stai 24/24 pe server special pentru el sa vezi dacă se comporta frumos sau nu folosește nimic, dar în majoritatea cazurilor nu se întâmplă asta deci din nou nu. 

 

 

Edited by Imperialist
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Imperialist said:

Nu prea ai de unde sa ști ca playerul ala nou e chiar nou, sunt unii player din ăștia noi care au avut mai multe banuri ca un playeri normali, știam vreo 2 cu peste 10 banuri la sigur timp ani la rand so nu. 

Sa se creeze ce? Noi suntem 50 pe server din aia 50 tu vrei sa trimit toți codați numa la ganguri ca să se frustreze ăștia și mai tare bună idee,ma cam deranjează și pe mine asta nu doar pe ala care sa și rage. Din nou nu. 

"blacklisterii" aia nu stau doar și fac gwar trust me, ei și vorbesc, și nu ai cum sa stai 24/24 pe server special pentru el sa vezi dacă se comporta frumos sau nu folosește nimic, dar în majoritatea cazurilor nu se întâmplă asta deci din nou nu. 

 

 

Au chatul lor aparte lol,ei nici nu apar nici nu exista pentru lumea fara chaturi a RSS-ului.Si pe langa asta tu ai inteles ce am zis :D sau nu,fiindca din comentariul tau nu am inteles mai nimic.Deci uite imperial nimeni nu se uita ce fac ei au dreptul sa faca ce doresc cat doresc,desigur au si limetele create de staff.Si vreau sa adaug ca in loc sa facem ceva logic noi asteptam sa scada playerii cat mai mult idk eu propun ceva real si cu sens

Edited by P.A.R.K.E.R
Link to comment
Share on other sites

Dc sa le creezi lor condiții ca să se poată juca când ei din start fac ceva greșit? Și în cazul în care" revine "svul ca voi asta căutați, îl banati. Am răspuns mai sus la prima idee, a doua și la aia cu blackisterii ce era așa greu de înțeles? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Imperialist said:

Dc sa le creezi lor condiții ca să se poată juca când ei din start fac ceva greșit? Și în cazul în care" revine "svul ca voi asta căutați, îl banati. Am răspuns mai sus la prima idee, a doua și la aia cu blackisterii ce era așa greu de înțeles? 

Pai ce iti incurca tie ei da au gresit da lasa-i sa se joace treaba lor,sau consideri ca mai bine sa lase RSS pentru totdeauna si SV sa scada 

Link to comment
Share on other sites

Pai de vreme ce fac anumite chestii ei nu prea vor sa mai joace așa că noi ii ajutam în asta, asta e răspunsul pe care îl cauți. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Imperialist said:

Pai de vreme ce fac anumite chestii ei nu prea vor sa mai joace așa că noi ii ajutam în asta, asta e răspunsul pe care îl cauți. 

Bine daca tot nu intelegi ce vreau sa zic aia e cum se zice.Repet lasa sa aiba si conditii da in schimb sa joace RSS,tu nu intelegi ca serverul moare si dece sa nu incercam,stii cand nu mai vrei binele pentru RSS cauti diferite scuze...De aceea si apare lumea 2,degeaba explic...

Link to comment
Share on other sites

Parker ,in ultimul timp te-ai implicat pe server ca admin ,ajuti playerii ,te ocupi de rapoarte ,se vede ca iti pasa,foarte frumos insa sugestia ta nu e deloc buna ,asta suna a disperare ,RSS nu o sa moara niciodata iar daca o va face candva ,nu o sa faca cu capu plecat ,nu o sa devina rasul /imperiul cheaterilor pt cativa playeri toxici in plus. Ce vrei tu ar fi o bataie de cap pt toata lumea ,e simplu cheaterii nu au dreptul sa joace ,indiferent ca e in alta lume/world ,lasa lucrurile cum trebuie sa fie ,evident ca nu o sa se intample lucru asta dar sper sa intelegi ca ideea ta nu e cea mai inspirata si dislike-ul meu sa te ajute sa te gandesti mai bine.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, [Loyal.p]Marian said:

Parker ,in ultimul timp te-ai implicat pe server ca admin ,ajuti playerii ,te ocupi de rapoarte ,se vede ca iti pasa,foarte frumos insa sugestia ta nu e deloc buna ,asta suna a disperare ,RSS nu o sa moara niciodata iar daca o va face candva ,nu o sa faca cu capu plecat ,nu o sa devina rasul /imperiul cheaterilor pt cativa playeri toxici in plus. Ce vrei tu ar fi o bataie de cap pt toata lumea ,e simplu cheaterii nu au dreptul sa joace ,indiferent ca e in alta lume/world ,lasa lucrurile cum trebuie sa fie ,evident ca nu o sa se intample lucru asta dar sper sa intelegi ca ideea ta nu e cea mai inspirata si dislike-ul meu sa te ajute sa te gandesti mai bine.

Da mersi,nu ma supar sunt chiar bucuros pentru orice comentariu. Pina la urma putem sa cream doar o lume fara un habitat foarte bun :D gen un prodm  si lumea aparte.Am editat in mare parte 

Edited by P.A.R.K.E.R
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sa facem ceva pentru "cheateri" ?

"Sa faci ceva rau e bine pentru server si restul jucatorilor" - cam asta am inteles eu :))


La ce sa mai facem asa ceva, se trezesc cu ban, fac un cont nou si tot ajung de unde au plecat, procedura se repeta iar si iar.

Insa, daca era un sistem de genu, serverul de fiecare data trebuie sa fortele playeri in alt vw, solicitare inutila a resurselor.

 

?

Cu ce scop, sa nu mai aibe admini niciun rol pe server.

Nah...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • DjAndy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...