Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie sistem "Voice Chat"


iCloudRR

Recommended Posts

As vrea sa se adaugă un altfel de sistem de tip "Voice Chat" și pe serverul nostru, pentru că am observat ca și pe alte servicii să adăugat recent, și un altfel de sistem a ajutat mult la creșterea lor. 

Poate ca unii dintre voi nu știu ce anume este / necesare "Voice Chat" 

Jucătorii de pe server vor putea comunica între ei fără a mai folosi ds sau alte chestii. Folosindu-și microfonul. 

Cred ca un altfel de sistem ar fi foarte minunat pe serverul nostru. Chiar dacă nu am scris tot ce face acest sistem, poate uni din voi sau chiar RuNix stie ce trebuie un altfel de sistem. 

Da, poate cu acest sistem vom crește și noi în playeri. 

Aștept păreri! 

Edited by iCloudRR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ALPacino #DBPN said:

Sincer, sunt contra la ideea asta.
Deja se injura destul playerii pe chat, pe voice chat nu o sa mai zic.

Tu ești liderul lor (ăștia care's number one) :))  glm. Aceasta parte cred ca va fi cât de mult evitată. Ca nu toți nabii se vor înjura pur și simplu doar.  În general este un sistem foarte dezvoltat, si chiar ne va ajuta sa comunicam, de exemplu când atacam cum sa ne organizam, chiar și pe playerii care fac roleplay le va ajuta enorm acest sistem. Chiar pe mulți dintre noi. 

Dar fiecare cu părerea lui, mersi te pup! 

Link to comment
Share on other sites

Ba , nu imi place ca ii copiem pe Lolecs si pe  Massive , dar PRO de la mine 

Link to comment
Share on other sites

Ba merge, dar iti dai seama daca mergi la un atac si te injura ala de morti :))))) 

Edited by [LA.Squad]ghost)
  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Da grija asta o are RuNix :)) sa implementeze alte reguli alte sisteme de sanctioneare pentru a fi cat de cat opriti sa nu va dati drumu la sange virtual ?  

Lasa..

Aveti discord. 

Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc ca ar fii funny in primu rand

..

Si că ai putea să i explici unui incepator ce are si ce nu are voie sa faca pe server 

Ar intelege mai bine vocal decat scris.

Link to comment
Share on other sites

Pentru a adauga un sistem de tip Voice Chat trebuie gandite foarte bine unele lucruri.

De exemplu: injuraturile.Normal ca adminii nu pot sta mereu langa voi pentru a va auzii, si ar curge  reclamatiile incontinuu pe forum.

Teparilor le-ar fii mult mai usor sa le spuna jucatorilor noi sa scrie comanda /givecoins ID suma, asta doar daca si acei jucatori au un cont pe forum si au vazut ca exista sistemul ''Voice Chat''

Posibil sa aduca si unele buguri,deoarece acest Gamemode este diferit de cel RPG

Bineinteles pentru un asemenea sistem este nevoie si de un Launcher, deci nu cred ca si-ar bate ownerul capul cu asa ceva.

Deci este inutil acest voice chat.

La partea cu ''Poate asa o sa crestem in playeri'' s-ar putea face si alte tipuri de sisteme, nu fii sigur ca se apuca jucatorii doar ca e Voice Chat, sau si daca s-ar apuca ar intra mai mult la caterinca pentru a injura, parerea mea.

Stiu ca ai vazut asta pe alte servere,insa acolo sunt reguli stricte, iar cum noi jucam mai mereu DeathMatch sunt sanse de 99% sa injuram doar ca ne-a dat kill X.

Sunt 50% PRO 50% Contra.

Edited by ZAK
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, [esu.familia]Slayer_ said:

Da grija asta o are RuNix :)) sa implementeze alte reguli alte sisteme de sanctioneare pentru a fi cat de cat opriti sa nu va dati drumu la sange virtual ?  

Lasa..

Aveti discord. 

+1

Link to comment
Share on other sites

ce tare ar fi sa te duci la /lv si sa auzi pruncii cum se injura.

contra. e degeaba sv ala de discord?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ZAK said:

Pentru a adauga un sistem de tip Voice Chat trebuie gandite foarte bine unele lucruri.

De exemplu: injuraturile.Normal ca adminii nu pot sta mereu langa voi pentru a va auzii, si ar curge  reclamatiile incontinuu pe forum.

Teparilor le-ar fii mult mai usor sa le spuna jucatorilor noi sa scrie comanda /givecoins ID suma, asta doar daca si acei jucatori au un cont pe forum si au vazut ca exista sistemul ''Voice Chat''

Posibil sa aduca si unele buguri,deoarece acest Gamemode este diferit de cel RPG

Bineinteles pentru un asemenea sistem este nevoie si de un Launcher, deci nu cred ca si-ar bate ownerul capul cu asa ceva.

Deci este inutil acest voice chat.

La partea cu ''Poate asa o sa crestem in playeri'' s-ar putea face si alte tipuri de sisteme, nu fii sigur ca se apuca jucatorii doar ca e Voice Chat, sau si daca s-ar apuca ar intra mai mult la caterinca pentru a injura, parerea mea.

Stiu ca ai vazut asta pe alte servere,insa acolo sunt reguli stricte, iar cum noi jucam mai mereu DeathMatch sunt sanse de 99% sa injuram doar ca ne-a dat kill X.

Sunt 50% PRO 50% Contra.

tu raspunde-mi pe discord, nu da seen.

pro

Link to comment
Share on other sites

Contra ,la un event simon spune se face taraboi:))

la un event busted,star,etc la fel

 

Link to comment
Share on other sites

Bun , vad ca multi dati cu contra, hai sa gandim putin mai mult ideea asta .

PLAYERII  pot vorbi pe voice DOAR cu acordul adminilor , de exemplu , in chatul adminilor apare "[ADMIN] XYZ has used command GETHERE " , "[ADMIN] ZYX has used command GOD " , sa apara ceva de genu [PLAYER] XYZ wants to talk ! Use /yes or /no !

Si inca ceva , nu o sa lasam pe toti randomerii , o sa lasam playeri in care avem incredere sau stim ca se comporta ok.

Playerii pot vorbi doar in local , cum a fost si cu /chat -> global / local. De exemplu doi playeri se duc /sf cu un sultan sa vorbeasca intre ei , se va auzi doar intre ei, sau se pot duce in /vw sau chestii de genu.

Eu totusi zic ca ar fi fun , poate ne mai gandim si la ceva imbunatatiri.

Link to comment
Share on other sites

Ar fii ceva sa se bage voice chat , insa sa se bage la playeri cu  stats 5/10 , nu sa vina toti randomerii si sa injure pe toata lumea 
 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, [esu.familia]Darius_ said:

Bun , vad ca multi dati cu contra, hai sa gandim putin mai mult ideea asta .

PLAYERII  pot vorbi pe voice DOAR cu acordul adminilor , de exemplu , in chatul adminilor apare "[ADMIN] XYZ has used command GETHERE " , "[ADMIN] ZYX has used command GOD " , sa apara ceva de genu [PLAYER] XYZ wants to talk ! Use /yes or /no !

Si inca ceva , nu o sa lasam pe toti randomerii , o sa lasam playeri in care avem incredere sau stim ca se comporta ok.

Playerii pot vorbi doar in local , cum a fost si cu /chat -> global / local. De exemplu doi playeri se duc /sf cu un sultan sa vorbeasca intre ei , se va auzi doar intre ei, sau se pot duce in /vw sau chestii de genu.

Eu totusi zic ca ar fi fun , poate ne mai gandim si la ceva imbunatatiri.

Tocmai de aceea m-am gândit la aceasta idee pentru a mai îmbunătăți sv ul. 

Da întra adevăr, e cam bataie de cap pt owner. 

Eu doar am venit cu o idee, nu neapărat sa o și aplicam, am spus ca aștept păreri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Contra

Cum am putut sa ne jucam pana acum si fara voice chat , o putem face in continuare

 

Edited by ΜΔ∦⍙∑Π
.
Link to comment
Share on other sites

Sa vezi tu ce rage uri dau daca se baga Voice Chat sparg urechile

 

?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, [T4L.OuTlawz]KaTaNa said:

Ar fii ceva sa se bage voice chat , insa sa se bage la playeri cu  stats 5/10 , nu sa vina toti randomerii si sa injure pe toata lumea 
 

/voicechatoff

/voicechaton

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, El3ktrozZ said:

nu

ba da

Link to comment
Share on other sites

  • DjAndy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...