Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


Sugestie RSS WAR


ScoobY

RSS WAR  

7 members have voted

  1. 1. RSS WAR?



Recommended Posts

Nume pe server : [Loyal.p]Scooby

Idee/Sugestie : Salutare tuturor,in aceasta sugestie va voi prezenta o idee derivata din propunerea lui MrAlex aka Tanarul.Lup aka Single Player Addicted.

RSS WAR consta intr-un meci de o ora,la /pink sau orice alta locatie pe care o vom stabili impreuna,si va dura o ora(intervalul 20:00-21:00 de exemplu),in fiecare zi.

Sa zicem ca vom avea o comanda /war join si odata ce am intrat in meci,nu vom putea iesi doar cu /leave,deci daca murim ne spawneaza random ca la /garena.

Va fi totul permis,minigun,rocket,tank,vheli,hunter s.a.m.d.,dar evident fara coduri si alte prostioare.Ca sa participi la RSS WAR trebuie sa fii intr-un gang.Tot gp-ul facut la acest war se va aduna intr-un mini top al warului,iar primele 3 ganguri vor primi o suma de gems,care se va aduna la /loot (30,20 si 10 gems).

Stiti si voi cat de enervant e sa nu avem gems in /loot,eu de exemplu am facut 1500gp pana sa apara ceva gems ,si in loc sa primesc 15 gems ,am primit 3 gems..

Daca vom avea asa ceva,vom putea da remove la /garena,unde oricum nu intra nimeni,e o mapa mare,care face lag,si cum media playerilor care joaca zilnic e in scadere,e cam useless.

Cu privire la sugestia facuta de Alex,daca vom scadea numarul de ganguri la 4,si le vom schimba si numele,nu cred ca ar fi fairplay fata de restul ownerilor care au donat si au muncit pentru gang,ideea in sine a faina,doar ca noi avand deja un numar consistent de ganguri(unele dintre ele chiar active),nu putem sa dam cu piciorul si sa schimbam sistemul...

Aici aveti un exemplu,cum imi imaginez eu ca va fi,doar ca nu vom putea lua heal si armura pe durata meciului,doar la respawn.

 

Si inca ceva important,nu se va putea fugi la low,dupa ce dam /leave va dura 5 secunde pana sa iesim,de exemplu :D

HVrtXLT.png

P.S1 : Ideal ar fi sa nu jucam cu /vweapons,sa existe o egalitate macar din punctul asta de vedere.M-am cam simtit cand a scris robbo comentariul asta,pentru ca eu fug la low,dar nu pentru ca vreau sa-l oftic,ci pentru ca el are vweapons si oricat damage i-as da,el isi incarca viata si eu raman pe moarte,ceea ce nu e fairplay :).

P.S2 : Pe durata meciului,sa se anuleze comanda /capture start ,ca sa nu existe carcotasi care sa captureze ,ca asa vom iesi din meci pentru teritorii...

Atat am avut de zis,sper ca ati citit tot,va urez ok si bafta la toti.

 

 

Edited by ScoobY
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • ScoobY featured and unfeatured this topic

:pro: bună idee! :)

La garena nu mai vine nimeni in ziua de azi.. plus ca nu mai este distractiv ca inainte, acum ai vweapons la garena ceea ce este un avantaj pentru uni, era mai dragut cu minigun si rocket la garena cum era in 2016 :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Acel [RSS]ScoobY din video era frate-tu mai mare? Sau cum se face ca ai postat o idee de te doare capul ca de parca e venita de la [RSS]ScoobY de acum 7 ani ...

Sa fie ca atunci, dar sa nu fie exact ca atunci, sa ai acces la tot dar nu la chiar tot daaa culege runix ce ai inteles, fa cum vrei tu si apoi asculta mucosii cum zbiara ca nu le convine nimic wa wa wa

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa faci ceva ca atunci pentru ca atunci serverul era 500/500, acum cat are, 100 de jucatori? Si daca faci propui asa ceva, il faci cu un singur set de arme, ori ww ori rw, si fara tankuri, rocket, minigun, ca sa fie corect. Daca nu, nu ai dreptul sa te plangi ca fug unii la low.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RuNix said:

Acel [RSS]ScoobY din video era frate-tu mai mare? Sau cum se face ca ai postat o idee de te doare capul ca de parca e venita de la [RSS]ScoobY de acum 7 ani ...

Sa fie ca atunci, dar sa nu fie exact ca atunci, sa ai acces la tot dar nu la chiar tot daaa culege runix ce ai inteles, fa cum vrei tu si apoi asculta mucosii cum zbiara ca nu le convine nimic wa wa wa

Era doar o varianta ca sa putem inlocui /garena si sa fie 4 fun pentru toata lumea,dar vad cu dupa atatia ani tu ai impresia ca [RSS]ScoobY e frati-miu :)))

Am subliniat unele lucruri ca sa fie ok pentru toata lumea,n-am zis ca sa fie exact ca acum 7 ani,videoclipul ala e sa vedeti ce fain ne distram noi facand gp pe la 13 ani,dar tu degeaba citesti printre randuri si insinuezi ca-s prost ?

 

21 minutes ago, xreaL said:

Nu ai cum sa faci ceva ca atunci pentru ca atunci serverul era 500/500, acum cat are, 100 de jucatori? Si daca faci propui asa ceva, il faci cu un singur set de arme, ori ww ori rw, si fara tankuri, rocket, minigun, ca sa fie corect. Daca nu, nu ai dreptul sa te plangi ca fug unii la low.

Citatul ala l-am preluat de la robbo,si faceam aluzie la faptul ca nu ar mai putea fugi nimeni la low: 

e0Hm3Bk.png

 

M-am trezit cu chef de samp dupa videclipurile alea,mi-au starnit o melancolie,dar tot ce inteleg unii e faptul ca [RSS]ScoobY e frati-miu si ma plang ca fug altii la low,plm de treaba ?

 

Link to comment
Share on other sites

pro, dar robbo are drepatate :)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

video ala ii de pe 0.3x la /bo? :)))

PRO

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ideea e buna dar mna +1 la ce a zis robbo. Momentan nu prea sunt jucatori pe server, abia ne strangem 70, dupa 3 ani de cautari abia gasim un gwar... + de asta la o adunatura, la ce "pro dm-eri" avem noi plini de aimbot si altele vin aia si dau in 10 deodata. Oricum e buna ideea PRO  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 9:55 PM, xreaL said:

Nu ai cum sa faci ceva ca atunci pentru ca atunci serverul era 500/500, acum cat are, 100 de jucatori? Si daca faci propui asa ceva, il faci cu un singur set de arme, ori ww ori rw, si fara tankuri, rocket, minigun, ca sa fie corect. Daca nu, nu ai dreptul sa te plangi ca fug unii la low.

50-60 in medie pe zi :)) rar ajunge la 70-100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...