Jump to content
  • Advertisments


Advertisment


sugestie battle pass


cYborG

Battle pass  

16 members have voted

  1. 1. Battle pass



Recommended Posts

Nume pe server:cYborG

Idee/Sugestie:sa se adauge Battle Pass pe server

Ce este battle pass?

Acesta,este similar fortniteului,un bp are 100 de tieruri fiecare continand 1 premiu.Avansand,automat si premiul va creste. Bp se bazeaza pe cele 7 saptamani(7 weeks) ce se vor schimba din saptamana in saptamana ,fiecare dintre ele continand mai multe questuri ce te vor avansa in tieruri,o saptamana contine 7 questuri care pot fi facute usor(10-15 minute),cat si unele misiuni ce pot dura chiar mai mult timp(o ora) depinde de cat de repede se misca playerul.BP-ul este de 2 tipuri:BP normal cu premii nu foarte ridicate,si BP premium,ce se cumpara cu v-bucks, in cazul rss-ului cu gems si are premii mai ridicate decat cel normal,incepand chiar de la cele mai mici tieruri.Questurile sunt aceleasi la ambele,poti termina ambele bp-uri in acelasi timp cu aceleasi questuri,iar in caz ca nu ai putut fi intr o saptamana activ,challengeurile raman valabile si in saptamana urmatoare de ex:week unu nu l am apucat sau am facut o parte,cand vine week 2 poti continua questurile de pe 1,cat si pe cele de pe 2,valabil si daca lipsesti mai multe saptamani. :D

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

:pro: dar nu cred ca va vrea runix. 

Link to comment
Share on other sites

ideea suna rp,dar daca te gandesti  pe server,intr o saptamana daca te joci deja te saturi de dm etc+ca in afara de 2 harti noi nu am mai avut un update,ultimul update mare a fost cand s a refacut sistemul de ganguri,pentru playerii noi care abia intra pe server si incep cu 100 de coins au vreo motivatie sa joace? macar asa pot face questuri si ii tine ocupati tinand cont ca 70-80% din comunitate sunt copii

Link to comment
Share on other sites

Ca nici nu avem 88 joburi pentru jucatorii noi, ba chiar cu vip gold recompensa...

 

Ideea ai explicat-o si tu .. nota 10 am inteles tot ... dar mnah fiind vorba de quest-uri, banuiesc ca este vorba de acele quest-uri de au mai fost propuse, cauta obiectele alea din sf, mergi cu masina asta din punctul a in punctul b sau nush tot felul de mici obiective? Adica job-uri...

Avand in vedere ca noi avem cel mai smecher si avansat sistem de job-uri de n-a vazut server de sa-mp asa ceva =)) de pot toti rconii/staff-ul sa creeze job-uri noi in tot felul de moduri creative si originale, hmm...ar merge facuta o sectiune ceva cu job-uri noi asa pe sezoane si recompense pe sezoane pentru a stimula si jucatorii deja activi, nu doar cei noi ... O pun pe lista de asteptare =] si am sa imbunatatesc sistemul actual, sa se ocupe rconii/staff-ul si de treaba asta. Vedem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Advertisments


Advertisment


×
×
  • Create New...